Väliseesti kollektiivide registreerimine 2017. aasta noorte tantsupeole

Väliseesti rahvatantsurühmade registreerimine toimub ajavahemikul 19. jaanuar kuni
1. märts 2016.
Laulu- ja tantsupeo koduleheküljel www.laulupidu.ee saab tutvuda osalemistingimustega, täita elektrooniline registreerimisavaldus ja registreerimisleht.

tantsupeo liigid, koosseisu suurused

2.-3. klassi segarühmad
75% peole registreeritud tantsijatest on sündinud ajavahemikul 1. oktoober 2006 kuni 30. september 2008.
3.-4. klassi segarühmad
75% peole registreeritud tantsijatest on sündinud ajavahemikul 1. oktoober 2005 kuni 30. september 2007.
5.-6. klassi segarühmad
75% peole registreeritud tantsijatest on sündinud ajavahemikul 1. oktoober 2003 kuni 30. september 2005.
7.-9. klassi segarühmad
75% peole registreeritud tantsijatest on sündinud ajavahemikul 1. oktoober 2000 kuni 30. september 2003.
Noorte segarühmad
75% peole registreeritud tantsijatest on sündinud ajavahemikul 1. oktoober 1995 kuni 30. september 2000.
Neiduderühmad
75 % peole registreeritud tantsijatest on sündinud ajavahemikul 1. oktoober 1995 kuni 30. september 2001.

Rühma koosseisu ja väljakutöö alus on segarühmas 8 segapaari, neiduderühmas 12 tantsijat.

tantsupeole pääsemise tingimused

Peole pääsemiseks tuleb saata tantsupeo kunstilisele toimkonnale videosalvestus oma rühmaliigi ja ühistantsudega.

Videosalvestuse palume saata Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA-le hiljemalt 15. jaanuariks 2017.

2.-3. klassi segarühmad
Liigitantsud: Oravakesed Liina Eero / Margus Veenre ja Tarmo Kivisilla “Improvisatsioonid karjase pillidel”
Kooliteel Liina Eero / “Laul Leiutajateküla koolist” Priit Pajusaar / Leelo Tungal / seade Kristjan Priks
Pärimustants: Siisik Kodavere khk
Ühistantsud: Oige ja vasemba Ullo Toomi seade / rahvaviis
Finaalitants tants ja muusika loomisel

3.-4. klassi segarühmad
Liigitantsud: Ojake Ene Jakobson / Jaan Tätte “Ojalaul” /seade Kristjan Priks
Kevadrõõm Kristiina Siig / “Kevade marss” Astrid Lõbin / Evi Salm /seade Arno Tamm ja rahvaviis “Raabiku” seade Arno Tamm
Pärimustants: Raabiku Kuusalu khk
Ühistantsud: Oige ja vasemba Ullo Toomi seade / rahvaviis
Finaalitants tants ja muusika loomisel

5.-6. klassi segarühmad
Liigitantsud: Talitrallirein Rauno Zubko / Kristjan Priks “Kumõška”
Näljamihkel Elo Unt / rahvalaul “Näljapeks” /rahvaluule, Arno Tamm, Liisi Tamm /
seade Arno Tamm ja rahvaviis “Mihkli esimene polka”/ seade ans Paabel
Pärimustants: Reilender Vastseliina ja Karksi khk
Ühistantsud: Oige ja vasemba Ullo Toomi seade / rahvaviis
Finaalitants tants ja muusika loomisel

7.-9. klassi segarühmad
Liigitantsud: Kadrid-Mardid Maido Saar / Arno Tamm /Aapo Ilves
Pirupolka (tööpealkiri) Maido Saar/ rahvaviis / seade Arno Tamm
Pärimustants: Pirupolka Kuusalu khk
Ühistantsud: Oige ja vasemba Ullo Toomi seade / rahvaviis
Finaalitants tants ja muusika loomisel

Noorte segarühmad
Liigitantsud: Jaanitulele Ene Jakobson / rahvalaul „Tulge tuld hoidma“ /seade Tõnu Laikre, Meelika Hainsoo
Tulge tulda hoidemaie Helena-Mariana Reimann, Ene Jakobson / rahvaviis „Juurika Jaani labajalg“ / seade Indrek Kalda
Suvetuules Ene Jakobson / Janno Vesik „Meremäe valss“
Tulitilgad tants loomisel /Maian Kärmas
Pärimustants: Räditants Kuusalu khk
Ühistantsud: Oige ja vasemba Ullo Toomi seade / rahvaviis
Finaalitants tants ja muusika loomisel

Neiduderühmad
Liigitantsud: Heinalised Ave Lääne / rahvaviis “Piimanaiste polka” /seade Ruslan Trochynskyi
Päikesetervitus Evelyn Uisk / rahvaviis “Veere, päike!”/ seade Ott Kaasik, Ürjo Jaama, Triinu Taul, Kaarel Liiv, Kristjan Priks
Külmapõli Maria Uppin / rahvaviis “Orjalaul”, seade Rüüt
Pärimustants: Ristpulkade tants, Ristitants Mustjala khk
Ühistantsud: Oige ja vasemba Ullo Toomi seade / rahvaviis
Finaalitants tants ja muusika loomisel

Peole pääsemise otsuse teeb tantsupeo kunstiline toimkond 1. veebruariks 2017.

registreerimine ja registreerimismaks

Registreerimisega kaasneb registreerimismaks (Eesti Laulu- jaTantsupeo SA saadetud arve alusel), mis on 50€ iga tantsurühma kohta.
Registreerimismaks sisaldab ühtlasi kõiki õppematerjale koos saatekuluga.

XIX tantsupeo õppematerjalid rahvatantsuõpetajale – tantsukirjelduste raamat (2 tk), saatemuusika CD (2 tk) ja tantsude õppe-DVD.
Õppematerjal ilmub kahes osas: I osa märtsis ja II osa septembris 2016.

NB! Registreerimismaks tagastamisele ei kuulu!

osavõtumaks

Juhul kui tantsurühm on saanud kunstilise toimkonna heakskiidu, saadame Teile sellekohase teate ja osavõtumaksu arve.
Osavõtumaks on 35€ iga tantsurühma liikme (kaasaarvatud juhendajad ja saatjad) kohta.

Osavõtumaks sisaldab:

  • lõunasööki välisööklates proovide ja etenduste ajal (üks lõuna päevas);
  • käepaela, mis tagab prii sissepääsu Kalevi staadionile ja lauluväljakule ning tasuta sõidu Tallinna ühistranspordis;
  • peo teatmiku.

Osavõtumaksu tasumise tähtaeg on 1. mai 2017.

Sõidu ja majutusega seotud kulud kannab iga tantsurühm ise. Soovi korral aitab Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA majutuse leidmisel.

peonädala ajakava

Tantsupeo liigi- ja koondproovid Tallinnas algavad teisipäeval 27. juunil kell 13:00.

R, 30. juuni kell 19.00 Tantsupeo I etendus Kalevi keskstaadionil
L, 1. juuli kell 13:00 Tantsupeo II etendus Kalevi keskstaadionil
Kell 15:00 Rahvamuusikapidu
kell 19:00 Tantsupeo III etendus Kalevi keskstaadionil
P, 2. juuli kell 9:30 Rongkäik
Kell 14:00 Laulupidu Lauluväljakul

Registreerimine väliseesti tantsurühmadele

Täiendav info:

Kadri Tiis
Tantsutoimetaja
Tel: 6 273 123
e-post: kadri dot tiis at laulupidu dot ee


Kuupaevaga   seotud sundmused:



Olulisemad sundmused:

XII Taaderandi talisted

22.-25. novembril 2017, Tartus

Loe veel ERRS üldkogu, aastapäeva kontsert ja tunnustamine

09. detsembril 2017, Haapsalus

Tartu talvine tantsupäev

 16. detsembril 2017 kell 13.00, Tartu Raekoja platsil

Loe veel Võru talvetantsupäev

16. detsembril 2017, Võrus 

Loe veel IV üleriigiline Anna Raudkatsi tantsude võistuesitamine

16.-17. veebruaril 2018, Saaremaal

Loe veel XX tantsupeo 1. repertuaariseminar

3.-4. märts 2018, Tallinn ja Tartu

Loe veel XX tantsupeo 1. repertuaariseminar

10.-11. märts 2018, Tallinn ja Tartu

XX tantsupeo esitluskontsert-seminar

21. aprill 2018, Paide Kultuurikeskus

Õpetajate rahvatantsurühmade XX festival

21. aprillil 2018, Viljandis

Loe veel Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambli Savijalakesed 50. juubel

 26. mail 2018

III Kagu-Eesti Tantsupidu „Kuula“

27. mail 2018, Põlva Intsikurmus

Loe veel Vabaõhuetendus "Saja-aastane öö"

18. augustil 2018, Pärnu Vallikääru aasal algusega kell 22.00.

Loe veel XX tantsupeo 2. repertuaariseminar

8.-9. september 2018, Tallinn ja Tartu

XX tantsupeo 2. repertuaariseminar

15.-16. september 2018, Tallinnas ja Tartus

XX tantsupeo joonisteseminarid

18.-19. mai 2019

best meds choise online canadian sildenafil