Ullo Toomi stipendiumi pälvisid Kadri Valner ja Anneli Ammas

2010. aasta Ullo Toomi nimelise stipendiumi saavad tantsupidude ajalugu käsitleva teose „75 aastat Eesti tantsupidusid“ kaasautorid Kadri Valner ja Anneli Ammas.
Ullo Toomi Fond annab välja igal aastal tantsutaadi sünniaastapäeval stipendiumi eesti rahvatantsul ja autoritantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest, teatas fond. Stipendiumi andmise aluseks võivad olla edukad esinemised, rahvatantsu käsitlevad või harrastajatele mõeldud publikatsioonid või muud teostatud projektid.
Ullo Toomi Fondi haldusnõukogu otsustas sel korral anda stipendium Anneli Ammasele, kes on tantsupidude ajalugu käsitleva raamatu „75 aastat Eesti tantsupidusid“ tekstide autor ning Kadri Valnerile, kes on sama raamatu projektijuht ning põhitekstide autor.

Mõlemad stipendiaadid on rahvatantsu valdkonna jäädvustamise aktiivsed edendajad. Lisaks rohketele teemakäsitlustele meedias, on Kadri Valner käesoleva aasta alguses kaitsnud Tallinna Ülikooli psühholoogia instituudis magistritöö pealkirjaga „Tantsupeoprotsessis osalevate rahvatantsujuhtide tööga rahulolu ning selle seosed tööga seotud kontrolliulatuse, subjektiivse heaolu, motivatsiooni ja enesehinnanguga.“

Töö kirjeldab tantsujuhtide töörõõmu ning püüab selgust saada, kuivõrd on tantsujuhti „käivitavaks“ jõuks tantsupidude toimumine, palk, rühm jms. Anneli Ammaselt on peagi ilmumas Mait Agu elu ning tema fenomeni käsitlev raamat, mis täidab olulise tühimiku Eesti tantsu ajaloo jäädvustamisel. Koostöös on Ammasel ja Valneril aga peagi valmimas uus raamat noorte laulu- ja tantsupidude ajaloost.

„75 aastat Eesti tantsupidusid“ ilmus kirjastuse „Varrak“ ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi koostöös 2009. aastal. Tegemist on mahuka ja kvaliteetköites kultuuriloolise teosega, mis oma 350-l leheküljel koondab ühiste kaante vahele ülevaate Eesti tantsupidude traditsioonist ning arengust.

Raamatust leiab ülevaate nii peojuhtidest kui repertuaarist. Lisaks Tallinnas toimunud suurtele tantsupidudele, on kirjas ka põhjalik loetelu maakondlikest olulisematest rahvatantsualastest sündmustest. Köide sisaldab rohkelt kvaliteetset ning huvitavat pildimaterjali.

Raamatu kaasautoriteks on lisaks Valnerile ja Ammasele paljud meie armastatud tantsupedagoogid, teiste hulgas ka mitmed varasemad Ullo Toomi stipendiumi laureaadid.

Ullo Toomi haldusnõukogu esinaise Ilma Adamsoni sõnul oli raamatul tugev kaasautorite grupp, kuid just Kadri Valner ning Anneli Ammas on need, tänu kelle suurele tööle ja eestvedamisele see oluline teos tänaseks olemas on. Ullo Toomi oli tantsupidude traditsiooni mõtte algataja ning tantsupidudele tänase tähenduse andja, mistõttu on see raamat otsekui kummardus meie Tantsutaadile, sõnas Adamson.

Ullo Toomi fond on loodud rahvatantsupidude ühe algataja Ullo Toomi mälestuse jäädvustamiseks ja rahvatantsualase tegevuse väärtustamiseks. Ullo Toomi nimelise stipendiumi üleandmine toimub teisipäeval, 14. septembril 2010 kl 12.00 Tallinna Raekojas.

Stipendium antakse üle teisipäeval, 14. septembril kell 12.00 Tallinna Raekojas.

Kuupäevaga   seotud sündmused:Olulisemad sündmused:

Tuuleviiuli juubelikontsert

 2021

Loe veel Rahvatantsuansambel Kajakas 70.aastapäeva kontsert

24. aprill 2021, Pärnu

Loe veel ERRSi 32. aastapäeva kontsert ja üldkogu

 25. aprill 2021 Kultuurikeskus Kajas

Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

1. mai 2021, Rakvere Teatris

Loe veel Tantsuansambel sõprus 75. juubelikontsert

 1. mail 2021 Alexela kontserdimajas

Tallinna Huvikeskus „Kullo“ Tantsuansambel Sõleke kutsub: DUUBELJUUBEL - Ene Jakobson 75 ja Sõleke 45

15. mai 2021, Alexela Kontserdimaja

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Pärnumaa tantsupidu 2021 Ükskord algab aega..

 30. mai 2021 kell 17:00 Lavassaare staadionil

Loe veel Meeste tantsupidu 4 Venda

05.-06. juuni 2021, Rakvere

Loe veel Saaremaa 47. tantsupidu „Tuules“

 6. juuni 2021

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

26. juuni 2021, Värska

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus"

4. juuli 2021 Tallinnas, Kalevi Keskstaadionil

Loe veel Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu 70!

9. ja 10. juuli 2021

Loe veel Tantsuansambel Lee 40. juubelikontsert "Ainuke aeg"

 10. juuli 2021 Prangli saarel

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

10.-11. juuli 2021, Võrumaa

Loe veel III rahvusvaheline Idla päev

 25. september Kohila spordihoones

Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

04. detsember 2021, Tallinn Alexela Kontserdimaja

TÜ Rahvakunstiansambli 77. aastapäeva kontsert

19. märts 2022 ERM

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

05. juuni 2022, Tartu

Loe veel XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022