E-poe kasutustingimused

E-poe kasutustingimused viimati uuendatud 30.11.2020

  1. Üldsätted

1.1 E-poe tingimused kehtivad ostjatele, kes kasutavad veebilehte MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts  (edaspidi nimetatud e-pood) ning ostavad e-poest kaupu. E-poe omanik ja müügilepingu sõlmija on MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts  (registrikood 80075472), asukohaga J. Vilmsi tn 55, Tallinn, 10115 (edaspidi nimetatud “MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts  ”).

1.2 Ostu sooritamisel kinnitab ostja, et on tutvunud allolevate tingimuste ning privaatsuspoliitikaga.

1.3 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts   e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.4 E-poele saavad tellimuse esitada ainult täisealised ja teovõimelised ostjad.

1.5 MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts  -l on õigus käesolevaid tingimusi muuta, teavitades sellest veebilehel www.errs.ee. Kui ei ole märgitud teisiti, jõustuvad tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused alates nende avaldamisest veebilehel www.errs.ee

1.6 Muudatusi ei rakendata tagasiulatuvalt. Ostu hetkel kehtivad tingimused, millega ostja nõustub, edastatakse koos tellimuskinnitusega tellimuse hetkel esitatud e-posti aadressile.

1.7 Tarbija ja MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts   vahel tekkinud õigussuhtele kohaldatakse tarbija poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

2. Hinnad

2.1 Kõik MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu.

2.2 MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni.

2.3 Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, kohaldatakse tarbija ja MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi vahel tekkinud õigussuhetele tellimuse vormistamise ajal kehtinud tingimusi.

2.4 MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi esitatud tootehinnale võib lisanduda täiendavaid tasusid, sealhulgas transporditasu, mis märgitakse transpordiviisi valiku hetkel ostukorvis.

 3.Tellimuse vormistamine e-poes

3.1 Lisage soovitud tooted ostukorvi, vajutades lingile “Lisa korvi”.

3.2 Tellimuse vormistamiseks vajutage kõigepealt ostukorvis lingile „Mine maksma“.

3.3 Järgnevalt tehke valik, kas soovite tellimuse sooritada ühekordselt „külalisena“ või püsikliendina (sel juhul vajalik sisse logimine või püsikliendiks registreerumine).

3.4 Tellimuse vormistamise lehel täitke nõutud andmeväljad, valige Teile sobiv toodete kohaletoimetamise viis ja tasumisviis ning vajutage lingile “Esita tellimus”. Seejärel kuvatakse ekraanile tellimuse kinnitus, mille alusel saate eelnevalt valitud sobival viisil tellimuse eest tasuda, vajutades lingile „Maksma“. Enne tellimuse eest tasumist saate tutvuda MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi müügitingimustega ja kinnitada seda eraldi valikus linnukesega. Ekraanile kuvatud tellimuse kinnituses leiate kõik andmed euromakse sooritamiseks koos kõigi kehtivate riiklike maksudega ja lisanduvate tasudega.

3.5 Palume täita andmete ja tellimuse kinnituse leheküljel olevad lahtrid tähelepanelikult, sest esitatud informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub Teie ostetud toodete kiire ja tõrgeteta kohaletoimetamine ning vajadusel hilisem vaidluste ja pretensioonide lahendamine.

3.6 Veebipoes sooritatud tellimusi käsitletakse tööpäevadel (E-R 8.00-17.00). Kui tellimus esitatakse reedel pärast kella 14.00, vormistatakse tellimus järgneval esmaspäeval, mis kehtib ka “tulen ise järgi” tarnevaliku puhul.

3.7 MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts jätab endale õiguse loobuda tellitud kaupade müügist järgmistel juhtudel:

3.7.1. kauba hind või omadused ei vasta tõele inimliku eksituse või tehniliste probleemide tõttu e-poe süsteemis;

3.7.2. tellitud kaupa ei ole laos.

3.8 E-poes kuvatud fotod on illustratiivse tähendusega, tegelikkuses võivad kaubad fotol kujutatud kaupadest erineda. Toote info on üldise iseloomuga ega pruugi kajastada toote kõiki omadusi.

3.9 MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts-l on õigus seada üksiktellimuse puhul konkreetsele tootele tellimiskoguse piiranguid.

4. Müügilepingu jõustumine

4.1 Tellimuse eest tuleb tasuda koheselt. Tellimus vormistatakse ja tarnitakse üksnes 100%-se ettemakse puhul.

4.2 Toodete müügileping loetakse jõustunuks arvates tellimuskinnituse kohaselt tasumisele kuuluva summa laekumisest MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi arvelduskontole.

4.3 E-poes saab maksta pangalinkide kaudu või krediitkaardiga.

5. Kohaletoimetamine

5.1 Pärast müügilepingu jõustumist komplekteerib e-pood MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts tellimuse ning annab selle kohaletoimetamiseks üle ettevõtte logistikapartneritele (v.a.juhul, kui on tegu tarnetingimusega „Tulen ise järgi“).

5.2 Kui ostja soovib tellitud kaupadele ise järele tulla, saab ostja kaubad kätte MTÜ  Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi laost hiljemalt 5 tööpäeva jooksul alates teavituse kättesaamisest. Kui tellimuses näidatud kaubad on komplekteeritud ning üleandmiseks valmis, saadetakse ostjale teavitus SMS-i ja/või e-posti teel.

5.3 Kaup antakse üle ainult ostjale või tema poolt volitatud isikule. Kaupade kättesaamiseks peab ostja esitama teavitusega saadetud tellimuse numbri ning isikut tõendava dokumendi.

5.4 Ostja peab tellitud kaupadele järele tulema 5 tööpäeva jooksul alates punktis 5.2 nimetatud teavituse kättesaamisest. Juhul kui ostja ei tule nimetatud aja jooksul kaupadele järele, loetakse, et ostja on tellimusest taganenud. Sellisel juhul tühistab MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ostja tellimuse ning tagastab tellimuse eest tasutud raha.

5.5 MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi e-poes näidatud kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa laekumise hetkest e-poe pangakontole. Juhime tähelepanu, et tarneaeg on indikatiivne süsteemi poolt pakutav tarneaeg. Kuller võtab alati eelnevalt ühendust, teavitades täpse tarneaja. Juhul kui tarneaeg langeb nädalavahetusele või riiklikele pühadele, tarnitakse tellimus järgnevatel tööpäevadel.

5.6 Kui kaupade koheletoimetamine kokkulepitud ajaks ei ole võimalik, on MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts-l õigus tarneaega pikendada, andes sellest ostjale teada.

5.7 Kui tarbija kaotab toote kohaletoimetamise pikema tähtaja tõttu huvi toote ostmise vastu, siis on tarbijal õigus müügilepingust taganeda ning tarbija poolt tasutud summa koos transpordi maksumusega tagastatakse.

5.8 Viivitusteta kohaletoimetamiseks soovitame olla hoolas ning tellimuse vormistamisel esitada kohaletoimetamise andmete sisestamisel tõesed ning kehtivad andmed.  MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ja kullerfirma ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud tarbija poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.

5.9 MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on logistikapartneritele üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida veebipood MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts   ei saanud mõjutada ega ette näha.

5.10 Kauba kättesaamisel kohustub ostja koheselt kontrollima kaupade kogust ja vastavust tellimusele ning allkirjastama saatelehe. Kui ostja märkab kauba vastuvõtmisel, et kaubad ei vasta tellimusele, saatelehel märgitud andmetele või pakendil ja toodetel on olulised vigastused, siis on ostjal õigus keelduda kaupade vastuvõtmisest ning kaubad kullerile tagastada. Kullerfirma poolt vigastatud pakendiga toode asendatakse.

6. Müügilepingust taganemine ja kauba tagastamine

6.1 Ostjal on õigus peale toodete eest tasumist, kuid enne toodete kohaletoimetamist, oma tellimus tühistada, saates vastavasisulise teate koos tellimuse numbri ning oma arvelduskonto numbriga MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi e-poe e-maili aadressile või helistades MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts   kontakttelefonil.

6.2 Tarbijal on õigus taganeda e-poes sõlmitud müügilepingust ning tagastada e-poest ostetud kaup 14 päeva jooksul. Taganemistähtaeg lõpeb 14 päeva möödumisel alates päevast, mil ostja on saanud kauba füüsiliselt enda valdusesse.

6.3 Müügilepingust taganemiseks ja kauba tagastamiseks peab tarbija esitama taganemisavalduse (avalduses märkida ostja nimi, ostukuupäev, arvelduskonto number ning tellimuse nr.) ja edastama selle e-posti teel.

6.4 Ostja peab taganemisavalduses nimetatud kauba tagastama hiljemalt 14 päeva jooksul taganemisavalduse esitamisest. Kauba võib tagastada ise MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi aadressil J. Vilmsi tn 55, Tallinn, 10115 või kulleriga saates.

6.5 Tellimusest taganemise korral tagastab MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi tarbijale kõik tarbijalt saadud maksed, sealhulgas kättetoimetamiskulud, viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel alates kauba kättesaamisest MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi poolt või tarbijalt tõendi saamisest, et ta on kauba tagasi saatnud. Maksed tagastatakse samale arvelduskontole, millelt tasuti kauba eest. Kui tarbija on sõnaselgelt valinud MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

6.6 Kui ostja tagastab kaubad osaliselt, siis toimub kättetoimetamiskulude tagastamine proportsionaalselt, vastavalt tagastatud kauba hulgale tellimusest.

6.7 Ostjal tuleb kanda lepinguesemena üleantud kauba tagastamisega seotud kulud, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti. Tarbija kannab tarbijapoolsel lepingust taganemisel lepinguesemeks olnud asja tagastamise kulud. Olukorras, kui lepingu esemeks olnud asja ei saa selle olemuse tõttu tavalise postiteenuse kaudu tagastada, tuleb tarbijal kanda asja äraviimise kulud.

6.8 Ostjal on e-poest tellitud kaubaga õigus tutvuda viisil, mis võimaldab tutvuda kauba olemuse, omaduste ja toimimisega. Kaupu võib käsitseda ja kasutada üksnes nii, nagu lubatakse tavapäraselt seda teha poes. Ostja peab tutvuma kaupadega ettevaatlikult, avama pakendi seda kahjustamata, mitte eemaldama silte/kaitsekilesid jms.

6.9 Ostja vastutab kauba väärtuse vähenemise eest, mis on tingitud kauba kasutamisest muul viisil, kui on vaja kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Tagastatud kaup ja selle juurde kuuluvad dokumendid (kasutusjuhend, garantiitingimused jms) peavad olema puuduseta, täiskomplektsed, originaalpakendis ja kasutamata.

6.10 Kui tagastatav kaup, kauba juurde kuuluvad juhendid ning muud dokumendid ja/või kauba pakend on halvenenud asjaolude tõttu, mille eest vastutab ostja, on MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts-l õigus tasaarvestada kauba väärtuse vähenemine ostja poolt asja eest tasutud ning ostjale tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ostjale tasaarvestamise avalduse tellimuse vormistamisel esitatud e-posti aadressile.

6.11 Kaupade juhusliku hävimise ja kahjustumise risk läheb ostjale üle alates kauba üleandmise hetkest kulleri poolt või kui ostja on kaubale ise järele tulnud. Ostja osalusel toimuva kauba mahalaadimise käigus tekkinud kahjustused on ostja risk.

6.12 Ostjal ei ole VÕS § 53 lg 4 alusel õigus tagastada:

6.12.1 kaupu, mis on valmistatud või kohandatud vastavalt ostja soovidele;

6.12.2 kaupu, mis riknevad või vananevad kiiresti;

6.12.3 suletud pakendis kaupu, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või  hügieenilistel põhjustel, kui need on pärast kohaletoimetamist avatud;

6.12.4 kaupu, mis oma olemuse tõttu segatakse või ühendatakse pärast üleandmist muu asjaga selliselt, et neid ei saa enam teineteisest eraldada;

6.12.5 tellitud ja juba osutatud teenust;      
 

7. Isikuandmete töötlemine

7.1 Tarbija annab veebipoes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega õiguse koguda ja töödelda tarbija isikuandmeid (nimi, telefon, kodune aadress, e-post) ning edastada logistikapartnerile isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks.

