Uute tantsude konkurss andis uut põnevat repertuaari

Pühapäeval, 15. novembril Salme Kultuurikeskuses toimunud uute tantsude konkursi lõppvoor tõi esile palju eriilmelisi lastele ja noortele loodud tantse, millest parimaid tunnustati.

Lasterühmade nooremas astmes tõusis teistest esile Ülle Feršeli loodud „Õunalugu“, järgnesid „Kevadrõõm“, autor Kristiina Siig ja „Kooliteel“, autor Liina Eero.

Lasterühmade vanemas astmes võitis „Nälja-Mihkel“, autor Elo Unt. Järgnesid Andre Laine loodud „Õues on külm“ ning Helena-Mariana Reimanni „Minu velled.“

Lasterühmade arvestuses anti välja eripreemia, mis kuulus Liina Eero tantsule „Laupäeval isaga“. Žürii esimehe Vaike Rajaste sõnul peegeldus tantsust soe ja südamlik isade ja laste vaheline suhtlus, mis ei jäta ühtki vaatajat külmaks.

Noorte segarühmade arvestuses saavutas kaks parimat kohta Kristiina Siig. Esimeseks tuli tema tants „Röäsusi“ ning teise koha sai „Illos valts“. Kolmandaid kohti anti välja kaks – Maido Saare tantsule „Pirupolka“ ning Ave Lääne tantsule „Ühe jala polka.“

Noorte segarühmade arvestuses said eripreemiad Helena-Mariana Reimanni loodud „Õnnevalss“ ning Agne Kurrikoff-Hermanni loodud „Kandletegu“. „Õnnevalsi“ puhul jäi Vaike Rajaste sõnul silma tantsijate ja muusikute omavaheline emotsionaalne side. Hoogsas tantsus „Kandletegu“ torkasid silma huvitavad leiud.

Neiduderühmadele loodud tantsude hulgas sai kõrgeima koha Ulrika Graubergi „Maailm heliseb“. Teisele kohale tuli Maria Uppini loodud „Taevas mul lai“ ning kolmanda koha sai Kertu Alvre „Hällü pääle kutsuminõ.“

Neiduderühmade arvestuses anti välja eripreemia pärimustantsu huvitava arendamise eest Liis Rinde ja Merje-Liis Sepa loodud tantsule „Kindakirjad“.

Uute tantsude konkursi korraldas Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts koostöös Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega. Konkursi toimumist toetas Eesti Kultuurkapital.

2015.a uute tantsude konkursi lõpptulemused


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

Rahvatantsuselts Pääsuke 40 juubel

23. november 2019, Alexela kontserdimaja

Loe veel Rahvatantsuansamblite Liidu kontsert

23.-24. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine

30. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni juubelikontsert "Selle ilosa ilma päält.."

01. detsember 2019, Alexela Kontserdimaja

Loe veel ERRSi aastapäevakontsert ja aastatunnustuste üleandmine

07. detsember 2019, Mustamäe Kultuurikeskus Kaja

Loe veel Jõhvi naisrühm Gevi 55. juubelikontsert "Aja mustrid ja värvid"

07. detsember 2019 kell 15.00, Jõhvi Kontserdimaja

Loe veel III Võru talvine tantsupäev „Egast nukast kerko man“

08. detsember 2019, Võru

Loe veel A. Raudkatsi tantsude võistutantsimise festival

14.-15. veebruar 2020

Loe veel TÜ Rahvakunstiansambli 75. aastapäeva juubelikontsert

14. märts 2020, Tartu

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel II Seto Tantsopidu KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021