Mooste Elohelü tähistab 25. sünnipäeva

5. – 6. juulil kutsub Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü muusikuid ja muusikahuvilisi Moostesse, et tähistada festivali 25. sünnipäeva.

Muusikud kogunevad eesmärgiga koos musitseerida, avastada Mooste mõisa, folgikojas laulu- ja pilliviise lahti lüüa ning loomulikult võtta mõõtu rahvamuusikatöötluste loomises ja esitamises.

2024. aastal on Mooste Elohelü võistluskontserdi kohustuslikuks looks rahvalaul „Vihmakõnõ, vellekene”. Loo on linti laulnud Rõugest pärit Linda Männiste (1911–1999). Lisaks tuleb esitada vabalt valitud eesti rahvaviisi töötlus – regilaul, uuem riimiline rahvalaul, tantsulugu või pilliviis. Töötlusele žanrilisi piiranguid ei seata – olgu punk või olgu rokk, kõik nägemused on oodatud!

Festivali võistluskontserdi peaauhind on 2000 eurot, mille saaja otsustab 5-liikmeline žürii. Oma auhinna annab festivali patroon Ingrid Rüütel. Lisaks ootab võistlejaid kohustusliku loo parima töötluse preemia 1000 eurot, noortepreemia ning veel mitu hinnalist eripreemiat.   

Juured maasse, ladvad lindudele

Sel aastal on festivali teemaks Eesti loodus ja inimese suhe loodusega: teada ju on, et kui juured maas, on ka inimese sees tasakaal paigas. „Kohustusliku loo sõnades loitsitakse, et „päiksekene, kullakene, tule nüüd välja pilve alt.“ Need head soovid toovad rõõmsa meele nii muusikutele kui publikule,“ selgitas festivali üks vedajaid, Mooste mõisahärra Ülo Needo.

Kohustusliku loo põnevad viisivariandid lubavad osalejate inspiratsiooni valla päästa – igaüks saab valida oma eelistuse.

Registreerumine avatud

Kahe festivalipäeva jooksul on Mooste mõis täis muusikat ja mõnusat folgiõhkkonda, põnevaid kontserte, töötubasid, matkamisi, ühist ja spontaanset musitseerimist ning festivali kroonib legendaarne võistluskontsert.  

Registreerumise tähtaeg festivali päevaprogrammis ja/või võistluskontserdil osalemiseks on
15. märts 2024. Selleks tuleb täita osaleja ankeet festivali kodulehel www.moostefolk.ee. Kodulehelt leiab ka kohustusliku loo viisivariandid ja kommenteeritud noodi. 

Trehväme ja laalamõ Moosten!

Lisateave:
Festivali projektijuht Liivi Tamm
510 7011,  liivitamm@gmail.com

Festivali programmijuht Tuuli Metsoja
511 6308, tuuli.metsoja@gmail.com