Pärimuse Päitsete lõppkontsert

 

Laupäeval, 12. novembril 2016 kl 18.00 toimub Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses konkursi Pärimuse Päitsed lõppkontsert. Kontserdil esineb üle 400 rahvatantsija ja 10 rahvamuusikaansambli ning elava muusika saatel tuleb esitamisele 29 uut tantsuseadet, mis on valminud konkursi jaoks loodud rahvamuusikaseadete järgi.

 

Pärimuse Päitsed on juba teist korda toimuv loominguline konkurss, kus osalevad koos rahvamuusikast inspiratsiooni saavad muusikud ning traditsioonilist rahvatantsu uute tantsuseadetega rikastavad koreograafid. Ligi aasta aega kestnud konkursi esimeses pooles oodati muusikalistelt kollektiividelt rahvamuusikatöötlusi ning 14. aprilliks 2016 esitati 21 muusikapala 14 erinevalt esitajalt. Seejärel kuulutati välja nendele muusikapaladele uute tantsuseadete loomise konkurss koreograafide seas ja 3. oktoobriks 2016 lõi ja esitas 20 autorit 29 tantsuseadet.

 

Oma muusikalist loomingut esitavad kontserdil ansamblid 3xuu ja Häälemure, Duo Laan/Tambet, Eloilo, Kihnu Poisid, Kiiora, Kratt, Kristi Kool & sõbrad, Kristjan Priks, Kulno Malva, Rüüt.

 

Tantsuseadetega astuvad üles rahvatantsukollektiivid mitmelt poolt üle Eesti: Hiired Tuules, Ilodus, Kagu Kabujalakõsõ, Keerutajad, Kullerid, Känd ja Käbid, Laululind, Metsik Mõtsik, Ru-Le-Me, Rõõmuratas, Savijalakesed, Soveldaja, Sõprus, Tantsutahe, Tarm, Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel, Torbikud, Tsuua Sulatsõ, Udusõlg, Uppsar, Viliende, Viljandi Gümnaasiumi noored, Värten, Vöör ja Ahter.

 

Nii žürii poolt parimaks hinnatud muusikatöötlusele kui ka parimale tantsuseadele on ette nähtud preemiaks 1000 euro suurune auhind. Lisaks saavad auhindu ka teised tähelepanu pälvinud konkursitööd.

 

Pärimuse Päitsete pidulik lõppkontsert ja võitjate selgitamine toimub laupäeval, 12. novembril 2016 kl 18.00 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses. Sissepääs on kõigile huvilistele prii!

 

Korraldajad pakuvad publikule võimalust tulla kontserdile eribussidega Tallinnast ja Tartust, mis väljuvad tagasi pärast kontserdi lõppu. Buss Tallinnast väljub kl 14.00 ja edasi-tagasi pilet maksab 16 eurot. Buss Tartust väljub kl 16.30 ja edasi-tagasi pilet maksab 6 eurot. Vajalik eelnev registreerumine bussidele hiljemalt 4. novembriks selle vormi kaudu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7z7KhIh-2yWSRB4Tr2Y94uWo5B4_wpT40nhfhSPR79T18JA/viewform

 

Esimesed Pärimuse Päitsed toimusid väga edukalt 2013. aastal ja pärjati Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi aasta sündmuse auhinnaga.

 

 

Lisainfo:

Aveli Asber, TÜ Rahvakunstiansambli kunstiline juht, kontserdi lavastaja, tel 5210316, aveliasber@gmail.com

Lauri Leht, TÜ Rahvakunstiansambli juhatuse liige, žürii tehniline sekretär, tel. 5035789, laurileht.post@gmail.com

 

Pärimuse Päitsed Facebookis: www.facebook.com/parimusepaitsed

 

Konkursi korraldab Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse ning Eesti Kultuurkapitali toel.