SÜNDMUSED

ERRS toetab rahvatantsu ja rahvamuusika liikumise arengut ja tõstab üldist teadlikkust valdkondade kohta läbi erinevate sündmuste korraldamise.

Selts lähtub sündmuste korraldamisel põhimõtetest, et need kaasaksid osalejaid üle kogu riigi, toetaksid laulu- ja tantsupeo traditsiooni kestmist ja arengut, kaasaksid tegevustesse lapsi ja noori ning aitaksid kaasa uue repertuaari loomisele ja populariseerimisele.

2022. aastal tegutses Eestis

21100

RAHVATANTSIJAT

2194

RAHVAMUUSIKUT

634

RAHVATANTSUJUHTI

304

RAHVAMUUSIKAJUHTI

SÜNDMUSTE KALENDER

Kogu valdkonna info ERRS-i kodulehele koondamiseks palume alloleva vormi kaudu teada anda kõigist avalikkusele suunatud sündmustest (tantsupeod, rühma juubelid, kontserdid-festivalid-konkursid jm).

Anna oma sündmusest teada

Järgmised sündmused

Rahvusvaheline tantsupäev

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts on alates 2009. aastast kutsunud 29. aprillil tähistatava rahvusvahelise tantsupäeva puhul üles kõiki huvilisi pöörama tähelepanu ka eesti rahvatantsule.

Selleks puhuks on välja valitud üks tants, mida kõigil soovijatel on võimalus tantsida, oma esitusest salvestada video ning jagada seda teistega. Meeleolukamaid esitusi on ERRS tunnustanud väikeste auhindadega.

Upload Image...

Tiivuliste preemia
Naisrühm Maranad

Kevade preemia
RKS Kirmas

Ühistantsimise preemia
Harjumaa rahvatantsijad

Festivali preemia
Riigigümnaasiumite II rahvatantsufestival

Rahvamuusikute preemia
Hiiumaa rahvatantsijad ja Hiiumaa Pillisõprade Selts

Ruumikasutuse preemia
Joondu

Ekskursiooni preemia
Kohtla-Nõmme naisrühm Kuppari

Kogukonna kaasamise preemia
MTÜ Võru folkloorifestival

Järelkasvu preemia
Ääsmäe Lasteaed Rõõmupallid

Erilisuse preemia
Valga Jaanikese Kool

ERRSi lemmik
Rahvatantsurühm Rõõmupärast

Kõik koos eripreemia
Räpina valla rühmad

Ise tehtud, hästi tehtud eripreemia
Tantsurühm Rukkilill

Traditsiooni hoidjate eripreemia
Leigarid

Kosilaste eripreemia
Pastlad kuluvad ja Vallatud kurvid

Tantsu peo eripreemia
Vastseliina

Kõrguste eripreemia
Savikoti venelane lumel

Lasteaia eripreemia
Torma lasteaed Linnutaja

Koolitunni eripreemia
Vääna Mõisakool

Õpetajate tants, õpilaste pilli järgi eripreemia
Tallinna Õismäe Gümnaasium

ERRSi lemmik
RKS Kirmas

Mõjuvate meeste eripreemia
RUKKILILL

Naisrühmade eripreemia
Sõpruse naisrühm

Neiduderühma eripreemia
Piiripealsed Valga KHK neiud

Põlvkondade eripreemia
Tarvanpää Selts

Distantsõppe eripreemia
Narva Keeltelütseum

Parima perevideo eripreemia
Perekond Anslan

Soolo eripreemia
Kesa

Emadepäeva eripreemia
Vääna Mõisakooli emad ja tütred

Teispool lahte eripreemia
Pori ja Tampere Vingerpussid

Parimad kostüümid eripreemia
Naisrühm Rõõmusõõr

Eeskuju on nakkav eripreemia
Raikküla kool

Õpipoisist meistriks eripreemia
Lasteaed Tõrvalill

Rahva lemmik
Segarühm Hopser

Rahva lemmik
Perekond Tänavots

ERRSi lemmik
Perega metsas

Kõige rohkem soojust
TARM II ja pisi-Tarbatu

Kõige vaheldusrikkam
Luunja rahvatantsurühm Trambali

Kõige originaalsem
Valga KHK neidude rahvatantsurühm Piiripealsed

Rikka Võru Kuo tu tetsu
Segarahvatantsurühm Kannel

Turvalisus ennekõike
Tantsurühm Rukkilill

Töö ei sega tantsimist
Rahvakultuuriselts Kirmas

Nutikad saare naised
Naisrühm Kabujalake

Varakevadine taaskasutus
Tantsurühm Sikutajad

Ikka vapralt edasi
Kohila Konsum

Kaheksa kahes Kuo tu tetsu
Perekond Viilebergid

Iseloomuga loomade Kuo tu tetsu
Metsloomad

Nöörimööda Kuo tu tetsu
Ääsmäe lastaed

Mitte kunagi üksinda
Tallinna Lehola lasteaed

Mänguasjade eripreemia
Tantsurühm Kavalik

Vallatuse eripreemia
Tamsalu Kultuurimaja naisrühm Vallatud Kurvid

Laulu eripreemia
Palupera Põhikool

Rahva lemmik
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Segarühm Pistandi

ERRSi lemmik
Läänemaa tantsurühmad: Oru Jommid, Tantsusõtsed, Oru Marid, Lustiline

Parim lasteaed
Tõrva lasteaed Tõrvalill

Parim algkool
Narva Vanalinna Riigikooli 1.a ja 2.a kl õpilased

Parim põhikool
Kivi-Vigala Põhikool

Parim gümnaasium
Jüri Gümnaasiumi rahvatantsijate seltskond JOONDU

Välis-Läti eripreemia
Brüsseli Läti rahvatantsurühm (Briseles latviešu dejotāji)

Kõige tantsulisem vallavalitsus
Järva Vallavalitsus

Kõige nunnum “Terve vald”
As-Sa Tantsuseltsi Tibutare lasteaia rühm

Kõige emotsioonirikkam “Terve vald”
Saue Gümnaasium

Kõige päikselisem “Terve vald”
Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus

Uma pilli järgi tantsitud “Terve vald”
Mikitamäe segarahvatantsurühm Hõbehall

Terve vald lumel
tiim Levi

Parim tantsu joonistamine
Naisrühmad Keikal ja Koidula

Kauge küla eripreemia
Metsküla Algkool

Nõiaelu eripreemia
Naisrühm Pärnete

Suhteloomise eripreemia
Segarühm Ingliska

Lõunauinaku eripreemia
Lehola lasteaed

Lõunapausi eripreemia
Tantsurühm Rukkilill

Kevadise jalutuskäigu eripreemia
Ulvi klubi naisrühm

Ettevõtluse eripreemia
ABC Grupp

Massistseeni eripreemia
Kohila

Tantsurõõmu eripreemia
Kohtla-Järve Kultuurikeskuse tantsurühmad

Rahva lemmik
Tamsalu tantsijad

ERRSi lemmik
Kihnu naisrühm Pitsid Paistavad

Parim lasteaed
Valga lasteaed Walko 
 
Parim algkool
Vääna Mõisakool
 
Parim põhikool
Laagri Kool

Parim gümnaasium
Tallinna Prantsuse Lütseum
 
Välis-Eesti eripreemia
Riia Eesti Kool
 
Kõige tantsulisem vallavalitsus
Kanepi Vallavalitsus

Kõige sportlikum Pärliine
Kagu Kabujalakõsõ
 
Teehoolduse eripreemia
Teetallajad

Kogukonna kaasamise eripreemia
Võru

Kõige päikselisem Pärliine
Encontros Folk Coimbra
 
Tantsu rabasse viimise eripreemia
Vigala Folklooriselts Kiitsharakad
 
Eripreemia „Tants ja meri“
Rahvuskultuuriselts Kirmas

H₂O eripreemia
Rahvatantsurühm Opsal

Rahva lemmik
Keila Kool

ERRSi lemmik
Tabasalu Tammed ja Toomed, Tabasalu Neiud

Parim lasteaed
Alasniidu lasteaed, Nurmenuku ja Kuldkinga rühm

Parim algkool
Valgu Põhikooli 3.-4. kl

Parim põhikool
Laulasmaa Kool

Parim gümnaasium
Paide Ühisgümnaasium

Eesti ja Välis-Eesti põimumise eripreemia
Amsterdami II Eesti Laulu- ja Tantsufestival “Kõlavöö”

Põlvkondade põimumise eripreemia
Orissaare Kultuurimaja veteranide rühm Jaaniroos, Orissaare lasteaed

Väärikate daamide eripreemia
Memmede tantsurühm Wenden

Tõeliste ilmatrotsijate eripreemia
Narva tantsuansambel Päikeseratas ja Jun-Ost

Neljajalgsete ja kahejalgsete eripreemia
Tantsumaias

Tantsupäästjate eripreemia
Annelinna päästekomando ja segarühm Upsijad

Videobombi eripreemia
Põlva Gümnaasium

Flash mob eripreemia
Rae Kultuurikeskuse segarühm Sukad & Tagi

Robootika eripreemia
Sinilinnu lasteaia ja MTÜ Kunstiringi mesimummu robotid Harkujärve Põhikooli robootikaringis

Kõige tublim Oige ja Vasemba
Ritsu Lasteaed-Algkooli lasteaiarühm

Kõige soojemaks köetud Oige ja Vasemba
Jõelähtme Muhedad

Tantsu metsa viimise eripreemia
Reola segarühm

Tõelise tantsupeo eripreemia
Kohila Tantsu, Laulu ja Mängu Selts

Eripreemia “Kuni su küla veel elab, elad sina ka”
Piilse küla

Eripreemia “Lõõtsad ja tants”
Põlva memmed ja naisrahvatantsurühm Tantsurõõm

Rahva lemmik
Pärnu Lasteaed MAI

ERRSi lemmik
AKG Kokad

Parim lasteaed
Tallinna Lepistiku Lasteaia Jänkude rühm

Parim gümnaasium
Saaremaa Ühisgümnaasium

Parim põhikool
Harkujärve Põhikool

Parim laste tantsurühm
Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambli Leesikad 2.-3. kl

Parim tantsiv kontor
Tartumaa Veterinaarkeskus

Tantsivate muusikute eripreemia
Saku Muusikakool

Põlvkondade põimumise eripreemia
Kivi-Vigala Põhikool

Naiseliku energia eripreemia
OP õed

Kostüümide ja lavastuse eripreemia
Maanteeamet

Parima videolavastuse eripreemia
Rakvere Teater

Memmede eripreemia
Orissaare

Tantsijate kaasamise eripreemia
Rae Kultuurikeskuse Lustilised, Sukad & Tagi, Jüri Marid

Välis-eestlaste eripreemia
Vancouveri rahvatantsurühm Kilplased

Kõige nunnum Kikapuu
Ritsu Lasteaed-Algkool

Kõige erilisema fiilinguga Kikapuu
Tartu Pesuköök

Kõige innukam Kikapuu
Raikküla Kool

Kõige vaimukam Kikapuu
Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsurühm Koidupuna

Kõige kokkuhoidvam Kikapuu
Laulasmaa Kool

Kõige lustakam tänaval tantsitud Kikapuu
Londoni Eesti Seltsi Rahvatantsu Naisrühm

Kõige spontaansem Kikapuu
Tantsuansambel Sõprus

Kõige lõbusam Kikapuu
Tabasalu Tammed ja Toomed

Rahva lemmik
Kohila Gümnaasium

ERRSi lemmik
Inspired & MDB

Parim lasteaed
Tõrva lasteaed Mõmmik

Parim 1. klass
Tallinna Südalinna Kooli 1.a klass

Kõige parem algkool
Metsküla Algkool

Parim gümnaasium
Tallinna Reaalkool

Kõige tantsulisem vallavalitsus
Kõlleste Vallavalitsus

Rahvusvahelise koostöö eripreemia
Iirimaa eesti naisrühm Iiris ja Leprechaun

Kõige elegantsemalt tantsitud Kolmõpuari
Kohtla-Järve Kultuurikeskuse seltskonnatantsurühm REVERANS

Kõige tantsulisem ja musikaalsem hotell
Hotell “Pesa” töökollektiiv

Tõelise pärimuse eripreemia
Kihnu Kool

Video ja lavastuse eripreemia
Veeteede Ameti naisrühm

Suurte ja väikeste koostantsimise preemia
Kivi-Vigala Põhikool

Kõige tantsulisem ministeerium
Rahandusministeerium

Lennukate gümnasistide eripreemia
Tartu Tamme Gümnaasiumi 10.m klass

Kauni ja väärika Kolmõpuari eripreemia
Halliste Rahvamaja memmede tantsurühm SÕSARE

Kõige röövellikum Kolmõpuari
Valga lasteaed Pääsuke

Kõige mõnusam Kolmõpuari
Valga tantsurühm Rukkilill

Kõige kaugemal tantsitud Kolmõpuari
Portlandi rahvatantsurühm Tulehoidjad

Kõige nunnum Kolmõpuari
Vormsi Lasteaed-Algkool

Kõige tantsulisem mõis
Sagadi mõisa, muuseumi, hotelli ja looduskooli tantsurühm „Fockiratas“

Kõige püüdlikum Kolmõpuari
Tallinna Lepistiku lasteaia Mesikäppade rühm

Kõige vapram ja keerutavam Kolmõpuari
Raikküla Kool

Filmi eriauhind
Vääna Mõisakool

Kaunim vaatajatele esitatud Kolmõpuari
Riisipere rahvatantsurühm Roosi II

Rahva lemmik
Koeru Keskkool

ERRSi lemmik
Päästeameti maskotid

Kõige nunnum Jooksupolka
Valga WALKO L/A Naerupallide rühm

Kontoritibide eripreemia
Kõlleste Vallavalitsus

Liiklusvahendi kaasamine Jooksupolkasse
Taidelaid

Kõige püüdlikum Jooksupolka
Tõrva linna lasteaed Mõmmik

Tantsujooniste eriauhind
Lähte Ühisgümnaasium

Kogukonna kaasamise eripreemia
Noarootsi

Line-tantsu ja Jooksupolka sümbioos
Suure-Jaani ja Viljandi line-tantsijad

Parim Jooksupolka soveldus
Viimsi vilistlasrühm Sõberid

Jooksupolka korruselt korrusele eriauhind
Saaremaa Ühisgümnaasium

Õpetajate eripreemia
Võru lasteaed Päkapikk

Kõige lavastuslikum Jooksupolka
Otepää Gümnaasium

Kõige romantilisem ja suvisem Jooksupolka
Tabasalu Tammed ja Toomed

Rahva lemmik
Ilmatsalu Põhikool

ERRSi lemmik
Paide Gümnaasium

Kõige tantsulisem omavalitsus
Põlva Linnavalitsus

Parim ümberlaua kägarä
Järva-Jaani Päevakeskuse laulusõbrad

Rahvatants rahvariietes eriauhind
Keila Kultuurikeskuse rühmad

Nähtavaim ja puntrakaim kägära
Kurtna Kool

Kujundi meisterlikkuse eriauhind
Koeru Keskkool

Püüdlikuima ja nunnuma kägara auhind
Tõrva lasteaed Mõmmik

Lasteaedade eriauhind välitingimustes
Riisika Lasteaed

Järeltulevate põlvede kaasamise eriauhind
Tantsurühmad Pärilised ja Vabajalg

Regionaalauhind (kolm valda)
Sangaste Tõlliste ja Otepää

Rahvusvahelist tantsupäeva on Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts tähistanud alates 2009. aastast:

2012. aasta tants oli Üks-kaks-kolm-neli-viis-kuus-seitse

2011. aasta tants tants oli Tõmba-Jüri

2010. aasta tants tants oli Kaera-Jaan

2009. aasta tants tants oli Kupparimuori

Uute tantsude konkurss

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts korraldab iga kahe aasta tagant uute tantsude konkurssi, et anda koreograafidele võimalus luua uut repertuaari, seda populariseeida ning avalikustada parimate tantsude kohta õppematerjale tantsukirjelduste, nende saatemuusikate ja näidisvideote näol.

Upload Image...

LASTETANTSUD
I koht Hedvig Haarde “Vargamäng”
II koht Ave Anslan “Päiksega”
III koht Liina Eero “Kes aias?”

LIHTSAMAD TÄISKASVANUTE TANTSUD
I koht Triinu Sikk “Teise küla pidu”
II-III koht Ulrika Grauberg “Läki labajalg”
II-III koht Mall Paulus “Üksi, kaksi, paljukesti”

KEERULISEMAD TÄISKASVANUTE TANTSUD
I koht Kätrin Järvis “Las aga mede vana Mari tulla”
II koht Kristiina Siig “Trollitants”
III koht Kristel Maruste “Ära mind lahti lase”
III koht Rauno Zubko “Tule tagasi”

Lisaks anti välja eripreemiad silma paistnud tantsudele:
Loo jutustamise eripreemia Richard Beljohin “Pärnumaa reinlender”
Julge dialoogi eripreemia Kristiina Siig “Nagu kass ümber palava pudru”
Uhke lennu eripreemia Ingrid Jasmin “Mäella”
Tantsupiside eripreemia Liina Eero “Õnnelike inimeste maa”

ERRSi lemmik
Rahvatantsurühm Rõõmupärast

Kõik koos eripreemia
Räpina valla rühmad

Ise tehtud, hästi tehtud eripreemia
Tantsurühm Rukkilill

Traditsiooni hoidjate eripreemia
Leigarid

Kosilaste eripreemia
Pastlad kuluvad ja Vallatud kurvid

Tantsu peo eripreemia
Vastseliina

Kõrguste eripreemia
Savikoti venelane lumel

Lasteaia eripreemia
Torma lasteaed Linnutaja

Koolitunni eripreemia
Vääna Mõisakool

Õpetajate tants, õpilaste pilli järgi eripreemia
Tallinna Õismäe Gümnaasium

ERRSi lemmik
RKS Kirmas

Mõjuvate meeste eripreemia
RUKKILILL

Naisrühmade eripreemia
Sõpruse naisrühm

Neiduderühma eripreemia
Piiripealsed Valga KHK neiud

Põlvkondade eripreemia
Tarvanpää Selts

Distantsõppe eripreemia
Narva Keeltelütseum

Parima perevideo eripreemia
Perekond Anslan

Soolo eripreemia
Kesa

Emadepäeva eripreemia
Vääna Mõisakooli emad ja tütred

Teispool lahte eripreemia
Pori ja Tampere Vingerpussid

Parimad kostüümid eripreemia
Naisrühm Rõõmusõõr

Eeskuju on nakkav eripreemia
Raikküla kool

Õpipoisist meistriks eripreemia
Lasteaed Tõrvalill

Rahva lemmik
Segarühm Hopser

Rahva lemmik
Perekond Tänavots

ERRSi lemmik
Perega metsas

Kõige rohkem soojust
TARM II ja pisi-Tarbatu

Kõige vaheldusrikkam
Luunja rahvatantsurühm Trambali

Kõige originaalsem
Valga KHK neidude rahvatantsurühm Piiripealsed

Rikka Võru Kuo tu tetsu
Segarahvatantsurühm Kannel

Turvalisus ennekõike
Tantsurühm Rukkilill

Töö ei sega tantsimist
Rahvakultuuriselts Kirmas

Nutikad saare naised
Naisrühm Kabujalake

Varakevadine taaskasutus
Tantsurühm Sikutajad

Ikka vapralt edasi
Kohila Konsum

Kaheksa kahes Kuo tu tetsu
Perekond Viilebergid

Iseloomuga loomade Kuo tu tetsu
Metsloomad

Nöörimööda Kuo tu tetsu
Ääsmäe lastaed

Mitte kunagi üksinda
Tallinna Lehola lasteaed

Mänguasjade eripreemia
Tantsurühm Kavalik

Vallatuse eripreemia
Tamsalu Kultuurimaja naisrühm Vallatud Kurvid

Laulu eripreemia
Palupera Põhikool

Rahva lemmik
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Segarühm Pistandi

ERRSi lemmik
Läänemaa tantsurühmad: Oru Jommid, Tantsusõtsed, Oru Marid, Lustiline

Parim lasteaed
Tõrva lasteaed Tõrvalill

Parim algkool
Narva Vanalinna Riigikooli 1.a ja 2.a kl õpilased

Parim põhikool
Kivi-Vigala Põhikool

Parim gümnaasium
Jüri Gümnaasiumi rahvatantsijate seltskond JOONDU

Välis-Läti eripreemia
Brüsseli Läti rahvatantsurühm (Briseles latviešu dejotāji)

Kõige tantsulisem vallavalitsus
Järva Vallavalitsus

Kõige nunnum “Terve vald”
As-Sa Tantsuseltsi Tibutare lasteaia rühm

Kõige emotsioonirikkam “Terve vald”
Saue Gümnaasium

Kõige päikselisem “Terve vald”
Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus

Uma pilli järgi tantsitud “Terve vald”
Mikitamäe segarahvatantsurühm Hõbehall

Terve vald lumel
tiim Levi

Parim tantsu joonistamine
Naisrühmad Keikal ja Koidula

Kauge küla eripreemia
Metsküla Algkool

Nõiaelu eripreemia
Naisrühm Pärnete

Suhteloomise eripreemia
Segarühm Ingliska

Lõunauinaku eripreemia
Lehola lasteaed

Lõunapausi eripreemia
Tantsurühm Rukkilill

Kevadise jalutuskäigu eripreemia
Ulvi klubi naisrühm

Ettevõtluse eripreemia
ABC Grupp

Massistseeni eripreemia
Kohila

Tantsurõõmu eripreemia
Kohtla-Järve Kultuurikeskuse tantsurühmad

Rahva lemmik
Tamsalu tantsijad

ERRSi lemmik
Kihnu naisrühm Pitsid Paistavad

Parim lasteaed
Valga lasteaed Walko 
 
Parim algkool
Vääna Mõisakool
 
Parim põhikool
Laagri Kool

Parim gümnaasium
Tallinna Prantsuse Lütseum
 
Välis-Eesti eripreemia
Riia Eesti Kool
 
Kõige tantsulisem vallavalitsus
Kanepi Vallavalitsus

Kõige sportlikum Pärliine
Kagu Kabujalakõsõ
 
Teehoolduse eripreemia
Teetallajad

Kogukonna kaasamise eripreemia
Võru

Kõige päikselisem Pärliine
Encontros Folk Coimbra
 
Tantsu rabasse viimise eripreemia
Vigala Folklooriselts Kiitsharakad
 
Eripreemia „Tants ja meri“
Rahvuskultuuriselts Kirmas

H₂O eripreemia
Rahvatantsurühm Opsal

Rahva lemmik
Keila Kool

ERRSi lemmik
Tabasalu Tammed ja Toomed, Tabasalu Neiud

Parim lasteaed
Alasniidu lasteaed, Nurmenuku ja Kuldkinga rühm

Parim algkool
Valgu Põhikooli 3.-4. kl

Parim põhikool
Laulasmaa Kool

Parim gümnaasium
Paide Ühisgümnaasium

Eesti ja Välis-Eesti põimumise eripreemia
Amsterdami II Eesti Laulu- ja Tantsufestival “Kõlavöö”

Põlvkondade põimumise eripreemia
Orissaare Kultuurimaja veteranide rühm Jaaniroos, Orissaare lasteaed

Väärikate daamide eripreemia
Memmede tantsurühm Wenden

Tõeliste ilmatrotsijate eripreemia
Narva tantsuansambel Päikeseratas ja Jun-Ost

Neljajalgsete ja kahejalgsete eripreemia
Tantsumaias

Tantsupäästjate eripreemia
Annelinna päästekomando ja segarühm Upsijad

Videobombi eripreemia
Põlva Gümnaasium

Flash mob eripreemia
Rae Kultuurikeskuse segarühm Sukad & Tagi

Robootika eripreemia
Sinilinnu lasteaia ja MTÜ Kunstiringi mesimummu robotid Harkujärve Põhikooli robootikaringis

Kõige tublim Oige ja Vasemba
Ritsu Lasteaed-Algkooli lasteaiarühm

Kõige soojemaks köetud Oige ja Vasemba
Jõelähtme Muhedad

Tantsu metsa viimise eripreemia
Reola segarühm

Tõelise tantsupeo eripreemia
Kohila Tantsu, Laulu ja Mängu Selts

Eripreemia “Kuni su küla veel elab, elad sina ka”
Piilse küla

Eripreemia “Lõõtsad ja tants”
Põlva memmed ja naisrahvatantsurühm Tantsurõõm

Rahva lemmik
Pärnu Lasteaed MAI

ERRSi lemmik
AKG Kokad

Parim lasteaed
Tallinna Lepistiku Lasteaia Jänkude rühm

Parim gümnaasium
Saaremaa Ühisgümnaasium

Parim põhikool
Harkujärve Põhikool

Parim laste tantsurühm
Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambli Leesikad 2.-3. kl

Parim tantsiv kontor
Tartumaa Veterinaarkeskus

Tantsivate muusikute eripreemia
Saku Muusikakool

Põlvkondade põimumise eripreemia
Kivi-Vigala Põhikool

Naiseliku energia eripreemia
OP õed

Kostüümide ja lavastuse eripreemia
Maanteeamet

Parima videolavastuse eripreemia
Rakvere Teater

Memmede eripreemia
Orissaare

Tantsijate kaasamise eripreemia
Rae Kultuurikeskuse Lustilised, Sukad & Tagi, Jüri Marid

Välis-eestlaste eripreemia
Vancouveri rahvatantsurühm Kilplased

Kõige nunnum Kikapuu
Ritsu Lasteaed-Algkool

Kõige erilisema fiilinguga Kikapuu
Tartu Pesuköök

Kõige innukam Kikapuu
Raikküla Kool

Kõige vaimukam Kikapuu
Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsurühm Koidupuna

Kõige kokkuhoidvam Kikapuu
Laulasmaa Kool

Kõige lustakam tänaval tantsitud Kikapuu
Londoni Eesti Seltsi Rahvatantsu Naisrühm

Kõige spontaansem Kikapuu
Tantsuansambel Sõprus

Kõige lõbusam Kikapuu
Tabasalu Tammed ja Toomed

Rahva lemmik
Kohila Gümnaasium

ERRSi lemmik
Inspired & MDB

Parim lasteaed
Tõrva lasteaed Mõmmik

Parim 1. klass
Tallinna Südalinna Kooli 1.a klass

Kõige parem algkool
Metsküla Algkool

Parim gümnaasium
Tallinna Reaalkool

Kõige tantsulisem vallavalitsus
Kõlleste Vallavalitsus

Rahvusvahelise koostöö eripreemia
Iirimaa eesti naisrühm Iiris ja Leprechaun

Kõige elegantsemalt tantsitud Kolmõpuari
Kohtla-Järve Kultuurikeskuse seltskonnatantsurühm REVERANS

Kõige tantsulisem ja musikaalsem hotell
Hotell “Pesa” töökollektiiv

Tõelise pärimuse eripreemia
Kihnu Kool

Video ja lavastuse eripreemia
Veeteede Ameti naisrühm

Suurte ja väikeste koostantsimise preemia
Kivi-Vigala Põhikool

Kõige tantsulisem ministeerium
Rahandusministeerium

Lennukate gümnasistide eripreemia
Tartu Tamme Gümnaasiumi 10.m klass

Kauni ja väärika Kolmõpuari eripreemia
Halliste Rahvamaja memmede tantsurühm SÕSARE

Kõige röövellikum Kolmõpuari
Valga lasteaed Pääsuke

Kõige mõnusam Kolmõpuari
Valga tantsurühm Rukkilill

Kõige kaugemal tantsitud Kolmõpuari
Portlandi rahvatantsurühm Tulehoidjad

Kõige nunnum Kolmõpuari
Vormsi Lasteaed-Algkool

Kõige tantsulisem mõis
Sagadi mõisa, muuseumi, hotelli ja looduskooli tantsurühm „Fockiratas“

Kõige püüdlikum Kolmõpuari
Tallinna Lepistiku lasteaia Mesikäppade rühm

Kõige vapram ja keerutavam Kolmõpuari
Raikküla Kool

Filmi eriauhind
Vääna Mõisakool

Kaunim vaatajatele esitatud Kolmõpuari
Riisipere rahvatantsurühm Roosi II

Rahva lemmik
Koeru Keskkool

ERRSi lemmik
Päästeameti maskotid

Kõige nunnum Jooksupolka
Valga WALKO L/A Naerupallide rühm

Kontoritibide eripreemia
Kõlleste Vallavalitsus

Liiklusvahendi kaasamine Jooksupolkasse
Taidelaid

Kõige püüdlikum Jooksupolka
Tõrva linna lasteaed Mõmmik

Tantsujooniste eriauhind
Lähte Ühisgümnaasium

Kogukonna kaasamise eripreemia
Noarootsi

Line-tantsu ja Jooksupolka sümbioos
Suure-Jaani ja Viljandi line-tantsijad

Parim Jooksupolka soveldus
Viimsi vilistlasrühm Sõberid

Jooksupolka korruselt korrusele eriauhind
Saaremaa Ühisgümnaasium

Õpetajate eripreemia
Võru lasteaed Päkapikk

Kõige lavastuslikum Jooksupolka
Otepää Gümnaasium

Kõige romantilisem ja suvisem Jooksupolka
Tabasalu Tammed ja Toomed

Rahva lemmik
Ilmatsalu Põhikool

ERRSi lemmik
Paide Gümnaasium

Kõige tantsulisem omavalitsus
Põlva Linnavalitsus

Parim ümberlaua kägarä
Järva-Jaani Päevakeskuse laulusõbrad

Rahvatants rahvariietes eriauhind
Keila Kultuurikeskuse rühmad

Nähtavaim ja puntrakaim kägära
Kurtna Kool

Kujundi meisterlikkuse eriauhind
Koeru Keskkool

Püüdlikuima ja nunnuma kägara auhind
Tõrva lasteaed Mõmmik

Lasteaedade eriauhind välitingimustes
Riisika Lasteaed

Järeltulevate põlvede kaasamise eriauhind
Tantsurühmad Pärilised ja Vabajalg

Regionaalauhind (kolm valda)
Sangaste Tõlliste ja Otepää

Rahvusvahelist tantsupäeva on Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts tähistanud alates 2009. aastast:

2012. aasta tants oli Üks-kaks-kolm-neli-viis-kuus-seitse

2011. aasta tants tants oli Tõmba-Jüri

2010. aasta tants tants oli Kaera-Jaan

2009. aasta tants tants oli Kupparimuori