Andi Einaste
Esmane kokkupuude rahvatantsuga toimus algklassides, mil klassi baasil moodustati tantsurühm. Sellest ajast on tantsimisest negatiivne mälestus.
Teadlik soov rahvatantsuga tegeleda algas keskkooli ajal, kus osalesin 3 aastat kooli c-segarühmas. Jätkus tantsimine Henn Tiiveli juhendamisel Tartu Riikliku Ülikooli rahvakunstiansamblis. Henn Tiivelilt ongi saadud enamuses eesti rahvatantsu tehniline ja eetiline koolitus. Lisaks teadmised rahvariiete kandmise ja säilitamise põhimõtetest ning treeningtundide metoodiline ülesehitus.
Aastatel 1983-85 osalesin TRÜ tudengite-tantsijate korraldatud ja läbi viidud „HOBU FOLK“ koosseisus ning Moskvas toimunud Ülemaailmsel Üliõpilas- ja Noorsoofestivalil. Moskvas kuulusin Mait Agu juhendatud koosseisu.
Peale ülikooli asusin koos abikaasaga juhendama tollase Jõgeva KEK-i segarühma (hilisem segarühm „Kaaratsim“). Juhendasin seda kollektiivi 13 aastat. Samal ajal moodustasin Jõgeva II Keskooli õpilaste baasil ka noorterühma, mis tegutses 6 aastat.
Aastal 1986 tulime koos abikaasa Siiriga vabariiklikul Tuljaku võistutantimisel soolopaaridele esimesele kohale.
Olen osalenud vabariiklikel ja noort laulu- ja tantsupidudel nii laulja, kui ka tantsijana. Kuulunud eelnimetatud pidude lavastusmeeskondadesse 1993, 1994, 2004, 2007, 2009, 2011 aastatel kokku kuuel korral. 1994 aasta peol olin üks üldjuhtidest. 2011 aasta peol üldjuhi mentorist assistent.
Oma õpetajateks pean kõige rohkem Henn Tiivelit, lisaks olen kogemusi omandanud Mait Agult, Helju Mikkelilt, Ülo ja Pill Luhtilt ja Angela Arrastelt.
Aastatel 1988 kuni 2000 tantsisin ja osalesin Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühma töös.
Koolituste teemad
eesti rahvatantsu põhisammud ja terminoloogia
kehakool, rütm ja koordinatsioon
rahvarõivaste kandmine
treeningtunni ülesehitus
töö kollektiiviga, selle analüüs ja juhi eetika
teoreetiline materjal: tantsija ja tantsujuhi eetika