Muusikuid kutsutakse vinterdama

Viru folk kutsub vinterdama kõiki muusikuid, olgu siis üksikesinejaid või suuremaid, kuni kuueliikmelisi kollektiive. “Vinterdamine” on uus mõiste eesti keeles, mis tähendab Vinteri loomingu töötlemist esitaja nägemuse kohaseks. Igal aastal pakub Viru Folk välja vinterdamiseks kolm lugu Ülo Vinteri mahukast loomevaramust.

Esimeseks vinterdamiseks on festivali Viru Folk tegijad välja valinud 3 teada-tuntud lugu: “Kas vana arm ka roostetab” (kuulsaks lauldud Lauri Nebeli ja Väino Puura poolt filmis “Siin me oleme”), “Tootsi
marupolka” (“Kui tantsid sa võõra poisi pruudiga”- muusikalist “Kevade”) ja “Lõputa laul” (“Sellest, et ma tahtsin lennutada lohet” - kuulsaks laulnud lauljatar Heli Lääts). Lugudega saab tutvuda ning täpsed vinterdamise reeglid leiab alates 01.02.2010 aadressil www.virufolk.ee/vinter.

Miks peaks vinterdamine muusikutele huvi pakkuma, selgitab idee autor, festivali Viru Folk peakorraldaja Peep Veedla: “Minu poole on esinemissooviga Viru Folgil pöördunud paljud muusikud, kelle repertuaar oma stiililt meie põhiprogrammi ei sobi. Vinterdamine annabki võimaluse Käsmus esinemiseks erinevate muusikastiilide viljelejatele, sest vinterdused pole stiililiselt piiritletud, nõutav on vaid piisava musikaalse taseme olemasolu. Oma demod vinterdustega õigeaegselt esitanud ja professionaalsetelt hindajatelt heakskiidu saanud muusikud pääsevad kolmepäevasele festivalile Viru Folk 2010 tasuta. See, kes on saanud maha parima vinterdusega, selgub kohapeal ja otsuse teeb auväärne Käsmu Küla Komisjon. Võitjaks kuulutatud muusik või muusikakollektiiv saab auhinnaks Tallinkilt Stockholmi kruiisi.”

Muidugi on vinterdama oodatud ka festivali põhiprogrammi esinejad, nii senised, tänavused kui tulevased. Kindlasti annab vinterdamine Ülo Vinteri unustamatule heliloomingule palju uusi elusid ja äratab ellu unustusse vajunud heliteoseid.