Sõlmiti kokkulepe Ullo Toomi mälestusmärgi püstitamiseks Kalevi staadionile

Tallinna linn, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Eesti Spordiselts Kalev ja MTÜ Tantsutaat sõlmisid Ullo Toomi 120. sünniaastapäeva puhul heade kavatsuste kokkuleppe tantsutaadi kuju paigaldamiseks Kalevi keskstaadionile. Algatusega oodatakse liituma ka kõiki rahvatantsijaid üle Eesti.

Kolmapäeval toimunud Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil kirjutasid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi esimees Kadri Tiis, Eesti Spordiseltsi Kalev tegevjuht Aleksander Tammert ja MTÜ Tantsutaat esindaja ning idee algataja Ilma Adamson alla heade kavatsuste kokkuleppele, mille kohaselt töötatakse ühiselt selle nimel, et Kalevi staadionil saaks seisma tänapäevastele tantsupidudele aluse pannud Ullo Toomi kuju.

Kokkuleppe kohaselt soovitakse väärtustada Toomi mälestust Tallinna linnaruumis asuval Kalevi keskstaadioni territooriumil, mis on pikka aega olnud ning jääb ka tulevikus suurte tantsupidude toimumise paigaks. Ühtlasi lepiti kokku, et Tallinna linn korraldab koostöös teiste osapooltega ideekonkursi parima lahenduse leidmiseks.

„Muusika ja tants on meie rahva kultuuripärandi lahutamatu osa,“ selgitas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. „Järgmisel aastal toimuvad mitmed üritused, mis on pühendatud Ullo Toomile ja tema pärandile, mis tuletab ühtlasi meelde, mis on meie kultuuri selgroog ja väärtused. Ja kes on need inimesed, kes on neid kandnud ja meile edasi andnud. Ent sealjuures on oluline ka materiaalne pärand, sest see aitab edasi kanda vaimset pärandit. Nii seobki Kalevi staadionile kavandatav Ullo Toomi mälestus ajalugu oleviku ja tulevikuga.“

Kõlvart avaldas lootust, et kuju loomiseks korraldatav ideekonkurss toimub lähema aasta jooksul ning unistas, et 2023. aasta noorte tantsupeo ajaks saab kavandi võitja teatavaks teha: „Kas me jõuame, seda ma praegu ei julgeks lubada.“

Ullo Toomi kuju püstitamisse oodatakse rahaliselt panustama ka kõiki rahvatantsijaid ning inimesi, kellele läheb korda tantsutaadi pärandi väärtustamine. Annetada on võimalik MTÜ Tantsutaat arvelduskontole EE957700771008211735. MTÜ Tantsutaat on 2022. aasta suvel loodud vabatahtlik avalikes huvides tegutsev ühendus, mille eesmärk on Kalevi staadionile Ullo Toomi skulptuuri rajamine.

Uuri lähemalt Ullo Toomi aasta sündmuste ning ka kuju rajamise kohta ERRS-i teemalehelt: www.errs.ee/ullo-toomi-120

1 thoughts on “Sõlmiti kokkulepe Ullo Toomi mälestusmärgi püstitamiseks Kalevi staadionile

  1. Pingback: Nädala infokillud 37/2022 - Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga