Pühapäeval, 4. mail täitus Tartu Vanemuise kontserdimaja väega, mis on iseloomulik vaid naistele, kes tantsivad südame ja väärikusega.
Tantsu, traditsiooni ja elujõu võistlus – 14. naisrühmade ja 5. neiduderühmade võistutantsimine – tõi lavale kümneid inspireerivaid esitusi ning selgunud on ka tantsupeo-aasta tipptegijad.
Naisrühmade kategooria esikolmik:
I koht: TLÜ rahvatantsuansambel Soveldaja naisrühm I (parim kohustusliku tantsu esitus)
II koht: Eesti Tantsuagentuuri naisrühm
III koht: Surju Sõbratarid (parim valiktantsu esitus)
Neiduderühmade kategooria esikolmik:
I koht: Eesti Tantsuagentuuri neiduderühm (parim kohustusliku tantsu esitus)
II koht: Päikeseratas (parim valiktantsu esitus)
III koht: Tartu Rakendusliku Kolledži rahvatantsurühm Triskel
Lisaks andis Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel välja ka eriauhinna, millega korraldajad tunnustasid silmapaistvat lavalist energiat, emotsiooni ja isikupära ning selle preemia võitis Päikeseratas.
Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli treener Kärt Vuks võttis päeva kokku nii: „See päev oli tõeline naiste tantsu pidu – lava oli täis väge, ilu ja professionaalsust. Olen sügavalt liigutatud iga rühma pühendumusest ja sellest, kui siiralt meie kultuur siin elas. Kiidan kõiki, kes tänavusel tantsupeo-aastal ka selle võimsa ürituse oma esinemisgraafikusse lisasid.”
Võistutantsimise žüriisse kuulusid oma ala asjatundjad, kes hindasid tehnilist täpsust, lavalist kohalolu, rühmatunnetust ning rahvatantsulist isikupära.
Žürii liikmed 2025. aasta võistutantsimisel olid:
Maire Udras – Võrumaa tantsujuht ja tantsulooja, tantsupeo „Iseoma” Kagukandi liigijuht.
Agne Kurrikoff-Herman – Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA tantsutoimetaja, rahvatantsuõpetaja ja tantsulooja, Tantsupeo „Iseoma” Üleilma liigijuht.
Uve Saar – Tantsuansambel „Tantsutallad” kunstiline juht
Anita Kreen – Miina Härma Gümnaasiumi rahvatantsurühmade „Härmatis” juht
Rufina Noor – Vanemuise teatri kauaaegne balletisolist ja repetiitor.
Uve Saar sõnas žürii poolt: „See, mida tantsijad täna laval tegid, on omamoodi nähtus, milleks on võimelised vaid nais- ja neiduderühmad. Kogu žürii nimel tänan teid! Oli ilus vaadata, kuidas rühmad on lisaks tantsupeoaasta repertuaarile veel tantse juurde õppinud – aitäh!”
Võistutantsimise ajalugu ulatub 1998. aastasse. Aastate jooksul on üritus kasvanud üle-eestiliseks sündmuseks, mille korraldamise au on jagunenud mitmete tantsurühmade vahel. Järgmise võistutantsimise korraldamise au anti üle Soveldaja I tantsurühmale.