Mait Agu nimelise stipendiumi pälvivad Eliisa Sokk ja Ene Jakobson

 

Tänavu annab Tallinna Ülikooli koreograafia osakond Mait Agu nimelise stipendiumi välja juba viieteistkümnendat korda. Ümmarguse tähtpäeva puhul on stipendiumisaajaid kaks: tudengistipendiumi pälvib Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna 3. kursuse tudeng Eliisa Sokk ning vilistlasstipendiumi koreograafia eriala II lennu lõpetaja (1981) Ene Jakobson. 

Stipendiumid antakse laureaatidele üle 25. oktoobril KUMU auditooriumis rahvusvahelise konverentsi „Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas“ raames, kus ettekannete ja etteastega esinevad ka TLÜ  koreograafiaosakonna õppejõud ning tudengid. 
 
Tudengistipendiumi laureaat Eliisa Sokk on TLÜ koreograafia osakonna 3. kursuse tudeng, keda stipendiumikomisjon tõi esile 2012/2013. õppeaasta südika ja terase erialase õppetegevuse eest ning kes peale koolitöös osalemise on aktiivselt olnud tegev ka üliõpilasesinduses ja koolivälistes loomeprojektides. 

 
Vilistlasstipendiumi laureaat Ene Jakobson on TLÜ koreograafia eriala II lennu lõpetaja (1981), tantsuansambli „Sõleke“ looja ja juht, olnud tantspedagoog ja tantsulooja üle 36 aasta. Tema loomingut on auhinnatud mitmetel uute tantsude konkurssidel ning tema tantsud on olnud paljude tantsupidude repertuaaris.  Mitmed Ene õpilased on juba ise edukad tantsuloojad.
 
Mait Agu nimeline stipendium loodi TLÜ koreograafia osakonna eestvedamisel 1999. aastal eesmärgiga toetada andekaid tudengeid ning Eesti noori tantsuloojaid. Stipendium antakse üliõpilasele või loomingulisele kollektiivile, kes on eelmise õppeaasta jooksul silma paistnud loomingulise või teoreetilise tööga, olnud edukas ja aktiivne õppetöös ning võtnud osa erinevatest tantsualastest projektidest.
 
Varasematel aastatel on Mait Agu stipendiumi pälvinud Saile-Johanna Langsepp (2012), Svetlana Grigorjeva ja Hiiumaa TantsuFestival (2011), Maria Uppin (2010), Helena Pihel (2009), Mari-Liis Pruul (2008), Maarja Pärn (2007),Madli Teller ja Janari Kintsiraud (2006), Tantsuteater Tee Kuubis (2005), Külli Roosna (2004), Irina Stadnik (2003),Karmen Ong (2002), Anna-Liisa Lepasepp (2001), Janek Savolainen (2000) ja Anu Mölder (1999).
 
Mait Agu nimelise stipendiumi välja andmist toetab Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapital.