Kihnu muuseumis heisati 2009. aasta tantsupeo-puri

Laupäeval, 12. detsembril 2009 heisati Kihnu muuseumis suvisel tantsupeo etendusel kasutusel olnud 12 meetri kõrgune puri, mille muuseumile kinkis Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.
Seejärel tähistas saarerahvas koos 2009. aasta tantsupeo kunstilise juhi Ülo Luhti ning filmimees Mark Soosaarega Kihnust pärit maailmakuulsa naivisti Jaan Oadi 110. sünniaastapäeva.

Kuna sellesuvine tantsupeo etendus oli mereteemaline ning tantsupeo tuli süüdati Kihnus, otsustas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus kinkida etenduses kasutatud purje, masti ja poomi Kihnu muuseumile, kus kõik huvilised seda edaspidi näha saavad. Sihtasutuse poolt oli purje üle andmas tantsutoimetaja Vaike Rajaste ning XVIII Tantsupeo „Meri“ kapten Ülo Luht, kes osales jaanipäeval Kihnus ka tantsupeo tule süütamisel. Puri heisati Kihnu rahvamaja tiigi kõrvale, kust algas ka tule teekond Tallinnasse.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhataja Aet Maatee sõnul on purjel hea tuuli püüda just Kihnus, kus süüdati ka mereteemalise tantsupeo etenduses suurt ja olulist rolli mänginud tantsupeotuli. Enam kui 30 m2 puri on ilus mälestus suvisest õnnestunud peost, kus ligi 7500 tantsijat tantsisid kolmel etendusel kümnetele tuhandetele pealtvaatajatele.