Infokillud 9/2023

Esmaspäeval toimus tantsuspetsialisti kutse eetika koostamise koosolek. Osalesid seal peamiselt samad inimesed, kes kuuluvad tantsuspetsialisti kutsestandardi uuendamise töörühma. ERRSi esindas seal Erika.

Kolmapäev jätkus kutse andmise teemadel, kui Erika osales kutsekoja zoomi infotunnis, kus räägiti kutse andmisega seotud aastaaruannete täitmisest.

Kolmapäeval kuulutasime ka välja uue tantsuspetsialisti kutse spetsialiseerumisega eesti rahvatantsule taotlemise vooru. Täpsem info ja kõik olulised kuupäevad on kirjas meie kodulehel. Rahvamuusikakollektiivi juhi pädevustunnistuse taotlemise kuulutame välja suve lõpul.

Reedel osalevad Erika ja Kadri kultuuriministeeriumi korraldatud kultuuriväärtuste partnerorganisatsioonide arenduspäeval, kus harivad ennast enesehindamise ja vabatahtliku töö teemadel.

Ka veebruaris jagasid oma tunnustusi erinevate maakondade kultuurkapitali ekspertgrupid, meil on hea meel, et rahvatantsu ja -muusika inimesi on märgatud.
Harjumaal tunnustati Rein Kipparit pikaajalise südamega tehtud töö eest Harjumaa rahvatantsu- ja rahvamuusikajuhtide eestvedamisel.
Raplamaal anti aastapreemiad Anneli Ülemaantele – rahvatantsuõpetajale, Vigala rahvariiete uurijale ja tegijale ning Krista Tõldmakerile – MTÜ Folklooriselts Kiitsharakas eestvedajale ja Vigala pärimuskultuuri hoidjale.
Tartumaal valiti kultuuripärliks Jaanus Randma tantsuprojekti „Erm tantsib“ ja tantsulavastuse „Kingitud aeg“ lavastamiste eest.
Aastapreemiad pälvisid Anne Jürimäe südamega tehtud töö eest rahvatantsujuhina,
Kristel Maruste rahvatantsuansambel „Tarbatu“ juubelikontserdi koreograafia ja lavastuse „Nukiplika“ eest, Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit rahvakultuuri sündmuste ja koolituste korraldamise eest,
Aveli Asber autoritantsude ja TÜ rahvakunstiansambli juubelikontserdi „Pärimuse päitsed“ loomise eest, Hegert Leidsalu Tartumaa rahvatantsupeo „Päev Emajõel“ sündmuse idee autor ja peakorraldaja,
Külli Petersell Tartumaa rahvatantsupeo „Päev Emajõel“ kunstiline juht ja pealavastaja.
Väägvere pasunakoor „Tantsuõhtud Kõrvekülas Väägvere pasunakoori ja sõpradega“ korraldamise ja puhkpillimuusika edendamise eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga