Pillipidu 2018

Rahvamuusikud peavad nädalavahetusel Türil PILLIPIDU

28.-30. juunil toimub Türil PILLIPIDU 2018. Kolme päeva jooksul aset leidev rahvamuusikute õppelaager lõppeb avaliku tasuta kontserdi ja simmaniga Türi lauluväljakul 30. juunil algusega kell 20.00. Lisaks suure ühisorkestri proovidele toimuvad erinevad õpitoad ja arutelud, palju ühist jämmimist ja “Igamehe kontsert”.

Pillipeol osaleb umbes 120 mängijat erinevatest Eesti rahvamuusikaansamblitest. Pillipeo korraldaja Juhan Uppini sõnul on Kesk-Eestis ka mitmeid kohalikke pillimehi, kes samuti orkestriga liituvad. “Teeme kaks päeva proovi ja harjutame varem laialisaadetud lood selgeks, et anda kokkutuleku lõpetuseks laupäeval suur kontsert. Lisaks on võimalik seda kirevat rahvamuusikute seltskonda kuulda vahetumalt reede, 29. juuni õhtul kell 21.00 Türi Kultuurikeskuse hoovis toimuval “Igamehe kontserdil”, kus peol osalevad mängijad üksi ja väiksemate koosseisudena üles astuvad.”

PILLIPIDU 2018 on järg 2016. aastal samas toimunud Rahvamuusikapeole ning on käesoleval aastal üks suurim ja olulisim väljund laulu- ja tantsupeo protsessis osalevatele rahvamuusikutele.