Tähistame kõik koos rahvusvahelist tantsupäeva

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts kutsub kõiki tantsijaid tähistama rahvusvahelist tantsupäeva 29. aprillil üle-eestilise ühistantsimisega.

Miks seda teha?
Sellepärast, et
•       Tähistada rahvusvahelist tantsupäeva
•       Tutvustada enda rühma teistele rühmadele ja muudele huvilistele
•       Tutvustada eesti tantsu  ja kultuuri kodu- ja välismaal
•       Kanda rahvarõivaid ja tunda rõõmu tantsimisest oma rühmaga ja kogu Eestiga

Kuidas seda teha?
29. aprillil kõlab kell 12.20, 16.05 ja 19.05 Vikerraadiost lugu Kupparimuori, mille järgi kõik tantsurühmad, ükskõik millises Eestimaa nurgas, saavad tantsida. Mängitava loo järgi saab tantsu kolm korda läbi tantsida ning kasutada võib ükskõik millist tantsu varianti.  (Tantsukirjeldused leiad vajadusel näiteks kogumikust Viron Vakka, aga ka Ullo Toomi, Anna Raudkatsi, Rudolf Põldmäe ning Kristjan Toropi koostatud raamatutest.) Karta pole midagi, sellega saavad kõik hakkama.
Tulge oma rühmaga 29. aprillil natuke enne kella 12.20, 16.05 või 19.05 kokku. Pange võimalusel selga ka rahvarõivad. Võtke kaasa raadio ja videokaamera. Otsige üles Vikerraadio sagedus, sättige valmis kaamera ning oodake Kupparimuori eelmängu. Pärast seda tantsige maha ka oma lemmiktants.Kuidas teised saavad teada, et Sina oma rühmaga tantsisid?
Väga lihtne! Võta oma tantsud videolindile ning  leia üles oma rühma itimees, kes need klipid siis YouTube’i üles laeb. Klipi pealkirjaks pane: Estonian dance „tantsu pealkiri“ by rühm (Nt Estonian dance „Kupparimuori“ by Tantsutädid). Selgituses märgi ära kuupäev, aasta, kellaaeg ja koht, kus tantsisid.

Mis asi see YouTube on?
See on üks tehnikaajastu üllitisi, mis aitab tervel maailmal näha, mida meie siin väiksel Eestimaal teeme. Natuke keerulisemalt seletades on see interneti keskkond, kuhu saab üles laadida videoklippe ning kust saab vaadata teiste üleslaetud filmijuppe ja seda igas maailma nurgas, kus on internet.

Mis siis nüüd teha?
Kõigepealt anna meile teada oma plaanist ühiselt tantsida errs at errs dot ee või 6015641 (Küsimuste tekkimisel pöördu samadele kontaktidele) ja siis hakka aga tantsu harjutama!

Kui Sa ei tantsi, siis Sind pole olemas!
Kui Sa pole internetis, siis Sind pole olemas!

Nii et,
Ühise tantsimiseni!
Mall Järvela ja Astra Mõistlik
Projekti vedajad
56648798, 53482233