Moisekatsi Elohelü koondub uude Põlva folgikotta

Vähem kui kolme kuu pärast jüripäeval, saab Põlvamaal Mooste mõisas hoo sisse XI EESTI RAHVAMUUSIKATÖÖTLUSTE FESTIVAL Moisekatsi Elohelü, mille keskmes olev võistluskontsert leiab aset täiesti uues Folgikojas.

Ühe-õhtu-peona alustanud võistluskontserdist on saanud kahepäevane mitmekesine festival, mille võistluskontserdile soovijate hulk oli sel aastal suurem kui kunagi varem – 23 kollektiivi üle Eesti. Nende hulgast esitab uue Folgikoja laval oma nägemuse rahvamuusikatöötlustest 17 kollektiivi.

Festivali kunstilise juhi Ülle Podekrati sõnul tuli neil esmakordselt festivali ajaloo jooksul piirata võistlema pääsejate arvu.

„Võistluskontserdil osalejate arvu piiramisel lähtusime väljavalitute eripalgelisusest. Sooviksime, et kuulajal - vaatajal oleks huvitav jälgida seda, kes võiks olla uus täht eesti folkmuusikamaastikul ja kes suudab sinna taevasse särama jääda. Võtsime meeskonnaga vastu raske otsuse ja Folgikoja lavale pääseb tänavu 17 kollektiivi, “ selgitas Podekrat.

Tähti on festivalilt aastate jooksul sündinud mitmeid: 1999 a. I folgil esinenud Sammalhabe, kes praegu tegutseb ansambel Oorti nime all, samuti Uisapäisa, kes tuli festivalile täiesti tundmatu nimena, Paabel, kes pandi kokku just Moisekatsi Elohelü jaoks ning Zetod, kes tänaseks on tuntud igas külas ja linnas Eestimaal.

Sel aastal on võistlejate seas muusikuid Värskast Tallinnani ja Kanadast Paldiskini. Mõned kollektiivid on juba aastaid tegutsenud ja kuulsust kogunud, kuid näha saab ka spetsiaalselt Moisekatsi Elohelüks kokku tulnud ansambleid. 17-st kollektiivist vaid kaks on varasematel aastatel festivalil osalenud, teiste puhul on tegu esmakordselt võistlustulle astuvate muusikutega.

Festivalil astuvad üles: Eesti Mandoliinide Orkester, MPS, Sorrõseto, Eesti Metodisti Kiriku seltskond, Piccolo suupilliorkester, Sireli, Trallikud, MS Veetoru V, Igalemb, Grüüsel, Püürhäll, Folkräuss, Karmoshka, Vocalgreip, Tuulepuu, Iisak Andreller, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid. Ka neid kollektiive, kes sel aastal pealavale võistlema ei pääsenud, saab festivali ajal musitseerimas kuulda – nimelt Veskiteatri vabalaval.

24. aprillil uues 500-kohalises vanast mõisa laudast ehitatud Folgikojas toimuva võistluskontserdi kohustuslik lugu on Kanepi kihelkonnast pärit laul „ Imelik maja“.

Festivali ainulaadsus Eesti kultuurimaastikul põhineb loomingulisel konkursil, mida hindab asjatundjate žürii. Festivaliga tahetakse väärtustada eesti rahvamuusikat nüüdisaegsete projektide kaudu, et säiliks side vana ja uue vahel.

Mulluse festivali võitis Tartust pärit kollektiiv Vaikuse Koosolek.

XI Eesti rahvamuusikatöötluste festival kestab 23.-24. aprillini Põlvamaal Mooste mõisa uues Folgikojas.

Lisainfo festivali kodulehelt folkfest.polvamaa.ee
Kuupäevaga   seotud sündmused:Olulisemad sündmused:

Viljandi naisrühm LEOLA 40. juubelikontsert

16. november 2019, Sakala Keskus

Rahvatantsuselts Pääsuke 40 juubel

23. november 2019, Alexela kontserdimaja

Loe veel Rahvatantsuansamblite Liidu kontsert

23.-24. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine

30. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni juubelikontsert "Selle ilosa ilma päält.."

01. detsember 2019, Alexela Kontserdimaja

Loe veel ERRSi aastapäevakontsert ja aastatunnustuste üleandmine

07. detsember 2019, Mustamäe Kultuurikeskus Kaja

Loe veel Jõhvi naisrühm Gevi 55. juubelikontsert "Aja mustrid ja värvid"

07. detsember 2019 kell 15.00, Jõhvi Kontserdimaja

Loe veel III Võru talvine tantsupäev „Egast nukast kerko man“

08. detsember 2019, Võru

Loe veel A. Raudkatsi tantsude võistutantsimise festival

14.-15. veebruar 2020

Loe veel TÜ Rahvakunstiansambli 75. aastapäeva juubelikontsert

14. märts 2020, Tartu

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel II Seto Tantsopidu KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021