XV festivali Moisekatsi Elohelü võistluskontserdi nominendid on selgunud

 On selgunud XV eesti rahvamuusikatöötluste festivali võistluskontserdi nominendid:

Maarja Nuut – Virumaalt pärit viiuldaja ja laulja on oma stiililt täpne ja minimalistlik, ent samas ometi rikkalikust energiast ja heast tunnetusest laetud muusik. Lisaks oma muusikale teeb Maarja kaasa ansamblites Knihv ja rahvusvahelises koosluses Ethnoin Transit, mille esinemised on viinud teda kõikjale Euroopasse ja Austraaliasse. 2013 a ilmus Maarja debüütplaat „Soolo“, mis ohtralt vastukaja leidnud, eriti välismeedias.

Maarjaga konkureerib esimest korda Moostes  festivalil osalev Soomest pärit viiuldaja ja lauljatar Mirva Tarvainenansamblitega Tarvaantytär ja Esterin Teekannu.

Üle mitme aasta on  jälle võimalus kuulata  Tallinnas tegutsevat  ansamblit Üks seltskond, kelle loomingusse  kuulub eesti vaimulik rahvamuusika, keskaegne ja renessaansmuusika, mis omamoodi väänatud ja elekterdatud.

Ansambel Ars Apta ( Seotud Kunst) Viljandimaalt   seob eesti pärimusmuusika mõttemustrid  omanäoliselt tänapäeva muusikasse. Ideede ja lugude autoriks on Vootele Ruusmaa.

M.S.M on trio tartlastest koos Põlvamaalt pärit lauljatari Sigrid Luigaga. Koos luuakse minimaalsetest vahenditest maksimaalseid tulemusi.

Vokaalansambel Greip Pärnust ja Miinus Seitse Tallinnast on  varasematel Mooste festivalidelt  viinud mitmeid eripreemiaid ja auhindu. Ansamblite juhid Fred Rõigas ja Erki Meister on žüriilt  tunnustust saanud eriliselt  imeliste kõlavärvingutega  seadete  loomisel ja esitamisel.

Päris esimest korda on võistlustules ans. KoKoKo  koos Meelis Külaotsaga, kelle eesmärgiks on teha mõnusalt head muusikat, nautida seda ja anda hea tunne edasi  publikule.

Värska Muusikakooli Pärimusviiuli  Ansambel esindab Põlvamaad ning nende juhendaja on Ott Kaasik, keda publik teab ansamblist Kihnu Poisid.

Võistluskontserdi üks mehisemaid kooslusi on Lõuna- Eesti meestest koosnev ansambel Soejoro.

Ansambli eestvedajaks on tunnustatud folkmuusik ja aranzeerija Kristjan Priks .

Festivali peapreemia on 1000 eurot, millele kaasneb Ilme ja RihoKulla skulptuur “Laulev neiu”

Lisaks peapreemiale antakse igal aastal välja eripreemiad ja auhindu.

Kontserdi II pooles toimuval galakontserdil   astuvad üles varasematel aastatel preemiaid võitnud ansamblid Virre, Wirbel, Krüüsel, Mälutagune, Wigla, Sireli, Kihnu Poisid  ja lõõtsakuningas Juhan Uppin.

Eesti rahvamuusikatöötluste festivali patroon pr. Ingrid Rüütel on festivalile pühendatud bukletis kirjutanud:

Arhiivides talletatud rahvamuusikakogud on aardelaekad,  kust alati võib leida midagi, mis sobib uues kontekstis ka uue ajastu kultuuri. Nii alustavad vanad rahvaviisid oma “ teist elu” . Ainult et nüüd rüütatakse vanad viisid sootuks uude kuube. Just nii on kõlanud eesti rahvaviisid Põlvamaa rahvamuusikatöötluste festivalil ja seekord juba 15. korda!

 Lisaks traditsioonilisele võistluskontserdile ning päikese looja laulmisele Mooste järve ääres, leiavad aset lõõtsameeste ühismängimised ja kontserdid,  südaöine esivanemate mälestamine  ja vabalava kontserdid. Täpsem info meie kodulehel: http://folkfest.weebly.com/

XV eesti rahvamuusikatöötluste festival toimub 25.-26. aprillil 2014  Põlvamaal Mooste mõisa Folgikojas ning peakorraldajateks on  MTÜ Folgisellide Selts.