XII noorte laulu- ja tantsupeo teemad ja tegijad teada

 2017. aastal toimuva XII noorte laulupeo peadirigendiks valiti Heli Jürgenson ning XII tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla, teatab Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA. Laulupeo ideekavandi konkursil osutus valituks töö nimega “Noored juured,” mille autoriteks on Rasmus Puur ja Veiko Tubin. Tantsupeo ideekavandi konkursi võitis Marju Kõivupuu, Margus Toomla, Meelis Kompuse, Maian Kärmase ning Rasmus Puuri töö nimega “Koit ja Hämarik”.

XII noorte laulupeo ideekavandikonkursile esitati 4 ning tantsupeo konkursile 10 tööd. Ideekavandeid hindasid kaks erinevat ekspertkomisjoni, kuhu kuulusid Eesti Kooriühingu ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi eksperdid, laulu- ja tantsupeo korraldajad ning laulu- ja tantsupeo liikumisele kaasamõtlejad. Ideekavandikonkursile oodati töid, mis lähtuksid laulu- ja tantsupeo liikumise olulistest põhiväärtustest – isamaalisus, eesti keel, esivanemate pärand, austav suhtumine kaasinimestesse ning põlvkondade sidusus.

XII noorte laulupeo konkursi komisjoni esimehe Mikk Üleoja sõnul on komisjoni poolt valituks osutunud töö üheks keskseks eesmärgiks kaasata mitmed noored koorijuhid laulupeo loomeprotsessi, et neil oleks võimalus kogenud liigijuhtide käe all saada oma esimesed tuleristsed laulupeo dirigendipuldis. “Ideekavand teadvustab läbi repertuaarivaliku, et kõik meie kultuuriajaloo suurkujud on kord noored olnud ning juba noorpõlves olulisi asju korda saatnud. Võidutöö idee autorid deklareerivad selgelt, et märkimisväärne osa tänastest noortest soovib oma elu Eestis elada ning panustada siinsesse ühiskonda ja kultuuriruumi”, lisab Üleoja.

XII noorte tantsupeo ideekavandi konkursi komisjoni esimees Sille Kapper ütles, et võitnud töö juures köitis komisjoni tähelepanu tänases Eesti ühiskonnas väga aktuaalne juhtmõte Koidu ja Hämariku igikestvast ülesandest elurütmi katkematuna hoidmisel. Vabas Eestis sündinud põlvkonna väärtushinnangud määravad aina suuremal määral seda, kuhu oleme riigi ja rahvana teel. “See lavastuslikult väga võimalusterohke ja Eestile nii omane lugu on samas väga sügav ja puudutav. Loodame väga, et noored peolised märkavad endalt küsida, kuidas on nad valmis hoidma kullakera, kui vanaisa selle ühel päeval neile usaldab?” lisab Kapper.

Aet Maatee sõnul ei ole laulu- ja tantsupidu midagi isetekkelist – see sünnib alati suurest ühisest koostegemisest, pingutusest ja armastusest. “Noortepeod rajavad teed üldlaulu- ja tantsupidude tarvis. Ja see on vastutus. Vastutus, mille me kõik kanda võtame, kes me täna taas teele asume,” ütleb Maatee.

XII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2017. aastal Tallinna Lauluväljakul ning Kalevi Keskstaadionil.

Lisainfo XII noorte laulu- ja tantsupeo ideekavandi konkursi tingimuste kohta SIIN


Kuupäevaga   seotud sündmused:Olulisemad sündmused:

Viljandi naisrühm LEOLA 40. juubelikontsert

16. november 2019, Sakala Keskus

Rahvatantsuselts Pääsuke 40 juubel

23. november 2019, Alexela kontserdimaja

Loe veel Rahvatantsuansamblite Liidu kontsert

23.-24. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine

30. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni juubelikontsert "Selle ilosa ilma päält.."

01. detsember 2019, Alexela Kontserdimaja

Loe veel ERRSi aastapäevakontsert ja aastatunnustuste üleandmine

07. detsember 2019, Mustamäe Kultuurikeskus Kaja

Loe veel Jõhvi naisrühm Gevi 55. juubelikontsert "Aja mustrid ja värvid"

07. detsember 2019 kell 15.00, Jõhvi Kontserdimaja

Loe veel III Võru talvine tantsupäev „Egast nukast kerko man“

08. detsember 2019, Võru

Loe veel A. Raudkatsi tantsude võistutantsimise festival

14.-15. veebruar 2020

Loe veel TÜ Rahvakunstiansambli 75. aastapäeva juubelikontsert

14. märts 2020, Tartu

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel II Seto Tantsopidu KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021