ERRS toetab tantsuõpetajate võrdset kohtlemist

Kolmapäeval saatis Eesti Tantsuhuvihariduse Liit avaliku pöördumise riigikogule ja valitsusele, et toetada riikliku palgatoetusega kõiki tantsuharidust pakkuvaid kvalifitseeritud tantsuspetsialiste.

“Selleks, et ka homme oleksid Eestis kvalifitseeritud tantsuõpetajaid, kes igapäevaselt laste ja noortega  tegeleksid, on vaja täna riigipoolset tuge,” seisis avalduses. “Tantsuvaldkonnas on väljatöötatud  tantsuspetsialisti kutsesüsteem aastast 2006, mille alusel on võimalik valdkonda toetada sarnaselt olemasolevatele riiklikele palgatoetuse süsteemidele.”

Jätkusuutlikkuse tagamiseks on tantsuhuvihariduse valdkonnal järgmised ettepanekud:

  1. kohelda tantsuharidust ja -kultuuri samaväärselt teiste haridusliikide ning kultuuri ja spordi valdkondadega, kaasa arvatud valdkonna spetsialistide töötasud;
  2. toetada tantsuharidust pakkuvaid kvalifitseeritud tantsuspetsialiste riikliku palgatoetusega nii nagu tehakse seda spordivaldkonna treenerite ning laulu- ja tantsupeo protsessi panustavate rahvakultuuri juhendajatega. See loob eeldused nii tantsuvaldkonna jätkusuutlikkuseks kui ka tantsuõpetajate sotsiaalsete garantiide tagamiseks.

Ka Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts liitus pöördumisega. Loe pöördumist täismahus siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga