Kõik võitjad kutsutakse 19. novembril toimuvale ERRSi aastapäeva- ja tunnustamisüritusele, mis toimub seekord Tartus Vanemuise Kontserdimajas!
Palju õnne!
Kikapuu
TANTS
Hea tantsuhuviline! Seekord tantsime rahvusvahelisel tantsupäeval rahvusvahelist tantsu Kikapuu.
Kikapuu või Kikapoo (cicapo, kikapoo), ka pikadori marss, on elavaloomuline 4/4 taktimõõdus tants, mida tantsitakse peamiselt kõnnisammude ja kandastakutega, lähteasend on kodarjoonel kõrvuti kiikumisvõttes, mees ringis seespool ja daam väljaspool. Meloodia aluseks on helilooja Max Oscheiti, "Picador-Marsch". Tantsu koreograafia pärineb Venemaal populaarsest Ameerika ballitantsust "Ki-ka-po", mida algselt tantsiti Harry Von Tilzeri meloodiaga „My Pretty Little Kicapoo“ (allikas: Vikipeedia).
Tantsu, ERRSi vahvate töötajate esituses, näeteSIIN.
KIRJELDUS
Osavõtjad: vaba arv paare.
Lähteasend: paarilised kodarjoonel kõrvuti vasak-tiiselvõttes.
A
1-2
Vasaku jalaga alustades liiguvad paarilised nelja kõnnisammuga ringjoonel vastupäeva edasi.
3
Takti I osal tehakse vasaku jalaga kandastak ette, takti III osal tuuakse vasak jalg parema juurde.
4
Korratakse 3. takti tegevust parema jalaga.
5-8
Korratakse taktide 1-4 tegevust.
B
9-10
Võte vallandatakse. Poiss liigub kolme kõnnisammu ja lõppsammuga ringi keskme suunas, tüdruk samamoodi ringist väljapoole. 10. takti III osal lööb poiss plaksu.
11-12
Kolme kõnnisammu ja lõppsammuga tullakse tagasi paarilise juurde ja jäädakse ringjoonel rinnati, poiss esipoolega vastupäeva.
13-16
Paremad käed ühendatakse sangvõttes. Tüdruk pöörleb ühendatud käte all kõnnisammudega päripäeva, liikudes ringjoonel edasi vastupäeva. Poiss järgneb talle kõnnisammudega. Liikumine lõpetatakse lähteasendis.
Märkus: Seda tantsu saab tantsida paarilisi vahetades, kui 11.-12. taktil poiss liigub ringjoonel pisut tagasi ja võtab uue tüdruku oma selja tagant. Käe all pöörlemine toimub siis juba uue paarilisega.
Kirjeldus on pärit raamatust „Valimik XX sajandi I poole seltskonnatantse“ (Koostanud Heino Aassalu, Pill Luht, Kristjan Torop. Välja antud Rahvakultuuri Keskuse poolt 1997.a)