Helgi Vijar, Heli Vija, Malle Vasser, Piret Varjund, Ella Vares (Karu), Imbi Vaikmäe, Tanel Vahi, Vaike Ugur, Asta Truus, Vaike Treiman, Helge Tootsman, Piret Torm-Kriis, Olga Toom, Liia Toom, Hilja Tolsting, Elle Tobreluts (Jänes), Malle Terepson (Madisson), Mare Tee, Evi Tamm, Asta Tagel, Ene Säinaste, Aino Soolind (Laiv), Esta Sokman, Karin Simso, Urve-Siiri Sarv, Krista Salf, Aime Sabre, Siivi Saare, Maido Saar, Mari Rüütli, Aita Roiland, Pilvi Rammul, Valve Päkk, Helbe Pung, Linda Pugast (Mägi), Küllike Poroson, Svetlana Pomassanova, Karin Pikk, Aili Pekolainen (Koorm), Katrin Peil, Maire Pedras (Saks), Alla Pedajas, Elli Parksepp, Heljo Ojaots, Elvi Nael, Anu Nael, Liidia Möller, Elle Mälberg, Elvi Mägiste (Mauer), Egle Mäe (Loid), Silvi Moss (Aav), Eha Moritz, Ene Matsin, Ilme Mark, Külli Mandel, Erika Maiste, Elsa Madikainen, Helve Lübek, Marge Luude (Värv), Kaja Linde (Muts), Piia Liblik, Kersti Leping (Pääsik), Hiie-Mai Leitu, Valve Leis (Tonts), Harri Leis, Helju Leib, Leili Leht (Vilde), Andre Laine, Liidia Laidinen (Koort, Krivenki), Kai Laanemaa, Silvi Küüts, Tooni Kütt, Milvi Käämer, Viive Kängsepp (Kahre), Ele Kõiv, Amanda Kuklas, Malle Kristoving, Maret-Saima Krasnova, Laine Koppel, Kadri Kivit, Tiiu Kiudorv, Egne Kindsigo (Salumets), Merle Kingla, Eva Keinaste (Tolmov), Maili Kaupmees, Mare-Liis Kanarik (Klimberg), Marie Juks, Heli Jaaska, Milli Jaagoman, Asta Issak, Kätlin Hoop, Amanda Feigenbaum, Helgi Eli, Paul Edesi, Aino Aurik, Maie Asur, Aveli Asber, Küllike Arjokesse, Hele Aia, Moonika Adamson, Vaike Aasa

Tiiu Kiudorv

 

Sündinud 7.09.1935 Põlvamaal Kirmsi külas. Elutee lõppes 26.01.2020 

Matemaatikaõpetaja, pensionär.

Tantsutee algas Väike-Veerksu algkoolis õpetaja Õie Laja juhatamisel ja lõpetas tantsimise 1948 Räpina keskkooli rahvatantsu- ja võimlemisringis (õpetaja Leili Vilde). Tantsualase ettevalmistuse sai õpetaja Leili Vilde rühmas tantsides, Narva-Jõesuu suvekursustel ja iseõppimise teel. Tegevus rahvatantsuõpetajana algas 1951. aastal lasterühmadega Räpina, Saatse, Leevi, Tilsi, Viluste koolides. Tantsuõpetaja tee algul käis ETV-s esinemas Tilsi kooli segarühmaga omaloominguga „Uisutajad“. Edasi tulid Põlva keskkooli neidude ja segarühm, piimakombinaadi naisrühm, Põlvamaa õpetajate rühm. Lõpetas eakate klubi naisrühmaga Põlva Memmed 2014. aastal. Osales vabariiklikel rahvatantsupidudel rühmadega 1970, 1972, 1973, 1975, 1977, 1981, 1982, 1985, 1987 ja 1990, kokku 17 rühmaga. On olnud vabariiklikel pidudel väljakul rühmaliigi nelikujuht.

Põlvamaa pidude ühisrepertuaaride lavastaja 1974–2014. Põlvamaa pidude ühisrepertuaaride seminaride ja ühtlustamiste läbiviija, noorte algajate tantsuõpetajate eelkursuse organiseerija Põlvamaal. 2016. a Põlvamaa rahvatantsuõpetajate leksikoni koostaja ankeetide „Mäleta ja märka põhjal“.

Loodud tantsud koos kirjeldustega „Mu koduke on tilluke“, „Tantsi memmega“, „Põlva polka“, „Seltsi valss“, „Meie reinlender“, „Põlva labajalg“.


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

Noorte segarühm Keerutajad 10 juubelikontsert

 9. juuli kell 18:00 Paide vallimäel

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

05.-06. september 2020

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

19.-20. september 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel Leesikad 15 - kontsert-lavastus "Elumere ainetel"

25. september 2020, Tallinn

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupeo PereLugu seminarid

3.-4. oktoober 2020 Tartus H. Treffneri Gümnaasiumis ja Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis

Loe veel Meeste tantsupidu 4 venda tantsude õppeseminarid

10. ja 11. oktoobril 2020 Tallinnas ja Tartus

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus" seminar

17. oktoober Tartu, Turu tn Spordihoone

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus" seminar

18. oktoober 2020. Tallinn, Kalevi Spordihall

Loe veel Meeste tantsupidu 4 venda tantsude õppeseminarid

 31. oktoobril ja 1. novembril 2020 Tallinnas ja Tartus

Loe veel RKS Kirmase 35.juubelikontsert "Soovide puu"

14. november 2020, Pärnu

Loe veel Uute tantsude konkurss 2020

21. november 2020, Paide

Loe veel Kalev Järvela 60. sünnipäeva tähistamine kontsertlavastusega "Sina jõuad kaugemale"

12. detsember 2020, Tallinnas Salme kultuurikeskuses

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

15. mai 2021, Rakvere

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

Rahvatantsuansambel Kajakas 70.aastapäeva kontsert

24. aprill 2021, Pärnu

Loe veel Meeste tantsupidu 4 venda

05.-06. juuni 2021, Rakvere

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

26. juuni 2021, Värska

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus"

4. juuli 2021 Tallinnas, Kalevi Keskstaadionil

Loe veel Tantsuansambel Lee 40. juubelikontsert "Ainuke aeg"

 10. juuli 2021 Prangli saarel

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

10.-11. juuli 2021, Võrumaa

Loe veel TÜ Rahvakunstiansambli 77. aastapäeva kontsert

19. märts 2022 ERM

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

05. juuni 2022, Tartu

Loe veel XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022