25. oktoobrist muutuvad piirangud

Uued piirangud kehtivad vähemalt 10. jaanuarini.

Alates esmaspäevast, 25. oktoobrist ei tohi huvitegevuses osaleda vaktsineerimata täiskasvanud.

Tegevustes saavad osaleda täiskasvanud koroonatõendi alusel, mis tõendab nende vaktsineeritust või haiguse läbi põdemist.

Kuna mitte vaktsineeritutel on väga kõrge nakatumise risk ja olles nakatunud, levitavad nad viirust rohkem kui immuunkaitsega inimesed. Muudatus on tehtud selleks, et vältida vaktsineerimata inimeste sattumist haiglasse ning vähendada seeläbi haiglate töökoormust.

Samuti ei ole vaktsineerimata inimestel lubatud osa võtta üritustest (kontserdid, etendused, koolitused, avalikud koosolekud). 

Juhendajate jaoks ei muutu midagi, sest nende puhul peab tööandja lähtuma endiselt riskianalüüsist ning riskide leevendamiseks kasutusele võetud abinõudest. See tähendab, et juhendajad saavad tööd edasi teha ka negatiivse koroonaproovi alusel, kui tööandja riskianalüüs seda ei välista.

Alates esmaspäevast, 1. novembrist kehtivad laste jaoks nii üld- kui huvihariduses sarnased reeglid ja ei eristata enam koolisisest ja nn ülelinnalist huviringi.

See tähendab, et koolis või huvihariduses aset leidnud lähikontakti korral tuleb kohe pärast sellest teadasaamist jääda koju ja teha mitte varem kui kontaktist möödumise 4. päeval koroonaviiruse PCR test. Kui testi tulemus on negatiivne, võib õpilane jätkata nii kooliskäimist kui huviringides osalemist.

Valitsuse korralduste ja seletuskirjadega saab tutvuda lehel www.kriis.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga