Leigarid toovad lavale tantsuetenduse tänasest Eestist

Rahvakunstiselts Leigarid etendab 12. juunil kl 20 Tallinnas Salme Kultuuri-keskuses Eesti elu ja aktuaalseid probleeme kujutavat tantsulavastust "Munamäel ehk Kui siit pilvepiirilt alla vaatan..."

Leigarite kunstiline juht ja etenduse lavastaja Kalev Järvela ütles, et tantsu- ja lauluetendus näitab värvikaid seiku meie igapäevast. "Tõstsime mõned hetked meid ümbritsevast elust suurendusklaasi alla ja põimisime tantsudesse. Etenduse karakterid pakuvad võimaluse nii meie enda veidruste üle muiata, kui ka korraks tõsiselt endasse vaadata, jätkub nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu," rääkis ta.
    Näiteks saab etendust vaadates kaasa elada põlisrahvast kujutavate Mannide ning sisse rännanud muulaste suhetele, samuti teismeliste noorte hulgas aktuaalsele populaarsuse või kõrvalejäetuse temaatikale. Tantsudes elustuvad meie sportlaste ja sponsorite suhted, tööliste ja pintsaklipslaste omavaheline läbisaamine ning kohalike ilusate tüdrukute ja välismaalaste kokkupuuted. Kõrvale pole jäänud ka meedias rohkelt käsitletud mängusõltuvuse teema ning paljud muud äratundmist pakkuvad hetked.
    Etenduses lööb kaasa ligi 50 tantsijat, lauljat ja pillimeest ansamblist Leigarid ja Virre.
Etendus toimub Tallinnas Salme Kultuurikeskuses (Salme 12).
Pileteid etendusele saab broneerida e-mailil leigarid at leigarid dot ee, osta eelmüügist ERRSi kontoris Tõnismägi 2/Endla 3 (tel. 6015641; errs at vilmsi dot ee) või tund enne etenduse algust kohapeal. Eelmüügis maksab pilet 50 krooni. Lisainfo www.leigarid.ee.