Käib registreerumine Moisekatse Elohelüle

Käib registreerumine Moisekatse Elohelüle

26.-27. aprillil 2013 toimub Põlvamaal Mooste mõisas XIV eesti rahvamuusikatöötluste festival „Moisekatsi Elohelü“, mille märksõnadeks on seekord rahvusvaheline koostöö põhjamaade folkmuusikutega, teatetants Põlva - Mooste vahel ja päikeseloojalaulmine koos UMA PIDO kooridega.

Moisekatsi Elohelü (Mooste Eluheli) toimub igal aastal jüripäeva paiku ning on kutsutud ellu selleks, et eesti rahvamuusika ei kaoks, vaid elaks edasi muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides.

Festivali teisel päeva toimuval loomingulisel võistluskontserdil osalemine nõuab võistlejatelt eesti rahvamuusika tundmist, väga häid interpreteerimisvõimeid ja heal tasemel muusikaliste seadete tegemise oskust.

Registreerumine festivali südameks olevale võistluskontserdile on avatud kuni 15. jaanuarini. Registreeruda saab kodulehel http://folkfest.weebly.com/ oleva ankeedi kaudu, samal lehel on saadaval ka võistluskontserdi kohustusliku loo noot, sõnad ja helinäide.

Lisaks 27. aprillil toimuvale peakontserdile hõlmab festivali programm erinevaid kontserte Mooste mõisakompleksis, vabalaval ja looduses.

Tänavuse festivali kohustuslikuks looks on Põlva kihelkonnast pärit laul „Õtak tulõ“. Kes viib seekord koju festivali 1000-euro suuruse peapreemia, selgub pärast žürii otsust ööl vastu pühapäeva.

Festiuvali korraldavad MTÜ Folgisellide Selts ja Mooste vallavalitsus.

Lähem teave tel 50 87 825 (Ülle Podekrat).