Mait Agu nimelise stipendiumi pälvivad Eliisa Sokk ja Ene Jakobson

 

Tänavu annab Tallinna Ülikooli koreograafia osakond Mait Agu nimelise stipendiumi välja juba viieteistkümnendat korda. Ümmarguse tähtpäeva puhul on stipendiumisaajaid kaks: tudengistipendiumi pälvib Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna 3. kursuse tudeng Eliisa Sokk ning vilistlasstipendiumi koreograafia eriala II lennu lõpetaja (1981) Ene Jakobson. 

Stipendiumid antakse laureaatidele üle 25. oktoobril KUMU auditooriumis rahvusvahelise konverentsi „Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas“ raames, kus ettekannete ja etteastega esinevad ka TLÜ  koreograafiaosakonna õppejõud ning tudengid. 
 
Tudengistipendiumi laureaat Eliisa Sokk on TLÜ koreograafia osakonna 3. kursuse tudeng, keda stipendiumikomisjon tõi esile 2012/2013. õppeaasta südika ja terase erialase õppetegevuse eest ning kes peale koolitöös osalemise on aktiivselt olnud tegev ka üliõpilasesinduses ja koolivälistes loomeprojektides. 

 
Vilistlasstipendiumi laureaat Ene Jakobson on TLÜ koreograafia eriala II lennu lõpetaja (1981), tantsuansambli „Sõleke“ looja ja juht, olnud tantspedagoog ja tantsulooja üle 36 aasta. Tema loomingut on auhinnatud mitmetel uute tantsude konkurssidel ning tema tantsud on olnud paljude tantsupidude repertuaaris.  Mitmed Ene õpilased on juba ise edukad tantsuloojad.
 
Mait Agu nimeline stipendium loodi TLÜ koreograafia osakonna eestvedamisel 1999. aastal eesmärgiga toetada andekaid tudengeid ning Eesti noori tantsuloojaid. Stipendium antakse üliõpilasele või loomingulisele kollektiivile, kes on eelmise õppeaasta jooksul silma paistnud loomingulise või teoreetilise tööga, olnud edukas ja aktiivne õppetöös ning võtnud osa erinevatest tantsualastest projektidest.
 
Varasematel aastatel on Mait Agu stipendiumi pälvinud Saile-Johanna Langsepp (2012), Svetlana Grigorjeva ja Hiiumaa TantsuFestival (2011), Maria Uppin (2010), Helena Pihel (2009), Mari-Liis Pruul (2008), Maarja Pärn (2007),Madli Teller ja Janari Kintsiraud (2006), Tantsuteater Tee Kuubis (2005), Külli Roosna (2004), Irina Stadnik (2003),Karmen Ong (2002), Anna-Liisa Lepasepp (2001), Janek Savolainen (2000) ja Anu Mölder (1999).
 
Mait Agu nimelise stipendiumi välja andmist toetab Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapital.

Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

Toropi-simman 2020

07. märts 2020

Loe veel VII Tallinna ja Harjumaa talvine tantsupäev "Kolmteist õnne keerutust"

13. märts 2020, Tallinn

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“

14. märts 2020, Tartu

Loe veel Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel Leesikad 15 - kontsert-lavastus "Elumere ainetel"

27. märts 2020, Tallinn

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“

29. märts 2020, Rakvere teater

Loe veel Õpetajate rahvatantsurühmade festival

18. aprill 2020, Haapsalu

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel Baltikum tantsib

25.-26. aprill, Paide ja Tartu

Loe veel Tantsuansambel Lee kevadkontsert

02. mai 2020, Tallinn

Loe veel Traditsioonilise tantsu festival Sabatants 2020

14.-16. mai 2020, Tallinn

Loe veel Võnnu Kaera-Jaan XXII

16. mai 2020 , Võnnu

Loe veel XIII vabariiklik koolinoorte rahvatantsufestival

16.-17. mai 2020, Viljandi

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

07. juuni 2020, Tartu

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

11.-12. juuli 2020, Võrumaa

Loe veel RKS Kirmase 35.juubelikontsert "Soovide puu"

14. november 2020, Pärnu

Loe veel Uute tantsude konkurss 2020

21. november 2020, Paide

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

15. mai 2021, Rakvere

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022