Väikesed Toropi-simmanid

8., 9. ja 10. juuni kell 19

Väikesed Toropi-simmanid

Noblessneri väljakul

Leigarid korraldavad kevadisi Toropi-simmaneid iga ilmaga ja mitmesuguses vormis. 2021. aasta märksõnadeks on väikesed grupid, väikesed kontserdid, väikesed simmanid.

Väikesed Toropi-simmanid sünnivad 8., 9. ja 10. juunil Noblessneri väljakul. Muusikat teevad Leigarite pillimehed. Tantsijad algatavad pärimustantse, mida pealtvaataja saab proovida koos oma paarilisega. Iga tantsuõhtu esimeseks osaks on aga väike tantsukontsert-etendus.

  1. juunil “Puhe”

Meeste-, naiste- ja paaristantsud. Tantsitakse, et leida igaühele oma, et puhata, puhkeda või puhuda. Lavastaja Mall Paulus.

  1. juunil “Varandus”

Laotame laiali erinevatest aegadest ja raskustest läbi kantud varanduse – paguluses hoolsalt alles hoitud rannarootslaste tantsuvarast nüüdisajas tähenduslike teadmiste ja oskusteni, mida järjekindlalt harjutades oleme tahtnud elus hoida ning edasi kanda. Lavastaja Sille Kapper, assistent Kadri Karin.

  1. juunil “Rohujuuretasandile”

Lavatantsude sisse on teinekord peidetud rohkem pärimuslikke tekste kui neid esimese hooga leiab üles üks vaataja või koreograaf isegi. Sõelume koos mitmekihilist ja rikkalikku naisrühma ja põhikooliealiste noorte rühma repertuaari. Lavastaja Helen Lagle.

Algus igal õhtul kell 19, lõpp u 20:30. Sissepääs alale on vaba, ent toetajapiletid on veebis müügil juba nüüd ja kuni 11. juunini k.a.

Toetajapiletite müük

https://fienta.com/et/vaikesed-toropi-simmanid

Igaüks saab kombineerida endale sobiva summa, mille väärtustes tahab pärimuskultuuri ja Leigarite tegevuse jätkusuutlikkust toetada.

 

Info Leigarite kodulehel https://www.leigarid.ee/2021/06/vaikesed-toropi-simmanid/

Sündmus Facebookis https://www.facebook.com/events/482432503051804

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.