IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

IV Kagu-Eesti tantsupidu kutsub sauna

30. mail 2021 toimub Põlvas, Intsikurmu laululaval järjekorras juba IV Kagu-Eesti tantsupidu, mis sel korral kannab endas lugusid saunast.

Saun on muistsete eestlaste püha paik - see on seotud elu alguse ja lõpuga ning hoiab endas põlvkondade viisi meeleolukaid lugusid vihtlemisest, õlle tarbimisest ning keha turgutamisest.

IV Kagu-Eesti tantsupeo pealavastaja Heleri Kängsepp on Põlvamaalt Räpinast pärit tantsuõpetaja ja koreograaf, kes praegu tegutseb aktiivselt rahvatantsuõpetajana Tartumaal.

Heleri on eelnevatel pidudel olnud liigijuht ning sel korral usaldas peo algataja ja idee autor Andre Laine talle kogu peoprotsessi. Liigijuhtidena on abiks andekad tantsuõpetajad, kes on tegevad Põlva-, Võru-, Valga- ja Tartumaal. Liigijuhiks tulemise osas on oma nõusoleku juba andnud Andre Laine, Maido Saar, Mari Rüütli, Reelika Poroson, Marius Aave ja Maria Sikk.

Kui varasemalt on suur osa peo tantsudest olnud uuslooming, siis sel korral pöörame pilgu ja tantsusammu ka mõne vanema tantsu poole.

Kagu-Eesti tantsupidu sai alguse 2012. aastal, mil peo algataja, Põlvamaalt pärit tantsujuht Andre Laine soovis ühisele tantsuplatsile kokku tuua Kagu-Eesti maakondade rahvatantsurühmad. Andre sõnul tundis ta toona, et rahvatants hakkab Põlvamaalt vaikselt kaduma ning ta lootis, et suurem piirkondlik tantsupidu motiveerib kohalikke tantsuõpetajaid ja ka tantsijaid. Ettevõtmine osutus väga menukaks ning kõigil kolmel siiani toimunud peol on osalenud järjest rohkem huvilisi, viimasel ligikaudu 3000 tantsijat vanuses 6 - 80 eluaastat. Peo eripäraks on kindlasti selle repertuaar, sest siiani on kõik tantsud loodud spetsiaalselt selle peo tarbeks ning üldjuhul on kasutatud värsket ja pigem kaasaegset muusikat. Samuti kannavad kõik peol osalevad tantsijad Kagu-Eesti piirkonna rahvariideid.

Täna, 19. veebruaril algas peo eelregistreerimine ning esimene tantsude õppeseminar toimub 19. aprillil Kanepi Seltsimajas.
Peo proovid osalejatele algavad 29. mai 2021 hommikul. IV Kagu-Eesti tantsupeo ainuke etendus toimub 30. mail 2021 Põlva Intsikurmus.

 

Tantsupeo esialgne info!

Kutsume kõiki Põlva-, Võru-, Valga- ja Tartumaa kollektiive eelregistreerima IV Kagu-Eesti tantsupeole. 

Registreerimislehe leiad SIIT - https://forms.gle/44PtLe1KCSLrfaqS8 

Tegemist on eelregistreerimisega ning andmete lõplik kinnitamine toimub 2020. aasta sügisel. 

Eelregistreerimine kestab 1. aprillini 2020. 

Kagu-Eesti tantsupeole on oodatud osalema järgmised rühmaliigid:

·        1.-3. klasside segarühmad
·        4.-6. klasside segarühmad
·        7.-9. klasside segarühmad
·        C-segarühmad
·        Neiduderühmad
·        B-segarühmad
·        D segarühmad
·        Seeniorid (memmed/taadid)
·        kahed naisrühmad (N1 ja N2)
 

Ühele rühmaliigile on planeeritud keskmiselt kaks tantsu. 

Tantsupeo esimene osalist repertuaari tutvustav seminar toimub juba 19. aprill 2020 Põlvamaal, Kanepi Seltsimajas. 

Esimesed tantsud saavad kätte N1 , N2, B ja D liik, kuna 2021. aastal on neil veel nii mõnigi pidu, kus osaleda. Sel viisil proovime tantsude õppimise koormust juhendajatele ja tantsijatele veidi hajutada.  

Seminari ajakava
10.00-11.30 N1 „Tulen ja lähen“ Heleri Kängsepp
11.30-13.00 N2 „Sata sata“ Reelika Poroson
13.00-14.30 B „Kumõška“ Aveli Asber
14.30-16.00 D „Sauna taga“ Andre Laine (tants I Kagu-Eesti tantsupeo repertuaarist)


Ootame kõiki osalema!

Lisainfo kagueestitantsupidu@gmail.com, tel. 59102417 (Heleri Kängsepp).