Oktoobris saab taotleda palgatoetust 2023. aastaks

Oktoobris saab taotleda laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivi juhendajatele toetust tööjõukulude katmiseks 2023. aastal.

Toetuse eesmärkon väärtustada laulu- ja tantsupeo liikumises osalevaid kollektiivijuhte, andes neile võimaluse töötasu tõusuks, sh kehtestades miinimum tasumäära. See aitab hoida kollektiive, nende juhte ning laulu- ja tantsupeo traditsiooni.

Toetust saavad taotleda tööandjad, kellel on kollektiivi juhendajaga kehtiv tööleping. Toetusest saab katta kuni 50 protsenti tööjõukuludest juhul, kui on täidetud järgmised tingimused:

  • kollektiivi juhendajal on kehtiv tööleping, kus on töölepingu üldandmed: millal sõlmitud, kelle vahel, ametinimetus, töölepingu kestus, info juhendatavate kollektiivide kohta, ühe kuu kontakttundide arv, kontakttunni maksumus (brutotasuna), puhkuse kestus;
  • juhendaja viib ühe kollektiiviga läbi minimaalselt kaks kontakttundi* nädalas;
  • ühe kontakttunni* miinimumtasu 2023. aastaks on 16.66 eurot
  • toetust eraldatakse kuni kontakttunni kahekordne maksumus ehk 33.33 eurot
  • tööjõukulu hulka arvestatakse puhkusetasu töölepingu järgi kuni 56 kalendripäeva eest aastas (puhkust üle kanda järgmisesse aastasse ei saa).

* Lähtutud on tantsujuhtide kui töö olemuselt haridustöötajatele riiklikult kehtestatud tööajaerisustes. Nende tööaega arvestatakse kontakttundides, mis on täistööaja puhul keskmiselt 84 kontakttundi kuus (üks kontakttund on võrdne 45 minutiga). Täistööaja miinimummäär on kultuuritöötaja miinimum töötasu, milleks 2023. aastal on 1400 eurot.

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi juhatus on võtnud vastu soovituslikud palgamäärad lähtuvalt juhendajate kutsest:

tantsujuht, tase 5: 16,6 eurot
tantsujuht, tase 6: 21,7 eurot
tantsujuht, tase 7: 26,7 eurot
tantsujuht, tase 8: 33,3 eurot
rahvamuusikakollektiivi juhi pädevustunnistus: 16,6 eurot

Taotlust saab esitada Toetuse Menetlemise Infosüsteemis ning määrusega tutvuda Riigi Teatajas.

Küsimuste korral palume pöörduda Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusmeetme koordinaatori Kersti Sillaotsa poole: kersti.sillaots@rahvakultuur.ee

1 thoughts on “Oktoobris saab taotleda palgatoetust 2023. aastaks

  1. Pingback: Infokillud 41/2022 - Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga