Nädala infokillud 22/2022

Eelmise nädala lõpus saabus kontorisse pakk, mis peitis endas uusi ERRSi märke. Paljudel kollektiividel on võrratud klaverisaatjad või mõne muu pilli meisterlikud valdajad, kes neid treeningutel ja esinemistel saadavad ja rõõmustavad. See suund aga oli meie tunnustamise korras veel katmata, seega parandasime selle vea ja uueks märgiks on “Rühma pillimes”. Täpsemalt saab märgi kohta lugeda meie tunnustamise korrast. Õige pea lisandub sinna märgist ka pilt.

Nagu te mäletate, siis kutsusime ka sellel aastal kõiki rahvusvahelist tantsupäeva tähistama. Seekordseks tantsuks, mida tantsida, saateks laulda ja pilli mängida, oli Savikoja venelane. Nüüdseks on kõik laekunud videod üle vaadatud. Valiku tegemine oli keeruline, sest vahvaid ja omanäolisi videoid oli palju. Täname kõiki, kes võtsid vaevaks tantsida, filmida ja videolink meile edastada! Tegime otsustamise raske töö ära ja tunnustuse pälvinud videoid saab näha meie kodulehelt.

Teisipäeval käis meie direktor kohtumas Eesti Folkloorinõukogu ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse inimestega, et arutada erinevaid koostöövõimalusi ja kokkupuute punkte. Kohtumine oli tegus ja tulemuslik ning kõigi ühine arusaam on, et koostöös peitub jõud. Sügisel on ERRSi ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse koostöös oodata koolitust rahvamuusikapeol osalevatele kollektiividele.

Selle nädalaga sai joone alla ka viimatine tantsuspetsialisti kutse spetsialiseerumisega eesti rahvatantsule taotlusvoor. Rahvatantsu valdkonnas on nüüd 10 uut kutsetunnistusega tantsujuhti. Palju õnne kutsetunnistuse saajatele! Kõik kutsetunnistuse omanikud on leitavad meie kodulehelt.

Täna kohtuvad ERRSi esindajad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja Kooriühingu esindajatega, et arutada laulu- ja tantsupeo tuleviku teemadel. Keegi ei kahtle, et peod peavad jääma kestma, aga tasub mõelda kuidas täpsemalt edasi minna.

Nädalavahetusel lõpetab aga lausa kaks rahvatantsujuhte koolitava kooli kursust. Laupäeval lõpetavad Kihnu saarel ERRSi ja Eesti Rahvakultuuri Keskuse koostöös toimuva rahvatantsujuhtide kooli õpilased oma kaheaastase kursuse, mis olude sunnil on veninud pisut pikemaks. Pühapäeval lõpetab Tallinnas Ilma Adamsoni tantsukooli kolmas lend. Kõiki lõpetajaid on õnnitlemas ka ERRSi esindajad. Taaskord tore täiendus meie valdkonnale.

Tuletame veel meelde, et kuni järgmise töönädala lõpuni saab registreeruda rahvatantsujuhtide suvekursusele, mis on kindlasti üks valdkonna tippsündmusi. Kohtade arv on piiratud, seega tasub kiirustada. Kursust korraldavad koostöös ERRS ja Eesti Rahvakultuuri Keskus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga