Liis Virkebau, Vaili Viirlaid, Piret Viirlaid, Helju Veedam (Soboleva), Lehte Vallas, Ülle Vaher, Helvi Tärno, Tiiu Torpan, Helju Tori, Inna Toovis, Virve Tooming, Maris Toomel, Imbi Tito, Riia Tallerman (Lemberg), Ljubov Skripitsenko, Asta Sibrits, Irina Seletskaja, Arved Salupere, Elve Saarepuu, Eve Saar, Eike Rõõmus, Juta Reest, Maive Raudver, Elvi Raudsepp, Natalja Rasskazova, Jekaterina Rasskazova, Anu Pungas, Ljubov Poljakova, Aiki-Margit Peets, Kaja Peet, Anne Oru, Kaja Oja, Velve Mäetaga-Filimonova, Viktor Mõttus, Natalja Mõttus, Renna Milva (Nõmmiste), Inna Malva (Lõhmus), Eve Lill (Tats), Milvi Lepp, Ruth Laul, Malle Lahi, Malle Kull, Reet Kukk, Ingrid Korjus, Helgi Kopliorg, Luule Kivimägi, Urve Kilk, Elle Vaike Kiik, Hilda Kaukes, Ille Kask, Mall Kallaste, Aime Kala, Maret Kaasik (Salk), Alli Kaaramaa, Tiia-Haida Järve (Krupinenkova), Ave Jääger, Merike Hobolainen (Kriisa), Ilme Hallik, Voldemar Berelkovski, Lea Aus, Marju Aul, Helle Astok, Tiiu Assafrei, Suren Arutjunjan, Taivo Aljaste, Tiina Aasmäe

Eike Rõõmus

 

Sünd. 05.03.1931 Harjumaal Assaku. Elutee lõppes 04.11.2009 Kohtla-Järvel

Raamatukogu töötaja, rahvatantsuõpetaja Kohtla-Järvel

Eike Rõõmus, neiuna Peets, on pärit Harjumaalt Assakult ja keskhariduse omandas Tallinnas. Vene okupatsiooni alguses kolis pere küüditamise hirmus Kohtla-Järvele. Esialgu töötas Eike müüjana raamatukaupluses ja hiljem kaua aega raamatukogus.

Tema tantsutee sai alguse Käva-2 kaevanduse klubi rahva- ja karaktertantsuringis Malle Kulli käe all. Samas majas alustas ta ka rahvatantsuringi juhendamist. Selleks vajalikud oskused sai ta Eesti NSV Rahvaloomingu Maja korraldatud kursustelt, kus omandas 1967.a rahvatantsujuhi kvalifikatsiooni. Alates 1966. A tantsis Eike Eestimaa Tantsujuhtide Rahvatantsurühmas. Aastal 1972 asus ta Kohtla-Järve V. Kingissepa nimelise Kultuurimaja rahvatantsuansambli Virulane etteotsa ning juhendas seda oma elupäevade lõpuni.

Eike Rõõmus juhendas Kohtla-Järve mitmes kultuuriasutuses ja ka koolis kümneid laste-, noorte-, nais- ja segarühmi ning aastatel 1960-2009 ei möödunud ühtegi ülemaalist tantsupidu ilma tema rühmade osavõtuta. 1959. a määrati Eike Kohtla-Järve (tol ajal rajooni) vastutavaks ühiskondlikuks instruktoriks rahvatantsu alal. Sellest ajast alates oli tal täielik ülevaade kogu Ida-Virumaa tantsualasest tegevusest ning tema koostatud on ülevaade Ida-Virumaa kohalikest pidudest koguteoses „75 aastat tantsupidusid”. Eike aitas, õpetas ja juhendas kõiki, kes seda vajasid. Kui kuskil jäi rühm ilma õpetajata, siis asus ta ise nendega tööle või innustas seda tegema oma võimekaid tantsijaid. Nii hakkasid tema õhutusel ja toel tantsuõpetajateks Aiki-Margit Peets ja Helle Astok. Haruldase korrektsuse ja järjekindlusega talletas ta kõik olulise rahvatantsu alal ja ta teadis täpselt, kus on on ilmunud mingi tantsukirjeldus või noot, ning aitas kõiki abivajajaid Eestimaal.

Aastaid oli Eike Kohtla-Järve linna laulupeokomisjoni liige, maakondlike tantsupidude pealavastaja ning aastatel 1970–1993 kaheksal korral ka ülemaaliste pidude liigijuhi assistent. Eriti viljakas oli tema koostöö Henn Tiiveliga.

Omapärased on E. Rõõmuse loodud tantsud „Kaevurivalss”, „Virulaste tants”, „Kodukotus” ja „Meie jooksupolka”, mida võib pidada lausa suurvormideks, sest neis on kasutatud nii sega- kui ka naisrühma.

Eike ennastsalgavat tööd eesti rahvatantsu hoidmisel ja edendamisel on tunnustatud paljude au- ja tänukirjadega. 1981. a omistati talle teenelise kultuuritegelase nimetus, 2000.a sai Ida-Virumaa Maavalitsuselt elutöö preemia. 2004.a autasustas Eesti Vabarigi president teda Valgetähe V klassi teenetemärgiga. 2006.a tunnistati Eike Rõõmus Anna Raudkatsi stipendiumi laureaadiks ja Kohtla-Järve linna aukodanikuks. 2011.a ilmus tema 80. Sünniaastapäeva tähistamiseks U. Kilgi koostatud „Ida-Viru tantsuvara”, mis sisaldab Ida-Virumaa rahvatantsujuhtide omaloomingut.


Kuupäevaga   seotud sündmused:Olulisemad sündmused:

Noorte segarühm Keerutajad 10 juubelikontsert

 9. juuli kell 18:00 Paide vallimäel

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

05.-06. september 2020

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

19.-20. september 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel Leesikad 15 - kontsert-lavastus "Elumere ainetel"

25. september 2020, Tallinn

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupeo PereLugu seminarid

3.-4. oktoober 2020 Tartus H. Treffneri Gümnaasiumis ja Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis

Loe veel Meeste tantsupidu 4 venda tantsude õppeseminarid

10. ja 11. oktoobril 2020 Tallinnas ja Tartus

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus" seminar

17. oktoober Tartu, Turu tn Spordihoone

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus" seminar

18. oktoober 2020. Tallinn, Kalevi Spordihall

Loe veel Meeste tantsupidu 4 venda tantsude õppeseminarid

 31. oktoobril ja 1. novembril 2020 Tallinnas ja Tartus

Loe veel RKS Kirmase 35.juubelikontsert "Soovide puu"

14. november 2020, Pärnu

Loe veel Uute tantsude konkurss 2020

21. november 2020, Paide

Loe veel Kalev Järvela 60. sünnipäeva tähistamine kontsertlavastusega "Sina jõuad kaugemale"

12. detsember 2020, Tallinnas Salme kultuurikeskuses

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

15. mai 2021, Rakvere

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

Rahvatantsuansambel Kajakas 70.aastapäeva kontsert

24. aprill 2021, Pärnu

Loe veel Meeste tantsupidu 4 venda

05.-06. juuni 2021, Rakvere

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

26. juuni 2021, Värska

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus"

4. juuli 2021 Tallinnas, Kalevi Keskstaadionil

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

10.-11. juuli 2021, Võrumaa

Loe veel TÜ Rahvakunstiansambli 77. aastapäeva kontsert

19. märts 2022 ERM

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

05. juuni 2022, Tartu

Loe veel XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022