7.2 E-poel MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts on õigus kasutada tarbija elu- või asukoha aadressi reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks tarbijale.

7.3 Tarbijal on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.

7.4 Elektrooniliste isikuandmete kasutamine otsepostituseks toimub ainult siis, kui tarbija on selle jaoks andnud eraldi nõusoleku e-poes MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts.

7.5 Krüpteeritud andmeside pankadega tagab ostude eest tasumisel ostja personaalsete pangatunnuste turvalisuse ning e-poel puudub neile ligipääs.

8. Pretensiooni esitamise õigus ja nõuetele mittevastavate kaupade tagastamine

8.1 E-pood MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts   vastutab tarbijale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduste eest, mis ilmnevad kuni kahe aasta jooksul alates kauba üleandmisest tarbijale. Tarbijalemüügi puhul eeldatakse, et kuue kuu jooksul asja ostjale üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega. Kaubal puuduse ilmnemisel palume lõpetada kauba kasutamine.

8.2 Ostja peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Tarbijalemüügi puhul peab tarbija teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada.

8.3 MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ei vastuta kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba mittenõuetekohase või mittesihipärase paigaldamise, kasutamise ja/või hooldamise tõttu. MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ei vastuta kauba puuduste eest, mis tekkisid kaubale normaalse kulumise käigus.

8.4 Lepingueseme puuduste korral saab tarbija tugineda võlaõigusseaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

8.5 Puudustega kauba korral on ostjal õigus nõuda puudusega kauba parandamist või asendamist. Kui MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts-l ei ole võimalik kaupa parandada või asendada või kauba parandamine või asendamine ebaõnnestub mõistliku aja jooksul, siis on tarbijal õigus lepingust taganeda ja nõuda ostuhinna tagastamist.

8.6 Kui ostja nõuab asja parandamist ja MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ei tee seda mõistliku aja jooksul, siis ei või ostja asja ise parandada või lasta seda teha ning nõuda MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts-lt selleks tehtud kulutuste hüvitamist.

8.7 Pretensiooni esitamise korral kannab esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale asja parandamisega või asja asendamisega seotud kulud, eelkõige veo- ja postikulud, e-pood. Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud e-pood üksnes juhul, kui pretensioon oli õigustatud.

8.8 Küsimuste, probleemide või kaebuste korral võtke palun ühendust MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts-ga telefoni või e-posti teel.

8.9 Pretensioonid vaadatakse läbi ja ostjaga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.

9. Vaidluste lahendamine

9.1 Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigi õigusest. MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi kahju hüvitamise vastutus on piiratud summaga, mis on võrdne kauba ostuhinnaga, mille tõttu tekkis ostjale kahju.

9.2 Ostja ja MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts   vahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel.

9.3 Kui MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts on keeldunud tarbija kaebuse rahuldamisest või tarbija ei ole nõus MTÜ Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts   pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib tarbija esitada kaebuse tarbijavaidluste komisjonile (aadressil Endla 10a, 10142 Tallinn või e-posti aadressil avaldus@komisjon.ee) või kohtule. Täpsemat infot vaidluste lahendamise kohta leiate: www.komisjon.ee.

9.4 Lisaks eeltoodule on ostjal õigus e-poest ostetud kauba või teenusega seoses tekkinud vaidluse lahendamiseks kasutada internetipõhist vaidluste lahendamise platvormi (ODR) http://ec.europa.eu/odr. Internetipõhine vaidluste lahendamise platvorm on eelkõige mõeldud piiriüleste vaidluste lahendamiseks, võimaldades ostjal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiv kohtuväline üksus kaupleja liikmesriigis.