MTÜ Tantsutaat kutsub annetama Toomi kuju püstitamiseks

Suvel loodud MTÜ Tantsutaat soovib püstitada Kalevi staadionile tantsutaat Ullo Toomi kuju ning on selleks algatanud annetuste kogumise.

Selleks, et taadi mälestust austada, on tantsujuhid avanud kogumiskonto (MTÜ Tantsutaat EE957700771008211735 LHV) eesmärgiga panna Ullo Toomi monument Kalevi staadionile tantsijatele muhedalt naeratama.

Ullo Toomi (1902-1983) oli sõjaaegadel soikunud rahvatantsu tegevuse taaselustaja, kes võttis ette treeningmetoodika kujundamise, harjutusvara koostamise ja rahvatantsu populariseerimise. Ullo Toomi nimega käib kaasas suure mõttealgataja ja ülemaaliste tantsupidude rajaja aupaiste. Jalgratta vahetajast viiuli vastu on saanud eesti rahvatantsu suurmees. Tema 1953. aastal kirjutatud raamatut ”Eesti rahvatantsud” hüütakse senimaani Eesti tantsu piibliks.

Eesti rahvatantsu ema, Anna Raudkats, kirjutas 1953. aasta sügisel oma tänukirjas Toomile: „Õnnitlen Teid selle raamatu ilmumise puhul! See on nii sisult kui vormilt midagi seniolematut, otse suurepärane! Ega muidu öelda, et „mis pikkamisi tuleb, tuleb hästi“. Nüüd aga on meil raamat, mille üle võime õigustatult uhked olla. Kiitus ja tunnustus Teile!”

Tema teenete tunnustuseks omistatud rahvakunstniku aunimetuse ning hüüdnime -tantsutaat – on ta auga välja teeninud.

Toomi kuju Kalevi staadionile viimise mõtte algataja, MTÜ asutajaliige ning Ullo Toomi õpilane Ilma Adamson on öelnud: “Tunnen, et kanname vastutust mitte pelgalt tantsu kui ühe ilusa kunstivormi, vaid ka tema teerajajate ees, hoidmaks pärandit, seda edasi kanda, täiendada ja arendada, et meie eesti tantsu autorilooming kannaks endas tõsiseltvõetavat kunstiväärtust ning oleks ka võrdväärne mistahes muude kunstiliikidega”

MTÜ Tantsutaat on 27.07.2022 loodud vabatahtlik avalikes huvides tegutsev ühendus, mille eesmärk on Kalevi staadionile Ullo Toomi skulptuuri rajamine.


Lisainfo:
Robin Gielen
Juhatuse esimees
MTÜ Tantsutaat
53859902
rbngielen@gmail.com

https://www.facebook.com/Tantsutaat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga