Uute tantsude konkurss andis uut põnevat repertuaari

Pühapäeval, 15. novembril Salme Kultuurikeskuses toimunud uute tantsude konkursi lõppvoor tõi esile palju eriilmelisi lastele ja noortele loodud tantse, millest parimaid tunnustati.

Lasterühmade nooremas astmes tõusis teistest esile Ülle Feršeli loodud „Õunalugu“, järgnesid „Kevadrõõm“, autor Kristiina Siig ja „Kooliteel“, autor Liina Eero.

Lasterühmade vanemas astmes võitis „Nälja-Mihkel“, autor Elo Unt. Järgnesid Andre Laine loodud „Õues on külm“ ning Helena-Mariana Reimanni „Minu velled.“

Lasterühmade arvestuses anti välja eripreemia, mis kuulus Liina Eero tantsule „Laupäeval isaga“. Žürii esimehe Vaike Rajaste sõnul peegeldus tantsust soe ja südamlik isade ja laste vaheline suhtlus, mis ei jäta ühtki vaatajat külmaks.

Noorte segarühmade arvestuses saavutas kaks parimat kohta Kristiina Siig. Esimeseks tuli tema tants „Röäsusi“ ning teise koha sai „Illos valts“. Kolmandaid kohti anti välja kaks – Maido Saare tantsule „Pirupolka“ ning Ave Lääne tantsule „Ühe jala polka.“

Noorte segarühmade arvestuses said eripreemiad Helena-Mariana Reimanni loodud „Õnnevalss“ ning Agne Kurrikoff-Hermanni loodud „Kandletegu“. „Õnnevalsi“ puhul jäi Vaike Rajaste sõnul silma tantsijate ja muusikute omavaheline emotsionaalne side. Hoogsas tantsus „Kandletegu“ torkasid silma huvitavad leiud.

Neiduderühmadele loodud tantsude hulgas sai kõrgeima koha Ulrika Graubergi „Maailm heliseb“. Teisele kohale tuli Maria Uppini loodud „Taevas mul lai“ ning kolmanda koha sai Kertu Alvre „Hällü pääle kutsuminõ.“

Neiduderühmade arvestuses anti välja eripreemia pärimustantsu huvitava arendamise eest Liis Rinde ja Merje-Liis Sepa loodud tantsule „Kindakirjad“.

Uute tantsude konkursi korraldas Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts koostöös Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega. Konkursi toimumist toetas Eesti Kultuurkapital.

2015.a uute tantsude konkursi lõpptulemused


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

Toropi-simman 2020

07. märts 2020

Loe veel VII Tallinna ja Harjumaa talvine tantsupäev "Kolmteist õnne keerutust"

13. märts 2020, Tallinn

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“

14. märts 2020, Tartu

Loe veel Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel Leesikad 15 - kontsert-lavastus "Elumere ainetel"

27. märts 2020, Tallinn

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“

29. märts 2020, Rakvere teater

Loe veel Õpetajate rahvatantsurühmade festival

18. aprill 2020, Haapsalu

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel Baltikum tantsib

25.-26. aprill, Paide ja Tartu

Loe veel Tantsuansambel Lee kevadkontsert

02. mai 2020, Tallinn

Loe veel Traditsioonilise tantsu festival Sabatants 2020

14.-16. mai 2020, Tallinn

Loe veel Võnnu Kaera-Jaan XXII

16. mai 2020 , Võnnu

Loe veel XIII vabariiklik koolinoorte rahvatantsufestival

16.-17. mai 2020, Viljandi

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline kevadkontsert "Ühte hoides"

17. mai 2020, Tallinn

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

07. juuni 2020, Tartu

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

11.-12. juuli 2020, Võrumaa

Loe veel RKS Kirmase 35.juubelikontsert "Soovide puu"

14. november 2020, Pärnu

Loe veel Uute tantsude konkurss 2020

21. november 2020, Paide

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

15. mai 2021, Rakvere

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022