Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine - tulemused

Laupäeval, 30. novembril 2019 toimus Viimsi koolis esimene Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine. Osales 378 tantsijat, 24 rühmast üle Eesti.
Iga rühm sai valida võistutantsimiseks ühe Ilma Adamsoni tantsu, milleks olid "Piigad elevil", "Metsa veerel", Reinlender-polka" ja "Ilosa". Lisaks Ilma Adamsoni tantsule oli rühmadel vaja ettevalmistada ka üks vabalt valitud tants. Konkurents oli eriti tugev just segarühma tantsu "Reinlender-polka" arvestuses, kus osales lausa 10 rühma.

Võistlust hindas viieliikmeline žürii koosseisus Margus Toomla, Ene Jakobson, Ülle Feršel, Hele Pomerants ja Leelo Aasamäe.

Zürii koos Ilma Adamsoniga valisid lisaks parimatele tantsude esitajatele välja ka rühmad, kellele edastati kutse esinemiseks järgmisel päeval 1.detsembril 2019 Alexela Kontserdimajas toimuvale Ilma Adamsoni juubelikontserdile "Selle Ilosa ilma päält...".

Parimateks tantsude esitajateks osutusid:

"Piigad elevil" arvestuses
• I koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Kiili Kirjud, juhendaja Merike Kiil
• II koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli naisrühm, juhendaja Kärt Vuks

"Metsa veerel" arvestuses
• I koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Jõgevahe Pere naisrühm, juhendajad Marika Järvet ja Ave Anslan
• II koht - Kiilitar, juhendaja Triin Aas

"Reinlender-polka"arvestuses
• I koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Tartu Maaülikooli tantsuansambel Tarbatu noorte rühm, juhendaja Jaanus Randma
• II koht ja kutse Alexela Kontserdimajja -Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambel Kuljus, juhendaja Marina Kuznetsova
• III koht - Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambel Savijalakesed rühm A1, juhendaja Kristiina Vilipõld

"Ilosa" arvestuses
• I koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Tartu Maaülikooli tantsuansambel Tarbatu vilistlas rühm, juhendaja Jaanus Randma
• II koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit, juhendajad Tiiu Pärnits ja Eneli Rüütli
• III kohta - Tantsuansambel Tuisuline segarühm, juhendaja Liisa Laine

Ilma Adamson ise ei kuulunud žüriisse aga ka temal oli võimalik valid välja oma lemmik rühmad, kellele omistati Ilma Adamsoni eripreemia saaja tiitel:
• Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambel Savijalakesed rühm A1, juhendaja Kristiina Vilipõld - parima kohustusliku tantsu esitaja
• Tartu Maaülikooli tantsuansambel Tarbatu noorte rühm, juhendaja Jaanus Randma - parima vabalt valitud tantsu esitaja.

Lisaks anti välja ka korraldajate eripreemia ehk Tantsuansambel Sõpruse lemmikud. Need rühmad paistsid korraldajate jaoks silma millegi väga erilisega:
• Tartu Maaülikooli tantsuansambel Tarbatu noorte rühm, juhendaja Jaanus Randma - üllatavalt südika tantsu eest, vaatmata muusika puudumisele.
• Rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit, juhendajad Tiiu Pärnits ja Eneli Rüütli - mõistmise ja vastutulelikkuse eest

Kõik osalevad rühmad oli väga-väga tublid! Suured, suured tänud Teile selle meeleoluka võistutantsimise eest!

Korraldaja
Tantsuansambel Sõprus


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

VII Tallinna ja Harjumaa talvine tantsupäev "Kolmteist õnne keerutust" - LÜKKUB EDASI

13. märts 2020, Tallinn

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“ - LÜKKUB EDASI

14. märts 2020, Tartu

Loe veel Läki Tantsule kontsert "Mis on inimene?"

05. aprill 2020, Haapsalu

Loe veel Õpetajate rahvatantsurühmade festival - LÜKKUB EDASI

18. aprill 2020, Haapsalu

Loe veel Baltikum tantsib -JÄÄB ÄRA

25.-26. aprill, Paide ja Tartu

Loe veel Tantsuansambel Lee kevadkontsert

02. mai 2020, Tallinn

Loe veel Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel Leesikad 15 - kontsert-lavastus "Elumere ainetel"

06. mai 2020, Tallinn

Loe veel Traditsioonilise tantsu festival Sabatants 2020

14.-16. mai 2020, Tallinn

Loe veel Võnnu Kaera-Jaan XXII

16. mai 2020 , Võnnu

Loe veel XIII vabariiklik koolinoorte rahvatantsufestival - LÜKKUB AASTASSE 2021

16.-17. mai 2020, Viljandi

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline kevadkontsert "Ühte hoides"

17. mai 2020, Tallinn

Loe veel Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambel Kuljus kevadkontsert

23. mai 2020, Tallinn

Loe veel Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke tantsuetendus TIINA ja MARI

29. mai 2020

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

07. juuni 2020, Tartu

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

11.-12. juuli 2020, Võrumaa

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

05.-06. september 2020

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

19.-20. september 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel RKS Kirmase 35.juubelikontsert "Soovide puu"

14. november 2020, Pärnu

Loe veel Uute tantsude konkurss 2020

21. november 2020, Paide

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

15. mai 2021, Rakvere

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022