Sabatantsu festivali avab Ingrid Rüütli kogumiku esitlus

Neljapäeval, 30. aprillil Tallinnas algav traditsioonilise tantsu festival Sabatants avatakse Ingrid Rüütli kogumiku “Mis on jäänud jälgedesse” avaköite “Saaremaa laule ja lugusid” ja sinna juurde kuuluva helikogumiku “Saaremaa rahvamuusikat ja kombeid” esitlusega.

Ingrid Rüütli kauaaegne soov anda välja omakogutud rahvaluulematerjali on saanud teoks. Uue sarja avaköide keskendub Saaremaa lauludele, mis on kogutud tema enda poolt või koostöös kolleegidega. Ingrid Rüütli sõnul on kogumik hea ülevaade 20. sajandi saarlaste laulurepertuaarist.Eeloleval nädalavahetusel toimub Tallinnas traditsioonilise tantsu festival Sabatants. Kolme päevase festivali programmis on olulisel kohal õpitoad ja tantsuteemalised vestlusringid, õhtuti ootavad külastajaid ringmängud ja hoogsed tantsuklubid. Sabatants leiab aset Telliskivi Loomelinnakus, Erinevate Tubade Klubis.

Sabatantsu festival toimub juba 4. korda.Sel aastal otsitakse vastuseid ja inspiratsiooni möödunud aegadest. Huvilised on oodatud osalema ajaloolise sissevaatega õpitubades, kus tegeletakse ühe mineviku perioodi tantsu ja muusikaga. Õpitoas kasutatakse ajastule omaseid pille ja tutvustatakse perioodile iseloomulikku tantsulist/muusikalist mõtlemist. Tantsude õppimisele eelneb ettekanne vastava perioodi kultuurist ja ühiskonnakorraldusest laiemalt. Lisaks on Sabatantsu programmis erinevate kultuuride tantse/ samme tutvustavad õpitoad.

Esimeses seminaris on tähelepanu all tantsija kogemus, täpsemalt tema teekond tantsuni: rahvatantsu ja tantsuklubiga pikemalt kokku puutunud inimesed räägivad, kuidas nad tantsuni jõudsid ja mis on nende edasised eesmärgid ja unistused. Laupäeva hommikul arutatakse vanapärase tantsumuusika ning selle mängimise ja seadmise üle tänapäeva kuulajale ja tantsijale.

Igal festivali õhtul toimuvad tantsuklubid, kus elava muusika saatel saab tantsida erinevaid seltskonnatantse. Tantsuks mängivad silmapaistvad muusikud Eestist: Maarja Nuut, Ülemakstud Rentslihärrad, Torupilli Jussi Trio, Aivar Arak, Heino Sõna ja paljud teised. Ungarist tuleb külla torupillimängija Balázs Istvánfi. Leedust on oodata tõelist peomootorit, energilist ja väsimatut ansamblit ByTikZys. Karjala traditsiooni tutvustab kooslus Jatkumo.

Traditsioonilise tantsu festival Sabatants
30. aprill - 2. mai
Telliskivi Loomelinnak
Erinevate Tubade Klubi

Festivali koduleht www.sabatants.ee
Sabatants Facebookis www.facebook.com/sabatants
Korraldajatega saab ühendust info@sabatants.ee või 5667 2037