14.augustil kaerajaaniti Võnnus 5400 meetrit

14. augustil toimus V'nnus kaerajaani võistutantsimine ja maanteekaerajaan. KAerajaani blogi kirjutab järgmist:
Ja siis tuli taevaluukidest rahvatantsijatele kaela dušš, mis ei hoolind pükstest ega seelikutest - kõik olid läbimärjad varbavahedeni ning lõpuks polnud enam vahet mitu vihmasabinat kaela sadas järgepanu, sest oli soe, oli mõnus karata, oli käimas kaerajaani teatetants. Hobused vedasid stoilise (nüüd võib öelda hobuliku) rahuga pille täis vankrit ning need pillid hüüdsid raabadiku, mängisid reinlenderit ja hõiskasid kiigadi-kaagadit. Ja muidugi iga kaerajaani punkti juures kaerajaani - kogu massiga. Kõik tantsijad kargasid nagu üks mees ühes rütmis ja seda oli vaimustav vaadata mäealt, kuidas üks suur kargav rahvatants kulges allapoole ühes tantsuhoos.
Ja saades lõpuks kaerajaani kargama, saidki aru, et ei sega ei vihm ülevalt ega lirtsuv varbavahe, sest nii mõnus-eufooriline tunne tekkis südamesse kaerajaani karates kõigi teiste kaerajaani armastajatega üheskoos!
Ning rõõm oli seda suurem kui jõudsime sihtpunkti Võndu, kultuurimaja juurde, lava ette, kus kõik koos tantsisime jutti igale rühmale veel auks ja mõnuks 26 kaerajaani! Maha sai hüpatud 5400 meetrit kokku ja ikkagi paistis puhas tantsurõõm rahvatantsijate nägudelt!

Loe lähemalt www.vonnukultuur.blogspot.com