Ühesmõtlemised olemise viisil: "Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas"

Käesoleval aastal täitub 10 aastat laulu- ja tantsupeo traditsiooni kandmisest UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Seoses sellega korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös Eesti Kooriühingu, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ning Kultuuriministeeriumiga 24. – 25. oktoobril laulu- ja tantsupeo mõjuuuringust inspireeritud konverentsi Ühesmõtlemised olemise viisil: “Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas”. Osalema on kutsutud ka Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeo korraldajad ning kunstilised toimkonnad. 

Laulu- ja tantsupeo mõjuuuringu valmistasid Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA eestvõttel ja Marju Lauristini juhendamisel ette koori- ja tantsuliikumise eestvedajad, laulu- ja tantsupeo korraldajad ning mitmed kaasamõtlejad.
Uuringu viis käesoleva aasta alguses läbi Saar Poll ning küsitlus hõlmas u. 1300 eesti keelt kõnelevat inimest vanuses 15-74 eluaastat. Uuringu tulemusi ning järeldusi esitleb Marju Lauristin esimest korda avalikult 24. oktoobril KUMU-s.

Ühesmõtlemine olemise viisil: "Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas" ei ole päris klassikaline konverents vaid ennekõike just üheskoos mõtlemine ja arutamine. Kahel päeval on kavas ettekanded, mis käsitlevad laulu- ja tantsupeo rolli ühiskonnas ning vaatlevad peo korralduse ja formaadiga seotud teemasid. Koos Läti ja Leedu laulu- ja tantsupeo korraldajatega vaadatakse, millised on olnud esimesed 10 aastat  UNESCO maailmapärandi nimekirjas. Erik Terk Tulevikuuuringute Instituudist kirjeldab uuringule tuginedes erinevaid laulu- ja tantsupeo arengustsenaariumeid.

Ettekandega esinevad lisaks Marju Lauristinile ja Erik Terkile veel näiteks ka Raul Talmar, Aarne Saluveer, Angela Arraste, Aet Maatee ning Rein Veidemann.

Teemablokkide juurde on Neeme Raua ja Indrek Treufeldti juhitud mõtteringidesse kutsutud teiste seas ka Toomas Paul, Rein Lang, Margus Allikmaa, Kalev Järvela, Tõnu Kõrvits, Maie Orav ja paljud teised.

Vaata lähemalt: Ühesmõtlemine olemise viisil: "Laulu- ja tantsupeo puudutus
ajas"

Vaata lähemalt PROGRAMMI


Konverentsi on võimalik jälgida ka otseülekandes interneti vahendusel ERR uudiste portaalist.


Osavõtust palume teatada Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsile hiljemalt 18.10.2013 errs at errs dot ee või telefonil 601 5641. 

NB! Osalejate arv on piiratud!