Täna antakse üle Mait Agu nimeline stipendium

Reedel, 3. oktoobril antakse Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas üle selleaastane Mait Agu nimeline stipendium ühele osakonna bakalaureuseõppe III kursuse tudengile.
Mait Agu nimeline stipendium loodi TLÜ koreograafia osakonnas juba 1999. aastal eesmärgiga toetada koreograafia osakonna andekaid tudengeid ning Eesti noori tantsuloojaid.

Sel aastal on stipendiumi summaks 5000 krooni, lisaks saab laureaat võimaluse osaleda õppereisil Põhjamaade kõrgkoolide muusika ja tantsu võrgustiku seminaril novembri lõpus.
Varasematel aastatel on Mait Agu stipendiumi laureaatideks tunnistatud Anu Mölder (1999), Janek Savolainen (2000), Anna-Liisa Lepasepp (2001), Karmen Ong (2002), Irina Stadnik (2003), Külli Roosna (2004), tantsuteater Tee Kuubis (2005), Madli Teller ja Janari Kintsiraud (2006) ning Maarja Pärn (2007).
Tänane stipendiumi üleandmine toimub erilise lavastusena, mille on kokku pannud koreograafia osakonna bakalaureuseõppe II kursuse tudengid II kursuse magistrandi Anu Vask´i juhendamisel. Ajavahemikuks 18:00-20:00 on koreograafia osakond Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi majja (Lai 13) kutsunud külla kõik osakonna vilistlased, uudistama võivad kindlasti tulla ka teised tantsuhuvilised. Sel õhtul on Lai 13 majas eriline energia ja elu: kahe tunni jooksul näevad vaatajad erinevates ruumides tudengite etteasteid ja fotoülevaateid. Õhtu kulmineerub 2008. aasta Mait Agu stipendiumi kandidaatide ning stipendiumi saaja välja kuulutamisega.

Kontakt:
Karmen Ong
arendusjuht
Koreograafia osakond
Kunstide Instituut
Tallinna Ülikool
52 14 524
karmeno at tlu dot ee


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

Toropi-simman 2020

07. märts 2020

Loe veel VII Tallinna ja Harjumaa talvine tantsupäev "Kolmteist õnne keerutust"

13. märts 2020, Tallinn

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“

14. märts 2020, Tartu

Loe veel Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel Leesikad 15 - kontsert-lavastus "Elumere ainetel"

27. märts 2020, Tallinn

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“

29. märts 2020, Rakvere teater

Loe veel Õpetajate rahvatantsurühmade festival

18. aprill 2020, Haapsalu

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel Baltikum tantsib

25.-26. aprill, Paide ja Tartu

Loe veel Tantsuansambel Lee kevadkontsert

02. mai 2020, Tallinn

Loe veel Traditsioonilise tantsu festival Sabatants 2020

14.-16. mai 2020, Tallinn

Loe veel Võnnu Kaera-Jaan XXII

16. mai 2020 , Võnnu

Loe veel XIII vabariiklik koolinoorte rahvatantsufestival

16.-17. mai 2020, Viljandi

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

07. juuni 2020, Tartu

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

11.-12. juuli 2020, Võrumaa

Loe veel RKS Kirmase 35.juubelikontsert "Soovide puu"

14. november 2020, Pärnu

Loe veel Uute tantsude konkurss 2020

21. november 2020, Paide

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

15. mai 2021, Rakvere

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022