Nädala infokillud 14/2023

Nädalavahetusel toimus Pärnus nais- ja neiduderühmade võistutantsimine. ERRS oli omalt poolt abiks žüriiliikmete tasustamisel. Sündmuse enda ja tulemuste kohta saab lugeda ka meie kodulehelt.

Esmaspäeval jõudis osadel meie valdkonna inimestel lõpule üks pikk ootuse periood, kui avalikustati tantsupeole pääsenud. Kalevi staadioni murule on suvel oodata üle 8000 tantsija ja võimleja. Rahvamuusikud peavad oma tulemusi veel veidi ootama.

Esmaspäeval oli tantsuspetsialisti kutse sptesialiseerumisega eesti rahvatantsule taotluste esitamise tähtaeg. Laekus 18 taotlust. Nüüd kontrollime andmeid ja vajadusel palume neid täiendada või täpsustada.

Teisipäeval käisid Karel ja Kadri laulu- ja tantsupeo sihtasutuses, et arutada koostöökohti seoses eelolevate pidudega.

Vana võla kustutamiseks hõikame välja Jõgevamaa kultuurkapitali ekspertgrupi aastatunnustused. 2022 aasta kultuuripärl on Ave Anslan – III Eesti Naiste Tantsupeo “PereLugu” pealavastaja. Aastapreemiad pälvisid Folklooriselts Jõgevahe Pere – III Eesti Naiste Tantsupeo “PereLugu” korraldamise eest; Maia Lepiste – rahvakultuuri ja pärimuse hoidmise eest; Eili Rajapuu – Jõgevamaa memme-taadi peo “Kaugel külas”  projekti eestvedamise eest .Tunnustuspreemiad pälvisid Artur Aunap – aktiivsele noorele kultuurikorraldajale; Marika Järvet – pühendunud tegevuse eest III Eesti Naiste Tantsupeo “PereLugu” korraldamisel ja Virve Muser – pühendunud tegevuse eest rahvatantsu edendamisel. Palju õnne kõigile pärjatutele.

Käesolev nädal on töönädala mõttes lühike ja ees ootavad lihavõttepühad. Rahulikke pühi ja värvilisi mune kõigile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga