ERRSi nädala infokillud

ERRSil on olnud tegusad päevad.
Eelmise nädala lõpus valiti ERRSile uus esimees Kadri Tiis ja juhatus Kristi Alas, Agne Kurrikoff-Herman, Mall Paulus, Kristiina Siig, Margus Tokko ja Karel Vähi.

Esmaspäeval osaleti taaskord laulu- ja tantsupeo võimaliku seaduse töörühma koosolek, kus arutati LTP tulevikku ja kogu liikumise laiemat mõju. Kultuuriministeeriumi eestvedamisel on aprillis ja mais kavandatud seeria arutelusid, mis uurivad, kuidas saaksime valdkondade vaheliste ja üleste kokkulepete kaudu LTP protsessi tugevdada.

Teisipäeval kohtusid Kalev ja Mari-Liis presidendiga. Videokohtumisel räägiti alustuseks sellest, kuidas on rahvatantsu ja rahvamuusika õpetamine keerulistes tingimustes sujunud. Kuna nii pilli- kui tantsuproove on viimase aasta jooksul tabanud rohkesti väljakutseid, takistuseks nii piiratud koosseisud, olgu siis väljas või sees, kui ka virtuaalsed lukuaugud, on rühmad ja ansamblid pigem tänulikud, et peo ettevalmistusperioodi on pikendatud ja laulu- ja tantsupidu hoopis 2023. aastal toimub. Kas ja kuidas mõjutab see kõik aga tantsurõõmu ja -harjumuse tekkimist kasvavates lastes ja noortes, kuidas rahvamuusika traditsiooni säilimist, selgub järgmiste aastate jooksul. Veel rääkisime pikemalt rahvatantsu ja rahvamuusika rahastamisest, tantsuõpetajate kutsetunnistustest, uue tantsustaadioni valmimisest ja sellest, et 2034. aastal saab tähistada tantsupeo 100. aastapäeva. On, mida oodata!

ERRSi kutsekomisjon otsustas kutsuda kompetentside hindamisele kõik 33 kutse taotlejat. Tööd alustasid kompetentside hindamiseks moodustatud hindamiskomisjonid – Sille Kapper, Ene Jakobson, Kadri Tiis, Angela Arraste, Helena-Mariana Reimann ja Karin Soosalu. Portfooliotega tutvutakse kuni 9. maini ja peale seda toimuvad vestlusvoorud.

Täna on rahvusvaheline tantsupäev ja ootame kõiki tantsima ristpulkade tantsu ja tokitantsu, kindlasti tasub sellest teha ka video, laadida see youtube ja link meile saata. Rahvuvahelise tantsupäeva puhul käis ka Kalev Vikerraadios rääkimas, seda saab järgi kuulata siit

Homme kohtuvad uus ja eelmine juhatus. Räägitakse pooleli olevatest tegevustest ja arutatakse tuleviku plaane.

1. mail on Ullo Toomi nimelisele stipendiumile esitamise tähtaeg, sellest saab lähemalt lugeda siit.

Uuel nädalal kuulutame välja rahvamuusikakollektiivi juhendaja pädevustunnistuse taotlemise uue vooru.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga