Helen Reimand on parim tantsulooja

Laupäevalal Salme Kultuurikeskuses toimunud uute tantsude konkursil tuli esitusele 57 tantsu: 19 lastele, 18 segarühmadele, 19 naisrühmatantsu ning üks etteaste meestele. Tegu oli vähemalt viimaste aastate rohkearvulisima konkursiga. Enim tunnustust vääris noor tantsujuht Helen Reimand, kes viis koju neli preemiat.Lasterühmade seas anti välja kaks teist ning üks kolmas koht. Parimateks lasterühmade tantsudeks tunnistas žürii Helen-Mariana Reimanni poolt loodud tantsud "Veli hella vellekene" ja "Sihkadi-sahkadi" (tantsude esitaja TA Sõleke).

Parimaks naisrühmatantsude autoriks tunnistati Ülle Feršeli tantsuga "Üts paigake" , mida esitasid Lee neiud.

Selles kategoorias anti välja ka liikideülene preemia, mille pälvis Tiiu Pärnitsa loodud "Ristitants" (naisrühm Ülejala ja Pärnu Raeküla Gümnaasiumi 2.-4. klassi lasterühm).

Parimaks meesrühmade tantsuks tuli Helen Reimandi loodud "Revolutsioon" tantsurühma Soveldaja esituses. Tegu oli küll ainsa meesrühmale loodud tantsuga, kuid mitte see ei olnud põhjuseks tantsule preemia anda.

Segarühmade seas andis žürii välja kolm kolmanda koha, kaks teise koha preemiat ning esikoha preemia. Võidutantsuks osutus Helen Reimandi loodud "Isa labajalg" (esitajaks Soveldaja). Noor autor pälvis ka ühe teise ning ühe kolmanda koha preemia. võidutööd

Uusi tantse hindasid kaks žüriid.
Lastetantsude žürii: Ilma Adamson (esimees), Niina Raadik, Kadri Tiis, Linda Pihu, Virve Kurbel, Maie Pau, Tarmo Kivisilla.
Nais-, mees- ja segarühmade žürii: Kristjan Kurm (esimees), Henn Tiivel, Angela Arraste, Mall Noormets, Paul Bobkov, Kalev Järvela, Helle-Mare Kõmmus.

Uute tantsude konkursi korraldasid Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts. Toetasid Eesti Kultuurkapital ja Laulu- ja Tantsupeo SA