Pärimuse Päitsete konkursi võitsid Viljandi muusikud ja Jõgeva tantsijad

 Mooste folgikojas toimunud Pärimuse Päitsete konkursi lõppkontserdil pärjati parimateks rahvamuusika töötlejateks duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu Viljandist looga „Viis tantsu“. Parima uue rahvatantsutöötluse lõi koreograaf Ave Lääne, kelle tantsu „Unele kiigutades“ esitasid Jõgevahe Pere naisrühm ning Jõgeva muusikakooli lasterühm Pärlid. Mõlemad võitjad pälvivad auhinnana 1000 eurot. 

Publiku lemmiku hääletusel võidutsesid ansambel Klapp ja tantsuansambel Sõprus muusikaloo ja tantsuga „Õrn haare“, mille muusikaliseks autoriks on Toomas Valk ning tantsu koreograafia lõi Sõpruse juhendaja Kätrin Järvis.
Rahvamuusikatöötluste žürii poolt pälvisid preemiad:
I koht (1000 eurot) - Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu „Viis tantsu“. 
II koht (300 eurot) - Klapp "Õrn haare". 
III koht (200 eurot) - Oort "Vaeslapse laul".
Eripreemiad (à 100 eurot): Agulisiilid "Agulivalss", Kihnu Poisid "Valss Veronikale", Midrid "Lillevalss" ja Tuulepuu "Hällilaul".

Rahvatantsutöötluste žürii poolt pälvisid preemiad:
I koht (1000 eurot) - koreograaf Ave Lääne, tants "Unele kiigutades", esitajad Jõgevahe Pere naisrühm ja Jõgeva Muusikakooli lasterühm Pärlid, muusika ansambel Tuulepuu "Hällilaul".
II koht (300 eurot) - koreograaf Kristiina Vilipõld, tants "Roti pulmad", esitaja Viljandi tantsurühm KammiRahaPole, muusika vokaalgrupp KAHEM3 "Roti pulmad".
III-IV koht (200 eurot) - koreograaf Kätrin Järvis, tants "Vaeslapse laul", esitaja tantsuansambel Sõprus, muusika ansambel Oort "Vaeslapse laul".
III-IV koht (200 eurot) - koreograaf Helena-Mariana Reimann, tants "Õrn haare", esitaja tantsuansambel Sõleke, muusika ansambel Klapp "Õrn haare".
Eripreemia tantsu ja muusika kooskõla eest (100 eurot) - koreograaf Inga Leelanss, tants "Kokkusaamise lugu", esitaja Vastseliina tantsurühm Kullerid, muusika ansambel Midrid "Lillevalss".
Eripreemia parima koduse pärimuse eest (100 eurot) - koreograaf Kersti Vill, tants "Valss Veronikale", esitaja Parksepa tantsurühm Tsuua Sulatsõ, muusika ansambel Kihnu Poisid "Valss Veronikale".
Moostes täismajale toimunud kontserdil hindas tantsuloojate loomingut žürii koosseisus Andi Einaste, Ilma Adamson, Karmen Ong, Margus Toomla ja Leili Väisa. Konkursile esitatud muusikalugusid hindas juba eelnevalt salvestustelt žürii, kuhu kuulusid muusikavaldkonna esindajatena Tauno Aints, Juhan Uppin, Ülle Podekrat, Anu Taul ja Jaanus Põlder ning tantsuvaldkonna esindajatena Aveli Asber, Maie Orav, Helena-Mariana Reimann, Kalev Järvela ja Ülle Feršel.

Pärimuse Päitsed on  loominguline konkurss, kus esmakordselt osalesid koos rahvamuusikast inspiratsiooni saavad muusikud ning traditsioonilist rahvatantsu uute tantsuseadetega rikastavad koreograafid. 
Konkursi korraldas MTÜ Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse ning Eesti Kultuurkapitali toel.


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

VII Tallinna ja Harjumaa talvine tantsupäev "Kolmteist õnne keerutust" - LÜKKUB EDASI

13. märts 2020, Tallinn

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“ - LÜKKUB EDASI

14. märts 2020, Tartu

Loe veel Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kontsert „Olemise mustrid“ - JÄÄB ÄRA

29. märts 2020, Rakvere teater

Loe veel Läki Tantsule kontsert "Mis on inimene?"

05. aprill 2020, Haapsalu

Loe veel Õpetajate rahvatantsurühmade festival - LÜKKUB EDASI

18. aprill 2020, Haapsalu

Loe veel Baltikum tantsib -JÄÄB ÄRA

25.-26. aprill, Paide ja Tartu

Loe veel Tantsuansambel Lee kevadkontsert

02. mai 2020, Tallinn

Loe veel Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel Leesikad 15 - kontsert-lavastus "Elumere ainetel"

06. mai 2020, Tallinn

Loe veel Traditsioonilise tantsu festival Sabatants 2020

14.-16. mai 2020, Tallinn

Loe veel Võnnu Kaera-Jaan XXII

16. mai 2020 , Võnnu

Loe veel XIII vabariiklik koolinoorte rahvatantsufestival - LÜKKUB AASTASSE 2021

16.-17. mai 2020, Viljandi

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline kevadkontsert "Ühte hoides"

17. mai 2020, Tallinn

Loe veel Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambel Kuljus kevadkontsert

23. mai 2020, Tallinn

Loe veel Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke tantsuetendus TIINA ja MARI

29. mai 2020

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

07. juuni 2020, Tartu

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

27. juuni 2020, Värska

Loe veel Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

11.-12. juuli 2020, Võrumaa

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

19.-20. september 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel RKS Kirmase 35.juubelikontsert "Soovide puu"

14. november 2020, Pärnu

Loe veel Uute tantsude konkurss 2020

21. november 2020, Paide

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

15. mai 2021, Rakvere

Loe veel IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022