XXVI Võru Pärimustantsu Festival

XXVI Võru pärimustantsu festival

TANTSUL ON LUGU

8.-11.07.2021

Miski ei takista meid pidu pidamast Võru – Eesti  tantsuhimulise rahvaga.

XXVI FESTIVALI ERI:

Päikesetõusu  nauding Roosisaarel Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühma 

PÄIKESETÕUSU TERVITUSKONTSERT

Saja tantsija  õnneotsingud August Teppo Lõõtsatalus

TANTSUETENDUS “ÕNNEOTSIJA”

  1. mail otsustas Võru pärimustantsu festivali toimkond suurpeo korraldada Võru ja Eesti tantsijatega omavahel.

Kauged väliskülalised ei tohi koroonapiirangute tõttu meile tulla, kuid teisterahvaste tantse, tuntud ja uusi, saab siin kohapeal näha ja tantsutubades õppida.

 

Rõõmustage, tantsujalad!

 

Tulised Walesi/Eesti muusikud  Sille Ilves ja Martin Leamon tulevad õpetama walesi (u’elsi) tantse, mis on sarnased inglise kantritantsude, šoti- keili seltskonnatantsude ja eesti ingliskadega.

Meil on võimalus näha ja õppida Nigeeria ja Nepaali seltskonnatantse. Õpetaja Damilola Adeymi on ise kirglik tantsija, kes naudib ka tantsude õpetamist.

Damilola Adeymi: „Nii saan ma tutvustada oma kultuuri ja näidata tantsuarmastust ja õnnetunnet. Ja loomulikult aitab keha liikumine muusikas ja rütmis luua parema kontakti endaga.”

Kujutage ette, kuidas võime tulevikus rabada oma tantsuoskusega uelslast, nigeerlast või nepaallast, ja ärgitada siis väliskülalist eesti tantsu proovima. Mõistagi ei unustata  selle aasta festivali tantsuõpitubades eesti  ja setu seltskonnatantse.

 

Tavapäraselt  toimuvad festivali tantsuorienteerumine, tänavatants, kahepäevane laat koos laadalava programmiga, jutuvestmised, koguni kolm tantsuetendust ja mitu lahedat kontserti. Näiteks Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja annab kontsertetenduse koos ansambliga Kiiora. Kiiora, Nedsaja Küla Bänd mängivad tantsuks Kandle aias õhtustel simmanitel. Ansambel Tuulebant saatel saab tantsida pühapäevaõhtusel pika laua peol. Kontsertelamusi on igale maitsele nagu Gurly Strings, Kruuv või Wana Wõromaa Vunkorkester. Ja see pole kaugeltki veel kõik.

Eesti parimad lõõtsamängijad võistlevad omavahel ja  mängivad August Teppo sünnikohas.

Kava on tihe ja kirju, kuigi puuduvad traditsioonilised ava- ja lõppkontsert. Seda enam tuleks jälgida reklaami, et huvipakkuv esineja kahe silma vahele ei jääks.

 

Mida uut pakutakse?

Pärimuskülas Kreutzwaldi majamuuseumi õuel on avatud erinevad rahvatraditsioonidel põhinevad tegevusnurgad nii lastele kui ka täiskasvanutele. Teid ju huvitavad parmupill ja lillepärg. Laulu-mängud. Osavusmängud. Jõukatsumised. Kangasteljed. Leiva küpsetamine ja mis kõik veel. Uudishimu, ergas meel ning teotahe saavad rahuldatud.

 

Mida põnevat? Suur osa Eesti tantsurahvast tuleb meie linna, et nautida tantsu, muusikat ja võrokese külalislahkust. Olgem tänulikud.

Pido löüd iks rahvast, lämmi vesi anomit. (Vastseliina vanasõna)

Kuupäev

juuli 08 - 11 2021
Üritus on lõppenud!

Aeg

Kogu päev

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga