Raplas toimus 6. pärimusmuusika päev Tule-Tee


5. detsember ERR
Raplas toimus 6. pärimusmuusika päev Tule-Tee, korraldajad Mari Tammar ja Maili Metssalu on veendunud, et pärimusmuusika ja -tants on eestlastel veres.

Kui Viljandi Folk ja Viru Folk on suvised festivalid, siis Rapla pärimusmuusika päev toimub kindla eesmärgiga just jõulude-eelsel ajal, vahendas "Aktuaalne kaamera".
"See on mõeldud selleks, et just talvisel kiirustamisel enne jõule saaks natukene aja maha võtta ja koos olla, teed juua ning mõtelda, mida me teema, kuhu me läheme ja kus on meie juured," selgitas Mari Tammar.
Rapla pärimusmuusika päeval pakutakse alati taimeteed ja karaskit, propageeritakse loodustooteid ja kui raha pileti ostmiseks napib, võib selle välja lunastada purgi moosiga.

Korraldajad usuvad, et pärimusmuusika on meile kõigile emapiimaga kaasa antud.
"See on midagi, mis on päris meie enda oma. Kõik need läänest tulnud muusikad ei pruugi meie hingedega kokku kõlada. Kõlab see, kus sees me oleme kasvanud, mis on meil veres. Pärimusmuusika on meil veres," rääkis Maili Metssalu.

Rapla pärimusmuusika päev Tule-Tee annab esinemisvõimaluse just noortele. Raplast pärit Viljandi kultuuriakadeemia tudengid Tammar ja Metssalu on kindlad, et pärimusmuusika harrastajate ring aina kasvab, kuna üle kogu maa on tekkinud mitmeid regilaulu-, pärimustantsu- ja muinasjuturinge, paljud juhendajad on algtõuke saanud just kultuuriakadeemiast.