Liis Virkebau, Vaili Viirlaid, Piret Viirlaid, Helju Veedam (Soboleva), Lehte Vallas, Ülle Vaher, Helvi Tärno, Tiiu Torpan, Helju Tori, Inna Toovis, Virve Tooming, Maris Toomel, Imbi Tito, Riia Tallerman (Lemberg), Ljubov Skripitsenko, Asta Sibrits, Irina Seletskaja, Arved Salupere, Elve Saarepuu, Eve Saar, Eike Rõõmus, Juta Reest, Maive Raudver, Elvi Raudsepp, Natalja Rasskazova, Jekaterina Rasskazova, Anu Pungas, Ljubov Poljakova, Aiki-Margit Peets, Kaja Peet, Anne Oru, Kaja Oja, Velve Mäetaga-Filimonova, Viktor Mõttus, Natalja Mõttus, Renna Milva (Nõmmiste), Inna Malva (Lõhmus), Eve Lill (Tats), Milvi Lepp, Ruth Laul, Malle Lahi, Malle Kull, Reet Kukk, Ingrid Korjus, Helgi Kopliorg, Luule Kivimägi, Urve Kilk, Elle Vaike Kiik, Hilda Kaukes, Ille Kask, Mall Kallaste, Aime Kala, Maret Kaasik (Salk), Alli Kaaramaa, Tiia-Haida Järve (Krupinenkova), Ave Jääger, Merike Hobolainen (Kriisa), Ilme Hallik, Voldemar Berelkovski, Lea Aus, Marju Aul, Helle Astok, Tiiu Assafrei, Suren Arutjunjan, Taivo Aljaste, Tiina Aasmäe

Voldemar Berelkovski

Sünd. 29.09.1938 Oudovos Pihkva oblastis Venemaal

Mäeelektromehhaanik, ajaloolane, klassivälise töö organisaator

Voldemar Berelkovski on elukutselt mäeelektromehhaanik ja töötas kümme aastat kaevanduses. Töö kõrvalt koolitas ta end Tartu Ülikooli kaugõppes ajaloolaseks, töötas direktorina Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumis ja seejärel Kohtla-Järve Õppetootmiskombinaadis. Viimase likvideerimise järel asus juhtima klassivälist tööd Jõhvi Gümnaasiumis. Lisaks oma põhitööle on Voldemar õpetanud ajalugu ja ühiskonnaõpetust Kohtla-Järve Kaugõppekoolis ning Jõhvi Gümnaasiumis.

Rahvatantsu juurde jõudis Voldemar Berelkovski juba Kukruse koolis käies a 1951. Tallinnas õppides tantsis ta oma koolis ja 1954. a alates Kaubandustööliste a/ü klubis Nelli Uustalu juures. Isegi Nõukogude Armees teenides leidis ta võimaluse  õppida vene rahvatantse.  Kohtla-Järvele naastes sai Voldemarist RTA Virulane tantsija ning on seda tänaseni.

Asunud tööle Jõhvi Gümnaasiumi, kus oli aastaid tegutsenud arvukalt rahvatantsurühmi, kuid  tol ajal polnud ühtegi tantsuõpetajat, võttis õpetaja Berelkovski rühmade loomise ja õpetamise raske töö enda kanda. Juba 1992.a korraldas ta oma kooli tantsupeo, mis muutus kohe traditsiooniks. Huvijuhina on ta suutnud väärtustada rahvatantsu ja selle õpetamist nii, et on tantsima pannud kogu kooli: kõigis kl-des 1- 9-ni  on rahvatants tunniplaanis ja õpetajate tööd tasustatakse rühmale omistatud kategooriaid arvestades.

Maakondlikel rahvatantsupidudel on Voldemar tegutsenud alati laste- või  noorterühmade liigijuhina.

Vabariiklikel tantsupidudel on Voldemar ise tantsinud alates aastast 1955 ja oma rühmi sinna viinud a-st 1992. Igaks peoks valmistub Jõhvi Gümnaasiumist kümmekond rühma, kes kõik  kannavad nime Jõhvikas. Ka tema initsiatiivil kokku kutsutud lastevanemate segarühm on võtnud nimeks Jõhvikamoos. Üldse on Voldemarile omane oskus agiteerida noori tantsu juurde tulema ning sinna ka jääma. Nii on tema toonud RTA Virulasse üle 20 tantsija ja oma koolis pannud tantsima ka õpetajad.

V. Berelkovskil on palju autoritantse. Ta ise ütleb, et uusi tantse on lihtsam luua kui kirjeldusi lugeda. Tal on tantse nii lastele kui ka täiskasvanutele. Kui õpetajatel on tarvis esineda, siis teeb ta selleks kindlasti ise tantsu. Tema „Tudu tants“ valiti 2012.a loometantsude konkursil finaali. „Virumaa lapsed“, „Virumaa kannatantsud“, „Tule Virumaale“, "Rännutants“ ja „Kodutants“ on ilmunud „Ida-Viru tantsuvaras“. Peale selle on tal olemas veel 8 tantsu kirjeldused.


Kuupäevaga   seotud sündmused:Olulisemad sündmused:

Tuuleviiuli juubelikontsert

 2021

Loe veel ERRSi üldkogu

 25. aprill 2021 Zoomis

Tallinna Huvikeskus „Kullo“ Tantsuansambel Sõleke kutsub: DUUBELJUUBEL - Ene Jakobson 75 ja Sõleke 45

JÄÄB ÄRA

Loe veel Saaremaa 47. tantsupidu „Tuules“

 6. juuni 2021

Loe veel Rahvatantsuansambel Kajakas 70.aastapäeva kontsert

26. juunil 2021 kell 16:00, Pärnu Kontserdimajas

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

26. juuni 2021, Värska

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

3. juuli 2021, Rakvere Teatris

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus"

4. juuli 2021 Tallinnas, Kalevi Keskstaadionil

Loe veel Tantsuansambel Lee 40. juubelikontsert "Ainuke aeg"

 10. juuli 2021 Prangli saarel

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

10.-11. juuli 2021, Võrumaa

Loe veel Meeste tantsupidu 4 Venda

14.-15. august 2021, Rakvere

Loe veel III rahvusvaheline Idla päev

 25. september Kohila spordihoones

Loe veel Tantsuansambel Sõprus 75. juubelikontsert

 23. oktoober 2021 Alexela kontserdimajas

Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

04. detsember 2021, Tallinn Alexela Kontserdimaja

TÜ Rahvakunstiansambli 77. aastapäeva kontsert

19. märts 2022 ERM

Loe veel Harjumaa Põlvkondade Pidu 2022 "Sadamaväraval"

 28.mail 2022 Maardus

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

29. mai 2022, Põlva

Loe veel Pärnumaa tantsupidu 2022 Ükskord algab aega..

 29. mai 2022 kell 17:00 Lavassaare staadionil

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

05. juuni 2022, Tartu

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupidu

12. juuni 2022

Loe veel XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022

Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu 70!

8. ja 9. juuli 2022

Loe veel