Tiia-Haida Järve (Krupinenkova)

Sünd.09. 05. 1948  Kiviõlis

Kultuuritöötaja Kiviõlis, Viru-Nigulas

Tiia-Haida Järve on omandanud Viljandi Kultuurharidustöö Koolis kultuuritöötaja elukutse. Ta on täiendanud end rahvatantsu alal Tallinna Pedagoogilises Instituudis, suvistel  kursustel Narva-Jõesuus jm.

Tiia tantsutee sai alguse 1953.a Kiviõli klubi balletirühmas, jätkus 1955 Kiviõli I Keskkooli algklasside tantsurühmas õp. Lea Ausi juures, on tantsinud Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühmas rahvaste tantsude solistina, hiljem Viru-Nigula nais- ja segarühmas, vajadusel memmede rühmas.

Tantsuõpetajana on Tiia-Haida töötanud Kiviõli I Keskkoolis, kus juhendas a.1969-1970 1.-2. kl rühma, a. 1970 vilistlaste segarühma. Pärast elukoha vahetust alustas ta 1972.a Viru-Nigula Kultuurimaja naisrühma ja 1973.a segarühma juhendamist.1975. a üldtantsupeol osales ta Viru-Nigula naisrühmaga ja 1985.a segarühmaga ning töötas nendel pidudel nelikujuhina. Maakondlikel pidudel on Tiia-Haida oma rühmadega ikka osa võtnud, käinud ka viis korda sõprusvallas Soomes Karvias. Ta on kohandanud ja ka seadnud tantse, aga kirja pannud neid ei ole. Üritusel „Üks Virumaa“ Mahu rannas  seadis ta ühistantsu kõikidele memmede rühmadele.