VIII Tallinna ja Harjumaa talvine tantsupäev “Talvelõpu tantsupidu”

Aeg talvele punkt panna! 

Selle punkti saame ühiselt panna VIII Tallinna ja Harjumaa Talvisel Tantsupäeval “Talvelõpu tantsupidu”. 

Tallinna Tehnikakõrgkooli Tantsuansambel Savijalakesed ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts koostöös Tallinna Lasnamäe Linnaosa Valitsuse ja Tallinna Kultuuri- ja Spordiametiga kutsuvad kõiki rahvatantsijaid 10. aprillil 2022 Baltikumi suurimasse parki – Tondiraba Parki, et talv selleks aastaks ära saata!

Kogu Talvine Tantsupäev toimub õues ja on justkui tänavafestival, kus saab nii vaadata teisi kui ka ise tantsida. Päev on jagatud kolmeks – kollektiivide esinemised, traditsiooniline pärimustantsude ühistantsimine ja simman koos ansambliga Lõõtsavägilased!

Tahame anda kõikidele kollektiividele võimaluse esineda, sest viimasel ajal pole vast kellelgi neid palju olnud. Esinemine oma kavaga pole kohustuslik, vaid võimalus, ning selle pikkus võiks olla ca 15min. Täpsema pikkuse oskame öelda, kui kõik on oma soovi saanud avaldada. Tondiraba parki on planeeritud pealava korraliku tantsupõranda ja helisüsteemiga. Kui soovijaid peaks tulema väga palju, on võimalus parki tekitada juurde palju erinevaid väikseid esinemispaiku.

Kui esinemised on vaadatud, tantsime kõik ühiselt traditsiooniliselt pärimustantse. Pärimustantsude nimekiri on peatselt valmis ja jõuab registreerinud kollektiivide postkasti esimesel võimalusel!

Festivali lõpetab hoogne simman eelpool mainitud ansambliga Lõõtsavägilased, kes saadavad meid juba pärimustantsude tantsimisel!

Kes veel ei ole jõudnud registreeruda, siis kindlasti veel saab! 

https://bit.ly/talveloputantsupidu

Tantsud, mida me ühistantsimisel tantsime:

 • Savikoja venelane (variant 1) – muusika võib vabalt sama olla
 • Aguliina pulka 
 • Kolmõgkeski kaarassil
 • Varas
 • Serjoza
 • Raksi Jaak
 • Kartoška (ukraina tants)  
 • Subota
 • Kadrel ehk vastatside tants
 • Savikoja venelane (variant 2) – muusika võib vabalt sama olla
 • Juudi jung
 • Lisalugu on M. Agu Kaera-Jaan. Miks? Sellepärast, et sel aastal tähistatakse M. Agu 70. sünniaastapäeva ja kogu aasta on terves Eestis erinevad Maiduga seotud üritused. Kuna Mait ka elas Lasnamäel, siis tundub möödapääsmatu mitte tema tuntuimat tantsu tantsida. 

Kirjeldused ja muusikad on drive’is. Loomulikult kui soov on tantsida mõnd teist tantsu varianti, siis erinevad variandid on väga oodatud! Seal drive’is on lihtsalt üks variant, aga kes teab muid variante, siis palun! – erinevus rikastab! 

https://drive.google.com/drive/folders/1_A_NIY8YJbSW93wrzCex2Xgr8tVbpXmi

Tantsude videod on leitavad siit: https://bit.ly/3uiwZnn

Seoses esinemistega, nende kohta lisainfo alles tuleb (neile, kes on registreeritud ja soovivad esineda).

Lisainfo: 

Kristiina Vilipõld kristiinavillu@gmail.com

Erika Põlendik erika@errs.ee 

VII Tallinna ja Harjumaa talvine tantsupäev “13 õnne keerutust”

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ja Tallinna Ülikoolirahvatantsuansambel Soveldaja kutsuvad taas: 13. novembril 2020. aastal VII Tallinna ja Harjumaa talvisele tantsupäevale “13 õnnekeerutust”.Elu on praegu ettearvamatu – seetõttu jälgime uudiseid sama hoolikalt kui ilmateadet ja toimetame lootuses, et tänavune seitmes talvine tantsupäev saab siiski traditsiooni kohaselt toimuda!Ürituse eesmärgiks on koondada rahvatantsurühmi ja kollektiive Tallinnast ning Harjumaalt talvisele ühisüritusele, pakkudes sellega kõikidele rühmadele esinemisvõimalust ja taaskohtumisrõõmu ning väärtustada Eesti pärimuskultuuri.Sel korral viime ürituse kesklinnast välja, Mustamäele, värskelt renoveeritud Kaja Kultuurikeskuse parklasse.Selleaastase talvise tantsupäeva teema valikul inspireeris kõige rohkem ürituse toimumise kuupäev – 13. november on reede ning lisaks toimub tantsupäev 7. korda, seega innustasid meid rahvauskumused ning mõtisklused õnne ligitõmbamise ümber.
13 ja reedet on alati müstiliseks peetud. 13 on iidne õnnenumber, reede on aga teatavasti armastuse ja rõõmu päev. Ka rahvaluulearhiivis on hulgaliselt näiteid, kus 13. ja reede on hoopis õnnetoov päev ja näiteks inimest, kes sellisel päeval on sündinud, peetakse eriti õnnistatuks. 13 ja reedet on oma maagilisuse tõttu soovitatud kasutada ka erinevate küllust
toovate rituaalide läbiviimiseks.Talvepäeva repertuaari oleme valinud tantsud kogumikest “Vanad seltskonnatantsud” (K. Torop) ja “Viron vakka”. Kirjeldused, noodid ja muusikafailid leiad siit: https://drive.google.com/…/1UjQ58R6…
Iga tantsu eel teeme tantsu tutvustuse ja selgitava ettetantsimise, et kaasa saaks tantsida ka publik.Ürituse ajakava:
18.50 Kogunemine Kaja Kultuurikeskuse parklas
19.00 Tantsupäev algab! Pärimustantsude ühistantsimine ja peale seda jätkub simman Kaja parklas. Tantsijaid saadab ansambel Kiiora.Osalemine on kõigile TASUTA!
PS! Pane end soojalt riidesse, üritus toimub õues!Registreeri oma tantsuseltskond hiljemalt 11. novembriks 2020:
https://forms.gle/tR8ATKKk8tAMWfJe6Lisainfo: Erika@errs.ee, elo@tantsuagentuur.ee