Uut ja huvitavat Tantsupeomuuseumis

Näitus - "Ühendusmaa on Eestimaa! Aili Eistrat (London) ja Ernst Idla (Stockholm).
Näituse avamine toimus Tantsupeomuuseumis 18. septembril kell 18.00. Näitus on Suurpõgenemise 75. aastapäevale pühendatud projekti üks osa.
Näituse korraldajad: Eesti Selts Londonis, Estonianfolks ja Idla Eesti Selts.
Toetajad: Tantsupeomuuseum ja Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu (ÜEKN).
Tantsupeomuuseumil on hea meel, et saame esile tõsta ning teadvustada kahe erilise inimese panust meie kultuuri hoidmisel paguluses.
Aili Eistrat`i tee viis Londonisse. Tema pikaajaline tegevus tantsuõpetajana Londoni Eesti kogukonnas on olnud imetlusväärne. Aili Eistrat on annetanud Tantsupeomuuseumile Ullo Toomi vanaema pottmütsi, mille kinkis talle Ullo Toomi Eestis (Aili tantsis enne sõda tollases U.Toomi "muster-tantsurühmas").
Ernt Idla panus Eesti kultuuriruumis on eriline - Võimlemisinstituudi asutaja ning I ja II Eesti Mängude korraldajana (1934; 1939), saavad tema eestvõttel teadvustatud alguse nii massvõimlemise harrastus kui tantsupidude traditsioon. Idla aktiivne tegevus Stockholmis, temanimelise Keskuse ning erilise liikumisstiili populaarsus, andsid Ernst Idlale Rootsis nime "Võlur Tallinnast".
Tantsupeomuuseumil on au hoida Ernst Idla rahvarõivaste komplekte, mis rändasid koos temaga pagulusse, olid seal kantud ja hoitud ning jõudsid läbi Idla Seltsi Eestis annetusena meieni selle aasta juunis.
Väljapanek tutvustab kahe persooni lugu ning nendega seotud rahvarõivaid.
Näitus jääb avatuks kuni 1. detsembrini 2019. Avatud T - R 12.00 - 18.00 (Tallinn Kaupmehe 8) 


 

XX Tantsupeo peaproov-kontserdil, 4. juulil Kalevi staadionil, oli kõigil osalejatel ja pealtvaatajatel võimalus teha Tantsupeomuuseumi telgi ees üks pintslitõmme lõuendile, et jäädvustada iseennast või rühma juubelipeo ühismaalile, mille nimeks sai tantsupeo teemast tulenevalt - "MEIE ARM".
Taustajõuks ja abistajateks olid kunstnikud Renee Aua ja Daniel Kolpaktši.
Olete oodatud Tantsupeomuuseumi (Kaupmehe 8) ühismaali uudistama!