Talvine tantsupidu Viljandis

2010. aasta veebruaris Viljandis peetav talvine tantsupidu keskendub sõõr- ja voortantsudele. Nagu eelmistelgi aastatel, on sajad tantsijad oodatud Vabaduse platsile suurele ühistantsimisele sõltumata sellest, kas paugub pakane või voolavad sulaveed.
4.-6. veebruaril aset leidva peo eestvedaja Vaike Rajaste sõnul kattub 12. korda korraldatava talvise tantsupeo keskne mõte suuresti järgmise Viljandi pärimusmuusika festivali teemaga „Seest tuleb üks tants!". „Oleme igal talvel püüdnud luua õhustiku, kus osavõtjad ei tunneks end tantsujoonistest liialt kammitsetuna ning naudiks üheskoos tantsides ennekõike iseennast ja oma sõpru. Publikule vaatemängu pakkumine pole seejuures kunagi olnud esmatähtis, mistõttu ei eelne ühistantsimisele pikka pingelist prooviperioodi," selgitas ta.
Samas võib Rajaste sõnul talvist tantsupidu nimetada ka festivaliks, sest see vältab kolm päeva ning pakub mitmesuguseid elamusi nii neile kes vahetult kaasa löövad kui ka neile, kes eelistavad kõrvalt vaadata. Näiteks on programmis koht välismaiste tantsurühmade kontsertidel Viljandimaa koolides ja rahvamajades.
Põhipäeval, 6. veebruaril on huvilised oodatud Pärimusmuusika Aita õpitubadesse ja Eesti rahvatantsuansamblite kontserdile. Lageda taeva all toimuv ühistantsimine juhatatakse sisse läbi Viljandi südalinna kulgeva rongkäiguga. Päeva juhib tantsupedagoog Märt Agu.
Eelmistel aastatel on talvine tantsupidu lisaks sadadele Eesti tantsijatele võõrustanud indoneeslasi, bulgaarlasi, kreeklasi, türklasi, poolakaid, soomlasi, lätlasi ja leedulasi. Millise maa tantsijaid sedapuhku külla oodatakse, ei soostunud Vaike Rajaste veel välja ütlema, sest lõplikku kokkulepet pole nendega veel sõlmitud.
Kui tänapäeval on talvisel ajal õues tantsimine Eestis üsna tavatu tegevus, siis ürikute põhjal otsustades tuli seda keskajal Eesti- ja Liivimaa linnades märksa sagedamini ette. Mõnel pool, näiteks Tartus olevat lustijad muutunud koguni nii ülemeelikuks, et võimud pidasid vajalikuks neid jõu ja seadustega ohjata.
Viljandi talvist tantsupidu korraldavad Tantsupedagoogide Liit, rahvatantsurühm Vabajalg ja rahvatantsuansambel Viljandi.

Talvise tantsupeo kodulehekülje leiad siit http://talvinetantsupidu.viljandimaa.ee/Kuupäevaga   seotud sündmused:Olulisemad sündmused:

Rahvatantsuselts Pääsuke 40 juubel

23. november 2019, Alexela kontserdimaja

Loe veel Rahvatantsuansamblite Liidu kontsert

23.-24. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine

30. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni juubelikontsert "Selle ilosa ilma päält.."

01. detsember 2019, Alexela Kontserdimaja

Loe veel ERRSi aastapäevakontsert ja aastatunnustuste üleandmine

07. detsember 2019, Mustamäe Kultuurikeskus Kaja

Loe veel Jõhvi naisrühm Gevi 55. juubelikontsert "Aja mustrid ja värvid"

07. detsember 2019 kell 15.00, Jõhvi Kontserdimaja

Loe veel III Võru talvine tantsupäev „Egast nukast kerko man“

08. detsember 2019, Võru

Loe veel A. Raudkatsi tantsude võistutantsimise festival

14.-15. veebruar 2020

Loe veel TÜ Rahvakunstiansambli 75. aastapäeva juubelikontsert

14. märts 2020, Tartu

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel II Seto Tantsopidu KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021