Piirangud alates 15. novembrist 2021

TÄISEALISTE osalemine rahvatantsutrennis ja rahvamuusikakollektiivi proovis

  • Sisetegevuses tohib proovis osaleda kuni 1000 inimest, välistegevuses kuni 2000.
  • Tantsutrennis ei tule kanda maski, kuna tegemist on korralduse mõttes vahetu sportimisega. Maski tuleb kanda väljaspool trennisaali üldkasutatavates ruumides. Rahvamuusikakollektiivide puhul tuleb ka proovis kanda maski.
  • Tegevustes saavad osaleda täiskasvanud koroonatõendi alusel, mis tõendab nende haiguse läbi põdemist viimase kuue kuu jooksul või vaktsineeritust. Negatiivse kiirtesti/antigeen-testi/PCR-testi alusel trennis ja proovis osalemine ei ole lubatud.

ALAEALISTE (kuni 18-aastased ja koolikollektiivide puhul sel õppeaastal 19-aastaseks saavad õpilased) osalemine rahvatantsutrennis ja rahvamuusikakollektiivi proovis

  • Sisetegevuses tohib proovis osaleda kuni 6000 inimest, välistegevuses kuni 12 000.
  • Tantsutrennis ei tule kanda maski, kuna tegemist on korralduse mõttes vahetu sportimisega. Vähemalt 12-aastased lapsed peavad maski kandma väljaspool trennisaali ja rahvamuusikakollektiivi proovis. Alla 12-aastastel lastel maski kandmise kohustust ei ole.
  • Koroonatõendit huvitegevuses osalemiseks alaealistel ei ole vaja. Lisaks kehtib nende jaoks samasugune testimise, lähikontaktsuse ja eneseisolatsiooni kord nagu koolielus: lähikontaktsuse korral tuleb 4. päeval pärast kontakti teha PCR-test. Kui see on negatiivne, saab naasta huvitegevuse juurde. Seni tuleb olla eneseisolatsioonis. See tähendab, et koolikollektiivid lähtuvad põhimõttest, justkui oleks tegu ühe koolitunniga.
  • Ülelinnalistes ja -riigilistes kollektiivides osalevad alaealised ei pea lisaks tavakoolis tehtud antigeeni kiirtestile huviringis osalemiseks tegema veel ühte lisatesti.

Kollektiivide juhendajad

  • Tööandja koostatud riskianalüüs paneb paika, millised meetmed viiruse leviku tõkestamiseks peab juhendaja enda puhul kasutusele võtma. See, kas juhendaja peab kandma maski, olema vaktsineeritud ja/või tegema nakkusohutust tõestavaid teste, on tööandja otsustada.
  • Juhendaja ja tööandja kokkuleppel tuleb otsustada, kelle ülesanne on kontrollida kollektiiviliikmete koroonatõendi olemasolu.

Tervislikel põhjustel maski mitte kandmine/mitte vaktsineerimine

Kui inimene ei saa tervislikel põhjustel kanda maski ja/või end vaktsineerida, peab ta selle kohta esitama arsti poolt väljastatud tõendi.

Üldiste reeglitega on võimalik tutvuda leheküljel www.kriis.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga