Ullo Toomi stipendiumi saab helirežissöör Külli Tüli

Tänavuse Ullo Toomi nimelise stipendiumi saab Eesti Raadio helirežissöör ja ning tantsupidude helikujundaja Külli Tüli. Stipendium antakse kätte Ullo Toomi sünniaastapäeval 14. septembril Tallinna Raekojas.Külli Tüli osaleb tantsupeoprotsessis juba 1994. aastast olles kokku kuuel korral nii noorte- kui üldtantsupidude helikujundajaks. Külli Tüli on väga hea helirežissöör ning on oma professionaalsete oskustega andnud tantsupidude saatemuusikale puhta ja täpse helikõla. Ta tunneb väga hästi rahvamuusikat ning eesti muusikat laiemalt, see on andnu talle võimaluse kiiresti ja täpselt lülituda peoprotsessi. Teda hinnatakse ka kui väga head kolleegi, kes on abikäe ulatanud tantsujuhtidele pidudevahelisel ajal ning aidanud heatujuliselt lahendada tantsude saatemuusikaga ettetulevaid probleeme.
Ullo Toomi halduskogu on veendunud, et stipendiumi andmine Külli Tülile väärtustab Ullo Toomi kui tantsupidude ühe alusepanija elutööd. Stipendiumi määramine helide ja muusikaga tegelevale inimesele aitab rõhutada tantsu ja muusika kooskõla ja sidususe vajadust ning meenutab Ullo Toomit kui väga erksa kõrvaga muusikut.
1987. aastal loodud Ullo Toomi Fondi eesmärk on jäädvustada mälestust Tantsutaadist ning väärtustada rahvatantsualast tegevust. Fondi rahast antakse välja Ullo Toomi nimelist tantsustipendiumi eesti rahvatantsul ja autoritantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest. Toomi stipendiumi saajate seas on olnud  Henn Tiivel, Mait Agu,  Ilma Adamson, Ilmar Moss,  Helju Mikkel ja teised armastatud rahvatantsujuhid. Stipendiumi kätteandmist korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts.
Stipendium antakse välja iga aasta 14. septembril Ullo Toomi sünniaastapäeval.